Kezdőoldal » Utazás » Európa » Őszintén! Hogy lehet 1 millió...

Őszintén! Hogy lehet 1 millió alatt megoldani egy nyaralást?

Figyelt kérdés

Mi kb ennyit (kicsivel többet, talán 100-200ezerrel) költöttünk mindig egy-egy nyaralásra, pedig különösebben nem volt nagy durranás egyik sem, és mindig busszal, vagy vonattal mentünk, és minden túlzás nélkül, ennyibe fájt.

Egyszerűen nem tudunk kevesebbet költeni. Segítsetek kérlek, hogy hogy lehetne kevesebből kihozni egy 10-14 napos nyaralást!



2013. jan. 9. 22:07
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
82%

Azt még azt hittem mi vagyunk pazarló nyaralók.

igaz 4 napra mentünk (szorozzuk fel a végen 3-mal), de 8an voltunk!

4 napra:

szállás 135.000Ft, apartman (Novi Vinodolski, Horvátország, privát beach)

utiköltség: 2 kocsival mentünk, összesen 4+1 telitank benzin (fakultatív kirándulások is voltak..) 110.000 Ft

Fakultatív kirándulások összköltsége: Plitvicei tavakhoz belépők, csónakkirándulás Novi Vinodolski körül: 39.000Ft

A fakultatív utiköltségei benne vannak a 4+1 tank benzinbe (+Opatija, + Olaszország: Miramare-Trieszt.

Kaját alapanyogokat vittünk, ill a helyi Lidl-ben viszonylag olvcsón vettünk makarónihoz, paprikáskrumplihoz , reggelihez valót.. Nem egészen 100.000Ft volt felfelé kerekítve.

Egyéb költekezések átlagosan 15.000 fejenként, az 120.000Ft.

Osszunk: szorozzunk: 4 nap 8 személyre volt:518.000 Ft.

ez 12 napra beszorozva (- utazási költséget csak egyszer számolva 72.000Ft mert nem életszerű, hogy 4 naponta hazaugrasz a nyaralásból meg vissza)

Összesen 1,386,000 Ft-ra jött volna ki nekünk 12 nap (mondjuk picivel kevesebb, mert 12 napnál már kaptunk volna kedvezményt is a szállásra...)

Na de... ez 8 személy!!! tehát nem egy család...

2013. jan. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
69%

Igen, tényleg a kaja az, ami sok, ha étteremben esztek.

Amúgy most lehet mondani, hogy milyen jól kijöttetek Horváto.-ban, de azért az a legolcsóbb hely. A kérdező meg Spanyolo.-ot írt, meg Görögo.-ot.

És ha Németo.-ba mennének? Vagy Franciao.-ba? Az még drágább.

2013. jan. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
87%

"a magyar családok döntő hányadának az éves teljes bevétele (tehát két dolgozó felnőtt)nincs egymillió."


Azért na. Túlzásokba ne essünk. 1 millió éves teljes bevétel nincs a magyar családok döntő hányadának? Az 500 ezer egy főre, azaz 41667Ft per hó. Értem mit akartál kifejezni és igazad van, de ez azért kissé túlzás, ez a létminimum alatt van. És bár sajnos sokan élnek úgy, de szerencsére azért nem ez a többség.


Bár az egy millás nyaralás szintén nem a többség... a többség valahol a kettő között van. Nekem is soknak tűnik az egy milla, bár ha két kézzel szórod a pénzt a nyaralás alatt, akkor simán lesz annyi, megértem. :S

2013. jan. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 Frontosa válasza:
86%

Tavaly Egyiptom 2 fő 7 éjszaka, all inclusive ellátás (korlátlan kaja+pia+szolgáltatások), tengerpart, 4*-os szálloda, repülőjegy, fakultatív utak (hajókirándulások, búvárkodás stb.), ajándékok a családnak 330.000 ft összesen. A kaja a drága nyaraláskor, vagy fizess be all inclusive-re vagy vigyél kaját és ott főzzetek (ha apartman), vagy mindenhol van menüs étkeztetés, az itthonihoz hasonló árakon.

Üdv,

2013. jan. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen annak, aki rendesen válaszolt, végre jött pár hasznos válasz is! :)


"Te miről beszélsz kérdező? Ha 30 eu egy vacsora az nincs 10 ezer ft, a reggeli benne szokott lenni a leglepukkantabb panzióban is az árba, akkor ez hol van az 1 millához? "

: hát ahol pl tavaly nyaraltunk, ott nem volt benne (nem is lehetett volna kérni külön sem), így minden nap a péknél vettünk valamit reggelire.


