Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elhiszi azt valaki, hogy...

Elhiszi azt valaki, hogy hőségbe forró teát kell inni?

Figyelt kérdés

Teljesen evidens hogy ha valaki fázik, nem hűteni hanem melegedni kell, az hogy ha az embernek melege van, nem tovább kell emelni a hőguta mértékét, hanem hűteni szükséges, ennek ellenére keringenek ilyen urbanlegendek, mint ez. Szerintem az embereket el akarják venni a bizalmát a tudományokba. ?


Ha fáradt vagy, nem még többet kell futkosni, hanem pihenni kell, stb. Én próbáltam hőségbe forró teát inni, de nem volt jó ötlet -.-


2014. nov. 11. 20:28
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/155 anonim ***** válasza:
85%

Na leírom a tutit.

Mikor kibírhatatlan hőség van a szobámban (27 fok), akkor szenvedek egész nap. De ha bemegyek a fóliasátorba kicsit dolgozni, ahol 40 fok van, akkor csak 5-10percig szenvedek és amior kijövök fél napig jól érzem magam a "hűvösebb" 27 fokos szobámban.

2017. febr. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/155 anonim ***** válasza:
69%

"Nem gondolkodtok az a baj, mindent készpénznek vesztek. Ezért tartunk itt."


Unjuk a tanítást! Legalábbis két év alatt eluntuk ezt a kérdést.

Legalább annyi fáradtságot vegyél, hogy havonta átfogalmazod. És új kérdést kreálsz. Ahelyett hogy únos-úntalan újra a képünkbe tolod azt, amit már tavaly is úntunk.

Feltéve ha tényleg tanítani akarsz a kérdéssel, és nem az a cél, hogy bosszantsál vele bennünket.

2017. febr. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/155 Wadmalac ***** válasza:
82%

Értelmetlen szócséplés.


Linkelek, bár valószínűleg értelmetlen ,mert csak az a cikk lesz biblia, ami a kérdező véleményét támasztja alá, minden más meg népbutítás, amitől mi vagyunk a hülyék és ő a helikopter.


Döntetlen:

[link]


Meleg mellett (de biztosan ez is baromság, mert a népbutító stb. amit mi megeszünk stb):

[link]


Meleg mellett:

[link]


Viszonylag döntetlen:

[link]


Meleg mellett:

[link]


Döntetlen:

[link]


Langyos:

[link]


Döntetlen:

[link]


Meleg, ugyanazzal az Ollie Jay kísérlettel ,de itt elhangzik a lényeg: szobabiciklin, tehát menetszél hűtés sem volt, mégis a meleg italt fogyasztók hűltek jobban.

[link]


Konkrétan minden pártosság nélkül, egyetlen egy cikket sem találtam egyértelműen a hideg ital fogyasztás mellett.


De attól még továbbra is a kérdező tudja jobban.

2017. febr. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/155 Wadmalac ***** válasza:
83%

Jé, azt nem is láttam, hogy a #25-ben milyen paraszt voltál, kedves kérdező (neeem, a kérdező státusz annak jár, aki tényleg kérdezni, tudásért jön ide, nem az egóját polírozni és mindenkit köpködni, aki nem ért vele egyet. Te nem kérdező vagy, csak paraszt).


Észrevehettem volna előbb is, ilyen alaknak minek tépem a számat.

Amúgy lett volna már ezer ok, amiért az adminokkal ki lehetett volna hajíttatni téged innen a kérdéseddel együtt, mert amit művelsz, az nem a GYK rendeltetésszerű használata.

És 2 éve és 3 hónapja nyomod.

Menjél inkább krumplit kapálni.

2017. febr. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/155 anonim ***** válasza:
29%

Egyébként talán ki-ki döntse el maga (adott kérdést, most a fentit!)

