Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elhiszi azt valaki, hogy...

Elhiszi azt valaki, hogy hőségbe forró teát kell inni?

Figyelt kérdés

Teljesen evidens hogy ha valaki fázik, nem hűteni hanem melegedni kell, az hogy ha az embernek melege van, nem tovább kell emelni a hőguta mértékét, hanem hűteni szükséges, ennek ellenére keringenek ilyen urbanlegendek, mint ez. Szerintem az embereket el akarják venni a bizalmát a tudományokba. ?


Ha fáradt vagy, nem még többet kell futkosni, hanem pihenni kell, stb. Én próbáltam hőségbe forró teát inni, de nem volt jó ötlet -.-


2014. nov. 11. 20:28
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/155 Wadmalac ***** válasza:
95%
Tökmindegy, megint egy kérdező, aki csak bólogatást akart a kérdésére, hogy büszke lehessen magára.
2016. okt. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/155 anonim ***** válasza:
82%

Még nem olvastam el az összes kommentet.



Tudni kell rólam, hogy nem bírom a meleget. Az izzadás a legkevesebb. Vérnyomás leesése, eytrém gyengeségérzés...

Sokszor jártam úgy, hogy meleget ittam, automatás forrócsokit, még ki nem hűlt teát. Hát addig úgy-ahogy bírtam a meleget, onnantól jött az izzadás és a vérnyomásom is leesett. Forró levestől, egyéb ételtől is szokott.

Lehet, hogy hűvösebbnek érzem a levegőt. És? Izzadok - ami elvileg ugye hűt, mégis leesik a vérnyomásom is, akkor nem mindegy, milyennek érzem a környezetemet? Aki nem bírja ameleget, annak ez a legkevesebb.

2016. dec. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/155 A kérdező kommentje:
Akkor ilyenkor jeges teát kellene inni? Te kirpóbáltad, hiszen tudományos?
2017. jan. 10. 18:07
 34/155 A kérdező kommentje:
Aki ilyenkor jeges kólát iszik, annak ugyanolyan jó, mint nyáron a forró tea?
2017. jan. 30. 18:25
 35/155 anonim ***** válasza:
88%

Szépen rá vagy kattanva a témára, különösen tetszik, hogy bő két év után is ennyire foglalkoztat még. Ne add fel a harcot! Kellő kitartással 2020-ig összerakhatod az igazság mozaikjait, és végre leránthatod a leplet a hőségben forró tea iszogatására buzdító propagandagépezetről.


Én veled vagyok!

2017. jan. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/155 anonim ***** válasza:
90%

Nem hülyeség. A lényeg az, hogy ha forró folyadékot viszel be a szervezetedbe, attól kis mértékben megnő a maghőmérsékleted, ami alapján az agy a hőháztartást szabályozza, és ez intenzívebb hűtésre készteti a szervezetet.

Ez a hatás a hőérzetet lassabban fogja befolyásolni, mintha mondjuk lefröcskölted volna magad hideg vízpermettel, de a "hűtő" hatása is tovább tart.

Nyilván ha már eleve annyira meleg van, hogy a szervezet a maghőmérséklet szinten tartásáért küzd, vagy pedig a páratartalom olyan magas, hogy nemigen lehetséges a meglévőnél intenzívebb párologtatás, akkor ez rossz hatást is kiválthat.


De pl. ha valaki télen egy fűtött szobában iszik nagyobb mennyiségű forró italt, akkor előfordul, hogy átmenetileg úgy megnő a hőérzete, hogy esetleg nekivetkőzik. Ekkor a hűtő hatás olyan intenzív lesz, hogy nagy a megfázás veszélye, mert a bevitt forró ital miatti belső hőérzet az ideálisnál gyorsabb hűtésre készteti a szervezetet, "túlhűl". Ez főleg forró alkoholos italnál fordulhat elő (forralt bor, forralt sör), mert az ereket tágítva eleve növeli a hőleadást.


Egyébként én először egy nagyon jó angol regényben, A jacaranda-fában olvastam (írta H. E. Bates), ami a második világháborús Burmában játszódik, hogy az angolok a gyarmatokon forró teát ittak a hőségben, mert ez hosszabb távon gyakorolt hűtő hatást, mintha hideg italt ittak volna. Ugyanitt olvastam azt is, hogy a borotvát viszont hideg vízben öblögették borotválkozás közben, mert úgy a fém ridegebb marad és jobban vág. Mivel fogékony tinédzserként olvastam a könyvet, természetesen mindkét dolgot kipróbáltam, és mindegyik be is vált :)

2017. jan. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/155 anonim ***** válasza:
0%
Krumpli
2017. jan. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/155 anonim ***** válasza:
79%
nem unod még kiemelni a kérdést?
2017. febr. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/155 Wadmalac ***** válasza:
78%
A kérdés fontosságában és időtállóságában felzárkózott a "ki ölte meg Kennedyt?" kérdés mellé.
2017. febr. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/155 A kérdező kommentje:

"A kérdés fontosságában és időtállóságában felzárkózott a "ki ölte meg Kennedyt?" kérdés mellé."


Rosszól látod wadmalac. Itt arról van szó, hogy benyelsz-e mindent, mint kacsa a nokledlit, ha egy öltönyös akadémikus állítja vagy gondolkoznál végre ? Hihi


"Szépen rá vagy kattanva a témára, különösen tetszik, hogy bő két év után is ennyire foglalkoztat még. Ne add fel a harcot! Kellő kitartással 2020-ig összerakhatod az igazság mozaikjait, és végre leránthatod a leplet a hőségben forró tea iszogatására buzdító propagandagépezetről"


Ez egy tévhit.


"Nem hülyeség. A lényeg az, hogy ha forró folyadékot viszel be a szervezetedbe, attól kis mértékben megnő a maghőmérsékleted, ami alapján az agy a hőháztartást szabályozza, és ez intenzívebb hűtésre készteti a szervezetet."


Ez nettó hülyeség ! Ha már amúgy is hűteni kell a szervezetet, mert magas a külső hőmérséklet, már elég nagy energia megy most is a hűtésre, de ha erre még rádobsz forró teát, azzal csak jobban melegíted a tested, ami az amúgy is nagy energiabefektetésel próbál húteni. A hűtése, mint kompenzáció mindíg kisebb lesz, mint a melegítés, ami kiváltja. Ezért kérdeztem, hogy akkor szerinted amikor majdnem megfagysz a buszmegállóba, akkor jéghideg iceteát kell innod? Hisz azzal a szervezeted további belső melegítésre ösztönzöd ugye, hogy ostobaságokat beszálsz ?


Nem gondolkodtok az a baj, mindent készpénznek vesztek. Ezért tartunk itt.

2017. febr. 20. 17:24
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!