Valaki írta, hogy egyénileg kellene mindent megszervezni, nem utazási irodával, mert úgy drágább. Ez jó is lenne, csak sajnos az a gond, hogy annyira senki nem tud angolul/németül, hogy félreértések nélkül mindent megszervezzünk.


"Meg azt nem értem, minek főzni? Nem kibírtok két hetet szendvicseken, babkonzerven, amit meg lehet melegíteni, rántottán, ami percek alatt kész?"

: nem főzünk, viszont szerintem érthető, hogyha egy idegen országban vagyunk, akkor a nemzeti ételeiket szeretnénk inkább kipróbálni, mintsem ennénk 2 hétig olyan ételeket, amelyeket itthon is minden nap eszünk.


"Épp ezért irtam hogy a las minute jóval olcsobb mint a first. Egy barátnömék egyszer igy foglaltak spanyolo-ba. áprilisban, mi az utazás elött 2 héttel mert még volt hely és majdnem fél áron volt. Fött is a fejük hogy ott voltunk együtt és mi majdnem feleanynyiért mint ők."

: Bocsi, azt hittem félreértetted amit írtam. Gondoltunk már a last minute-ra tavaly is, de akkor nagyon fontos volt, hogy abba a városba, és arra a szállásra menjünk, amit már kinéztünk magunknak, ezért még márciusban befizettünk first minute, viszont idén nincs konkrét úticélunk, úgyhogy ez elég esélyes lehet :)


"Nah figyelj! Így hozod ki a legolcsóbban!!!!! Kerékpárral, gyalog elmenni nagymamához a faluban. A kaját ő szolgálja fel ingyen, az út ingyen van ahogy a szállás is. Pancsolni a csatorna alá berakott hordóban, amibe az esővizet gyűjti locsolgatni a virágokat. Wellness edzésnek kapálás. Össz bekerülési költség nulla forint, mégsem otthon vagy! Még az öregek is örülnek, segítesz, szóval hasznot is termelsz. Lehet még ad útravaló lóvét h buluzd el. Végösszeg így, nyereség! Ha hordó nincs, megteszi a patak, ha nincs a teszkós 2000ft os gumipancsoló, bár az már pénz. Ha másnem mama fürdőkádját kibontod, és kiviszed a napra! Akkor ismét ingyenes a nyaralás. Pia gondolom papónak van a spajzba"

: nem arra voltam kíváncsi, hogy hogy hozható ki legolcsóbban, hanem, hogy hogy hozható ki olcsóBBan!


"Tavaly Egyiptom 2 fő 7 éjszaka, all inclusive ellátás (korlátlan kaja+pia+szolgáltatások), tengerpart, 4*-os szálloda, repülőjegy, fakultatív utak (hajókirándulások, búvárkodás stb.), ajándékok a családnak 330.000 ft összesen."

: 14 éjszaka 2 személyre akkor már 660E lenne, + még egy személy, akkor már nagyjából megint az 1M környékén járnánk..


De tényleg köszönöm nagyon a válaszokat, örülök, hogy már jöttek kevésbé rosszindulatú emberek is! :)

2013. jan. 10. 15:32
 36/46 anonim ***** válasza:
45%
Én egyedül is simán el tudnék nyaralni 2 millió forintot egy hét alatt is.
2013. jan. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
53%

34.

Az egyiptomi öt csillag egy európai háromnak felel meg. Ezért vannak ott hat meg hat pluszosok is.

Azt a négycsillagos szállodát, ahol voltatok, inkább ne ajánld az ismerőseidnek.

2013. jan. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 Frontosa válasza:
69%

Miért ne ajánljam? Kb. egy hazai 3*-osnak felelt meg és nem hiszem hogy a kérdés csak 5*-os szállodákra utalt volna. A munkám miatt számos szállodában megfordultam már főleg itthon és Olaszországban, úgyhogy bárkinek merem ajánlani, ne próbálj kioktatni. Azért ne legyünk már ennyire sznobok, hogy 5* alatt szar minden. 300000-ből Törökországban, Görögországban is lehet nyaralni teljes ellátással 1 hetet 2 főnek. Nyugatra már kérdéses a dolog. A legtöbb magyar sírna a gyönyörtől ha évi 300 ezre lenne nyaralásra, nehogymár ne lehessen elmenni ennyiből 1 hétre, hol éltek ti?

Üdv,

2013. jan. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
53%

Szövegértelmezés!

Az EGYIPTOMI öt csillag = európai három csillaggal.

Az európai három csillaggal semmi gond, illetve az ennek megfelelő színvonallal.

Az egyiptomi négy inkább a lepukkant szállás felé közelít, mint a normális felé.

2013. jan. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
39%
en 700.000 ftbol 3hetet voltam az usaban. Eleg szarul oszthatjatok be a penzt ezek szerint...
2013. jan. 11. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!