Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Ti is utáljátok Budapestet?

Ti is utáljátok Budapestet?

Figyelt kérdés
annyira utálom hogyha meghallom akkor a falat tudom kaparni. Ti is így vagytok vele? Szerintem semmi jó nincs benne és állandóan vihar van ott

2015. aug. 13. 16:19
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
83%

Különösebben nem szeretem, mert eléggé elhanyagolt, de kétségtelen, hogy megvan a maga bája. Van sok olyan arca, amit szeretek (egész életemben - kisebb megszakításokkal - Budapesten laktam).


Londonnal tényleg ne hasonlítsuk össze. Óriási csalódás volt mindig is London, pedig több alkalommal jártam ott, több korszakban, és én is többféle szemmel láttam a várost más-más korszakomban.

2015. aug. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim ***** válasza:
89%

Elég nagy város Budapest. Lehet valaki baloldali/jobboldali, kertesházkedvelő/kislakáskedvelő, pörgést szerető / madárcsicsergést szerető, vagy akármilyen, van olyan környék ami az ő igényeinek megfelel.


Nem vagyok hű de nagy lokálpatrióta, de szeretek itt lakni, mivel sajnos vagy nem, de szinte mindenben itt van az országban a legnagyobb választék, a legtöbb lehetőség...

2015. aug. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
80%

Én is gyűlöletem. El is költöztem. De sajnos máshol nincs annyi lehetőség. Ezért virul az agglomeráció és ezért van, aki képes napi 4-8 órát utazni, hogy ott dolgozzon. Aki nem szívesen el ott, de szeret bejárni, kimennek az agglomerációba. Így a kulturális eseményeket meg tudják látogatni, be tudnak menni dolgozni. Ha lenne értelmiségi munka más városban hasonló fizuért én sem oda járnék fel.


Ami hiányzik és nincs nálunk az a kultúra, a boltok, a kézműves sör, "pogramok" és persze a munkatárs haverok.


Csak k. drága ott egy lakás :(


Szóval élni csendben / bulizni hangzavarban ezt nem lehet össze egyeztetni. Sokan le se szrják a másikat, sok az agresszió átlag ember szintjén. Sok a frusztrált járó-kelő.

Ami viszont nálunk nem jellemző.


Ezért napi 160 km-t utazom. Hogy jó legyen a globális felmelegedésnek is. ;-)

2015. aug. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:
79%
Négy évet volt szerencsém Butapesten élni. Nálunk, Bükkvidéken az a mondás járja, hogy Pest feketére fest. Hamar megértettem, miért.
2015. aug. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
64%

Nincs vele bajom.Nem ott elek es nem is elnek ott.

1-2pontja szep ugy mond amugy meg oltari ronda reszei vannak...epuletekre ertve stb.

2015. aug. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
35%
Vihar? ma egész nap sütött a nap, mégcsak felhő se volt az égen.
2015. aug. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 A kérdező kommentje:

9-es te akkora hülyeséget beszélsz. Előbb halnék meg minthogy visszaköltözzek és lehúztam ott 15 évet, tehát nem a levegőbe beszélek meg irigységből.

Én biztos nem akarok már ott lakni de te maradj csak ott, mert úgy látom neked való. Szerintem egy gusztustalan hely

2015. aug. 13. 20:25
 18/68 anonim ***** válasza:
79%

Ezt nem értem.

Ez a kérdés azt a célt szolgálja, hogy a kérdező találhasson magnak társakat akikkel együtt fikázhatják Budapestet?

Esetleg nem biztos a döntésében, h elköltözött innen ezért megerősítést vár?


Nekem is szülővárosom és nagyon szeretem.

Itt nőttem fel. Éltem külföldön is, több helyen, de visszavágytam ide. Persze vannak rossz dolgok is itt, ezt kár volna tagadni, de a kulturális, a gasztronómiai, vagy a politikai élet itt pezseg. Nem úgy mint egy kis vidéki faluban, ahol a kisbolt-kocsma-templom szentháromság határozza meg a világot.

Itt az emberek az előadásért járnak színházba, nem azért mert fontos, h lássák a többiek, micsoda műveltek vagyunk. Itt szinte bármelyik nemzet ételeit meg lehet találni, rendszeresen vannak koncertek, a hétvégi szórakozásra is sok lehetőség van. Ha valaki kirándulni akar, még azt is megteheti a budai hegyekben, és űzhető minden sportág amit csak el tudsz képzelni.

Emellett van munka, rendesebb fizetésért, van választék az áruházak között, és szinte minden beszerezhető.


Szóval észérvekkel nehéz meggyőzni valakit arról, hogy ez rossz hely... :-)))

2015. aug. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 A kérdező kommentje:

persze h jól döntöttem h elköltöztem, ez természetes erre nem várok igazából megerősítést mert enélkül is tudom. Különben sem én döntöttem mert gyerek voltam.

Csak kíváncsi vagyok hogy hányan vannak akik annyira utálják mint én

2015. aug. 13. 21:15
 20/68 A kérdező kommentje:

itt a vihar

[link]

2015. aug. 13. 21:38
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!