Nekem rosszabb a meleg dolgoktól. Sokszor eszem levest (leveses vagyok), és ha meleg, akkor utána sokkal rosszabb. Leizzadok, ha előtte nem izzadtam, de ez nem segít a vérnyomásomon és lehet, hogy a külső hőmérsékletet a bőrömmel hűvösebbnek érzem, ez nem segít, mert a leves maga melegít, izzadok, vérnyomásom változatlanul a padlón.... Nekem nem az kell, hogy a bőrömön érezzem hűvösebbnek, hanem az izzadás zavar és a vérnyomásom padlóra esése.


Máson lehet, hogy a forró tea, leves segít.


Egyet kérek: ne akarjon senki meggyőzni arról, miszerint NEKEM mégis a forró a jó - csak eddig rosszul gondoltam. Főleg ne személyeskedjen emiatt.



Egy másik példa, ki mit minek érez:

Nekem lázasan melegem van például. Tessék. Onnan tudom! Igazából nem is "igazi" melegem van-érzés, hanem mintha egy kályha előtt ülnék, ami az arcomat égetné legjobban. Onnan tudom, hogy elmúlt, hogy már nincs ez az érzés, visszatér a reális hőérzetem vagy izzadni is tudok.

Erről is maximum cikk érdekel, hogy lehet és mitől függ.

Személyeskedés nem érdekel.

2017. febr. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/155 Wadmalac ***** válasza:
78%

#45:

Ha megnézed a linkeket, amit feltettem, azokban is sok helyen szerepel, hogy melegben hideget inni elsőre érzésre simán lehet jobb, mint a meleg.

Nekem a személyes tapasztalatom az, hogy melegben a folyamatos hideg ital szlapálástól sosem csökkent a hőségérzetem, csupán maga az ivás adott pillanatnyi enyhítő érzést.

Ha a kérdés az lett volna, hőségben hideg vagy meleg ital esik jobban, akkor tutira a hideg nyer.

Csak nem ez volt a kérdés.


Egyébként, szintén személyes tapasztalat:

Voltam Tunéziában. A "camp"-be érkezéskor volt kb. 35 fok, a légkondis busz után kész hősokk volt fáradtan állni a forróságban.

A camp fogadócsapata mindenkinek adott egy csésze meleg tömény édes mentateát. Elsőre furcsálltam is a forró italt, de lassan elkortyolgatva percek alatt elfelejtettem, hogy előbb még meg akartam halni a hőségtől.

Aztán hogy ebből mennyi volt a szubjektív élmény, azt nem tudom.

De már önmagában az, hogy nem hideg itallal fogadtak, mond valamit, nem?

2017. febr. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/155 anonim ***** válasza:
86%

Én is akartam írni, hogy az a szebb napokat látott arab világ is évezredek óta issza a forró teát a hőségben.


Meg kellett várni, hogy Magyarországon 2014 NOVEMBERÉBEN rájöjjön arra, hogy humbug az egész.


Köszönjük a felvilágsítást, biztosan igazad van!

2017. febr. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/155 anonim ***** válasza:
0%

Nem akarom kétségbe vonni, hogy hőségben a meleg ital jobb (vagy legalábbis nem rosszabb) mint a hideg, de azért ez a mit isznak a beduinok a szaharában ősidők óta téma nem annyira perdöntő, hogy folyamatosan ezt ismételgessük.


Feltéve, hogy nem volt napelemes hűtőtáska a tevéikre szerelve időszámításunk szerinti 821-ben, olyan sok választásuk nem lehetett a kérdésben. Akkor meg már inkább egy friss tea, mint 38 fokos víz a kulacsból. Pláne, hogy a forralt víz tuti steril.

2017. febr. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/155 Wadmalac ***** válasza:
77%

#48: ez amúgy mind igaz. Arról nem is beszélve, hogy ha már tea, az főzés után a sivatagban nem fog éppen 2 perc alatt hidegre hűlni.

Egyébként, mint a tunéziai élményemben említettem, a mentatea náluk régen "menő", az meg a mentol révén hűsítő hatású, még melegen fogyasztott teánál is.

2017. febr. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/155 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, hogy ismét aktuális a kérdés ez ma is. Manapság a hűgutában forró teát kortyólgatsz minden nap, ahogy a tudomány szerint ez a helyes ?
2017. júl. 3. 13:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!