Kezdőoldal » Utazás » Európa » Őszintén! Hogy lehet 1 millió...

Őszintén! Hogy lehet 1 millió alatt megoldani egy nyaralást?

Figyelt kérdés

Mi kb ennyit (kicsivel többet, talán 100-200ezerrel) költöttünk mindig egy-egy nyaralásra, pedig különösebben nem volt nagy durranás egyik sem, és mindig busszal, vagy vonattal mentünk, és minden túlzás nélkül, ennyibe fájt.

Egyszerűen nem tudunk kevesebbet költeni. Segítsetek kérlek, hogy hogy lehetne kevesebből kihozni egy 10-14 napos nyaralást!



2013. jan. 9. 22:07
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
62%
Talán tájékozódj az árakról, mi mennyibe kerül...
2013. jan. 11. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
34%

"en 700.000 ftbol 3hetet voltam az usaban."


Egyedül? Mert ők hárman vannak. Akkor az már 2.100.000 Ft lenne nekik és szerintem annyiból talán ők is kihoznák a 3 hetet. Persze ha nem szórják a pénzt nagyon. :)

2013. jan. 11. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
0%

"en 700.000 ftbol 3hetet voltam az usaban."


Egyedül? Mert ők hárman vannak. Akkor az már 2.100.000 Ft lenne nekik és szerintem annyiból talán ők is kihoznák a 3 hetet. Persze ha nem szórják a pénzt nagyon. :)



Igen, csak ok nem koltottek 300.000ret repjegyre es nem utaztak csaknem 30.000 km t.

2013. jan. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
34%

Ha levonjuk a 300000-t és 3 főre, két hétre nézzük az akárhogy számolom nekem még mindig 800000 és akkor még nem utaztak... de felesleges ezen vitázni, mert a kérdés nem az volt, hogy hülyék-e vagy nem, hanem, hogy _hogyan_ lehet megoldani, tehát szerintem sokkal hasznosabb lenne mindenkinek, ha nem azt írnátok le, hogy "ó, hát én ennyiből is megoldottam", hanem, hogy mire mennyit költöttetek, hogy jöttetek ki ennyiből.


Pl. Usa. Ok.. Milyen szállás, mennyiért? szálloda? kemping? haverok?

Milyen környék? turistaközpont, ahol minden kétszer annyiba kerül, vagy egy texasi falu?

Milyen körutak? Autót bérelve, ami Amerikában baromi olcsó, vagy turistalehúzós buszos kirándulások...

Milyen kaja? - étterem, főzés, szendvics vagy meki?


stb-stb... a kérdés erre vonatkozott.

2013. jan. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, te érted a lényeget legalább :)
2013. jan. 11. 20:09
 46/46 anonim válasza:

Ne a lehető legnevesebb helyekre menjetek, ami szinte csak a nevében jó. Mi pl. Horvátországban a Vir-szigetre mentünk, nem tudom hogy mennyibe került, mert a szüleim szervezték, de biztos 500ezer alatt volt, jóval. Pedig kocsival mentünk, négyen. Ha van kocsitok, és nem fogyaszt sokat, akkor ha közelebbre mész, szerintem három embernek már jobban megéri kocsival menni, mint külön busz 20-40ezerért.

Mi apartmanban voltunk, nagyon közel a tengerhez, (mondjuk nem is nyílt tenger volt, mert voltak még távolabb szigetek, de attól még gyönyörű volt.

Nem kell kaviárt meg mittudoménmit enni (azért sejtem, hogy nem azt ettétek kilóra, de remélem érted), mi vittünk néhány zacskós levest meg félkész kajákat, Itthon vettünk egy csomó vizet meg üdítőt, azokat kivittük, meg szalámi, vaj, ilyenek.

Reggelire szendvicsek, mindenhol vannak kisboltok, nyugodtan ki lehet sétálni, venni hozzá tojást, sonkát, ami megromolna a hosszú út alatt, megcsinálni, kész a terülj-terülj asztalkám, nem kell mindig étteremben enni.

Strandra bőven elég szendvicseket vinni, csipszet, ropit, amit otthon megvehetsz. Hűtőtáskában üdítő, nem kell 300-400 ft-ért (nincs kedvem számolgatni az eurókat) megvenni egy büfében a fél literes pepsit, amikor 200 forintért vehetsz akármilyen üdítőt, mi pl. Márkát vittünk, mert az finom is, és nem is drága. Kólát is vittünk, de azt is a legnagyobb kiszerelésben, sokkal olcsóbban kijön.

Nem kell mindenkinek külön fél literes üdítő, ha finnyások vagytok, vigyetek poharakat, vagy vegyetek mindenkinek 1-1 fél literes akármit, azt megissza, utána lehet töltögetni a nagyobból.


Étteremben kétszer ettünk, mindenkinek leves, főétel (az összeállított menük mindig olcsóbbak, maximum cserélgetitek egymás között, ki mit szeret), utána desszert, de nem volt túl drága, színvonalas, de olcsó tengerparti étteremben voltunk, nem kell luxus helyre menni. 15-18 ezer forintból megvan az ebéd, nem kell minden nap étterembe menni.


Amikor nem étteremben voltunk, visszamentünk az apartmanba, ott csináltunk zacskós levest, de akár vihettek magatokkal rendes kajákat, amit otthon is megfőznél, lehet rendesen is csinálni.


Utolsó nap voltunk vásárolni, előtte csak körbenézelődtünk. Nem kell mindenkinek külön ilyen-olyan ajándék, mi vettünk jó pár 500 ft körüli hűtőmágnest, egy-egy apróságot (ruhákat nem külföldön, vásársoron kell venni, nem nyaraláskor, az nem arra való, maximum kalapot, sapkát, de ne ilyeneket, pénzkidobás háromszor annyiért megvenni.)


Léteznek olcsó, de jó apartmanok, mi egy egyszerű, két szobás, egy kicsi fürdőszobás, légkondis házban voltunk, két emelet volt, a tulaj fent volt, ameddig mi náluk voltunk.


Nem tudom, mit nem mondtam még, el, nem költöttünk másra, párszor vettünk fagyit, de az nem túl nagy kiadás. Kocsival körbeutaztuk a szigetet, minden nap mentünk valahova, mondjuk legtöbbet a szállásunkhoz közeli részen voltunk.

2014. aug. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!