Kezdőoldal » Utazás » Európa » Őszintén! Hogy lehet 1 millió...

Őszintén! Hogy lehet 1 millió alatt megoldani egy nyaralást?

Figyelt kérdés

Mi kb ennyit (kicsivel többet, talán 100-200ezerrel) költöttünk mindig egy-egy nyaralásra, pedig különösebben nem volt nagy durranás egyik sem, és mindig busszal, vagy vonattal mentünk, és minden túlzás nélkül, ennyibe fájt.

Egyszerűen nem tudunk kevesebbet költeni. Segítsetek kérlek, hogy hogy lehetne kevesebből kihozni egy 10-14 napos nyaralást!



2013. jan. 9. 22:07
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
87%

Te miről beszélsz kérdező? Ha 30 eu egy vacsora az nincs 10 ezer ft, a reggeli benne szokott lenni a leglepukkantabb panzióban is az árba, akkor ez hol van az 1 millához?

Mi repülővel mentünk Dubrovnikba (ott 2 nap), onnan busszal Montenegro (6 nap), parádés szobát béreltünk ki légkondival, tengerre néző erkéllyel, saját fürdővel, hajótúrákra mentünk, robogót béreltünk, étteremben ettünk, este boroztunk a parton, majd vissza Dubrovnik (1napra) és este haza repülő. Mindezt kb 500-ból hoztuk ki 2-en.

2013. jan. 10. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
79%
Nah figyelj! Így hozod ki a legolcsóbban!!!!! Kerékpárral, gyalog elmenni nagymamához a faluban. A kaját ő szolgálja fel ingyen, az út ingyen van ahogy a szállás is. Pancsolni a csatorna alá berakott hordóban, amibe az esővizet gyűjti locsolgatni a virágokat. Wellness edzésnek kapálás. Össz bekerülési költség nulla forint, mégsem otthon vagy! Még az öregek is örülnek, segítesz, szóval hasznot is termelsz. Lehet még ad útravaló lóvét h buluzd el. Végösszeg így, nyereség! Ha hordó nincs, megteszi a patak, ha nincs a teszkós 2000ft os gumipancsoló, bár az már pénz. Ha másnem mama fürdőkádját kibontod, és kiviszed a napra! Akkor ismét ingyenes a nyaralás. Pia gondolom papónak van a spajzba.
2013. jan. 10. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
44%

21.

Látod, kettőtökre elment fél milla, a kérdezőék hárman vannak, és nem 8 napra mennének, hanem 12-re.

Tehát ott van az az 1 millánál, én elhiszem.

2013. jan. 10. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
77%

Én sem értem miért _ennyire_ hihetetlen az 1 millió egy 2 hetes görögországi nyaraláshoz.

Ha az ember tényleg nem spórol nagyon (ahogy azt a kérdező írta), akkor csúcsidőszakban a 10e/fő/éj szállás és a 10e/fő/nap kaja sajna teljesen reális, az már 840e Ft. És akkor még nem utaztunk, nem mentünk külön programokra, stb.


Node, hogy hasznosat is írjak:

1.A befizetős programok mocskosul drágák. Tényleg baromi drága a benzin, de 3 főre már megéri elgondolkodni, hogy néhány ilyen fizetős programot kiváltani egy autóbérléses egész nap utazgatós programmal, vagy akár eleve autóval menni és kevésbé messze. Több mindent láttok és nem húznak le ott ahol tudnak, ha nem turista központban béreltek autót, akkor olcsóbban kijöhettek és szabadabbak is vagytok, de előre utána kell járni.

2. Apartmanokat szintén találtok kisebb, eldugottabb helyen (nem utazási irodán keresztül), jóval olcsóbban, de ez persze megint sok utánajárás, nehgy átvágjanak, stb...


Tehát ha készülgettek, egyénileg szervezgettek meg mindent, rengeteget lehet spórolni itt-ott (és persze pl. főzni is lehet magatokra!). De én személy szerint megértem azt is, ha nektek a nyaralás nem arról szól, hogy hónapokig készülgettek min lehetne spórolni, aztán minnden nap magatokra főztök.. hanem kinéztek egy helyet, jelentkeztek elmentek... ez esetben viszont ennyibe kerül...

2013. jan. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
100%
Én 10 napot nyaraltam Moldovában 50000Ft-ból (igaz ez egy fő, de az még 3-al szorozva is csak 150). Pár éjszakát sátraztunk (ezzel nagyon sokat lehet spórolni), de azért aludtunk szállodában is, jártunk étterembe, kirándultunk, szuveníreket vettünk, biztosítást kötöttünk, mind ebből a pénzből. Szóval meg lehet oldani bőven 1 millió alatt egy 12-14 napos nyaralást is, csak okosan kell szervezni.
2013. jan. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
64%
hát én életembe egyszer voltam Balatonon haverokkal 2 hétig kb 40 ezret költöttünk fejenként.
2013. jan. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
62%
Meg azt nem értem, minek főzni? Nem kibírtok két hetet szendvicseken, babkonzerven, amit meg lehet melegíteni, rántottán, ami percek alatt kész?
2013. jan. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
100%
Épp ezért irtam hogy a las minute jóval olcsobb mint a first. Egy barátnömék egyszer igy foglaltak spanyolo-ba. áprilisban, mi az utazás elött 2 héttel mert még volt hely és majdnem fél áron volt. Fött is a fejük hogy ott voltunk együtt és mi majdnem feleanynyiért mint ők.
2013. jan. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
72%

Kedves Kérdező!


Az az oka az értetlenségnek – amelyben az irigykedésnek nyoma sem fellelhető, hogy a magyar családok döntő hányadának az éves teljes bevétele (tehát két dolgozó felnőtt)nincs egymillió. Ezért visszatetsző a panaszkodásod. A másik pedig az, hogy tényleg kevesebből is ki lehet hozni.

Persze az is igaz, ha valaki nagyon jól akarja érezni magát, akkor a nyaraláson nem szabad takarékoskodni. De hogy ez kinek mit jelent, az egyénenként változó. Én pl. milliárdokkal a bankszámlámon sem érezném jól magam semmilyen tengerparton.

2013. jan. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
33%

Mi ketten Spanyolba megyünk Costa del Sol-ra. A szállás 7 éjszakára 19.000 Ft ( Összesen! Nem éjszakánként vagy személyenként.

Ehhez kértünk reggelit ami 6 € / fő / nap. Összesen kb. 24.000 Ft ). A repjegyek 110.000 Ft-ba fájnak ( nem fapadossal ). Az autóbérlés 7 napra cca. 50.000 Ft. ( Ebben 1 teli tank üzemanyag is van, biztosításokkal ). A saját biztosításunk (élet, baleset, poggyász stb ) 22.000 Ft. A napi ételfogyasztást 20€ / fővel számolom ( a reggelin felül ), ami nagyjából 90.000 Ft. Egy nap marokkói kirándulás nagyjából 70.000 Ft. Fakultatív programok, kirándulások nagyjából 80.000 Ft. Egyéb kiadások, ajándékok cca. 50e. Össze vissza 515.000 Ft. Ehhez mindenképp hozzászámolok még 100.000 Ft-ot váratlan kiadásokra. Így 615.000 Ft az amivel én kalkulálok. 2 főre, 7 napra. Tehát az 1-1,2 miska nem mondható túlzásnak. Ez alatt ha még jól is akarod magad érezni, ne törd magad, hogy kihozható.

2013. jan. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!