Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elhiszi azt valaki, hogy...

Elhiszi azt valaki, hogy hőségbe forró teát kell inni?

Figyelt kérdés

Teljesen evidens hogy ha valaki fázik, nem hűteni hanem melegedni kell, az hogy ha az embernek melege van, nem tovább kell emelni a hőguta mértékét, hanem hűteni szükséges, ennek ellenére keringenek ilyen urbanlegendek, mint ez. Szerintem az embereket el akarják venni a bizalmát a tudományokba. ?


Ha fáradt vagy, nem még többet kell futkosni, hanem pihenni kell, stb. Én próbáltam hőségbe forró teát inni, de nem volt jó ötlet -.-


2014. nov. 11. 20:28
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/155 anonim ***** válasza:
32%
Remélem aki forró teát iszogat +40-ben, majd jéghideg italokat kortyolgat -20- ban! :D
2016. jan. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/155 A kérdező kommentje:
Elhiszi ezt a mítoszt, még valaki ? :XD
2016. febr. 5. 20:36
 13/155 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező, a helyesírásod olyan szinten igénytelen, hogy én inkább elhiszem mostantól "ezt a mítoszt", mert te nem... :D
2016. febr. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/155 anonim ***** válasza:
78%
Én azért gondolom, hogy így van, mert a külső és a belső hőmérsékletünket, ha összehangsúlyozzuk, nem lesz olyan melegünk, vagy nem fogunk fázni.
2016. márc. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/155 A kérdező kommentje:

"Kérdező, a helyesírásod olyan szinten igénytelen, hogy én inkább elhiszem mostantól "ezt a mítoszt", mert te nem... :D"


Most azt hiszed, hogy nagyot mondál ? :xd

Ha helyesírás alapján döntesz egy természettudományos vitában, neked még ennyi eszed sincs :P

2016. ápr. 29. 19:16
 16/155 anonim ***** válasza:
94%

Én úgy olvastam, hogy :

1) nő a testhőmérsékleted így alacsonyabbnak érzed a külsőt

2) verejtékezni kezdesz intenzívebben és ezzel is hűtöd mmagad

2016. ápr. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/155 A kérdező kommentje:

Az biztos, ha 40 fokos melegben megiszok egy forró teát, nő a testhőmérsékletem és még melegem lesz, csak azt nem tudom, hogy ebbe mi a jó ?


Az meg a másik, hogy hőségbe így is verítékezik az ember, mint állat. -.-

2016. júl. 25. 15:34
 18/155 anonim ***** válasza:
81%
Én is úgy vagyok vele, hogy melegben segíteni kell (érdemes) a szervezetet a hűtésben, tehát hideg italt kell inni. Ettől valószínűleg egyből elkezdünk izzadni, de az is a hűtési mechanizmus része, szükség van rá. Ha forró italt iszunk, akkor csak kitolunk a saját szervezetünkkel.
2016. júl. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/155 anonim ***** válasza:
82%

Nem forró kell, hanem meleg, langyos. A hideget hőtermelésre ösztönzi a szervezetet.


De olyan jó nagy sügér vagy kérdező, csak osztogatni tudsz másokat.

2016. júl. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/155 anonim ***** válasza:
96%

nekem a főnököm indiai és pont pénteken dumáltunk erről, hogy ő neki ha melege van, forrót iszik, hogy leizzadjon. azt mondta, hogy indiában majdnem mindenki így csinálja. külön kiemelte, hogy nem meleget, hanem forrót kell inni.


amúgy biztos ki lehet számolni, hogy melyik hűti az egész testet jobban, 3 dl icetea, vagy 3 dl forró tea által kiváltott izzadás, de sztem akár emberenként is változhat, vagy akár kulrúránként is, attól függően, hogy kinek a szervezete mihez van hozzászokva.

2016. júl. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!