Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Ti is utáljátok Budapestet?

Ti is utáljátok Budapestet?

Figyelt kérdés
annyira utálom hogyha meghallom akkor a falat tudom kaparni. Ti is így vagytok vele? Szerintem semmi jó nincs benne és állandóan vihar van ott

2015. aug. 13. 16:19
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
50%
#40: nem magyarázok semmit, ez volt az első hozzászólásom. Egyetértek veled egyébként.
2015. aug. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom, a kérdezőnek mi baja van Bp.-vel. Gondolom, nem itt született, hanem vidékről jött, és nem bírta megszokni.



Én vidéki gyökerekkel rendelkező családból származom, de már Bp.-n születtem. Én imádom Budapestet, különösen az utóbbi években esett át nagyon látványos fejlődésen. Kialakult egy éjszakai szórakozónegyed, romkocsmákkal, szabadulós játékokkal, meghitt teázókkal, mindenféle nemzet ételeit kínáló bárokkal, jópofa, fiatalos diákszállásokkal. Megújult a város központja, megújult a közlekedés, bevezették a biciklis rendszert, szép lett az új Várkert Bazár. A tömegközlekedéssel teljesen elégedett vagyok, nagyon jól le van fedve minden, az éjszakai közlekedés meg egyenesen párját ritkító, szerintem még Európában is. Én is éltem Londonban, ott a buszhálózat egy hatalmas őskáosz.


Szerintem Bp. európai szinten is kiemelkedőnek számít. Rögtön kiemelném, hogy zseniális a fekvése: az egyik oldalon minden, ami pezsgővé teszi, az említett bulinegyed, szép belváros, a másik oldalon pedig változatos, hegyes-dombos vidék, tele gyönyörű kilátókkal. Néha járkálok Buda a városközponttól kicsit messzebb eső helyein, és mintha nem is ugyanaz a város lenne. Szép parkok, hatalmas házak, rendezettség, kicsit osztrákos. Ha felmegy valaki az Istenhegyi úton vagy a Fogaskerekűvel, egy tök más világban találja magát, óriási fák között, de még mindig közel a belvároshoz és mindenhonnan gyönyörű a kilátás.


Azt is szeretem, hogy le lehet menni a Duna-partra. Ez lehet, hogy apróság, de Londonban pl. ez is zavart. Ott minden olyan ipari, célszerű. Nem az esztétikára helyezik a hangsúlyt, hanem a praktikumra. Bp. ilyen szempontból inkább Rómára hasonlít.


Azt is imádom, hogy van egy park-sziget a város közepén (pontosabban kettő).


Ezenkívül ne feledkezzünk meg a gyógyfürdőkről. Ez is világhírűvé teszi Bp.-t.


Hátrányként talán azt tudnám mondani, hogy mindez nagyjából a Nagykörúttól befelé eső városrésze igaz. Pest külső kerületei egyáltalán nem szépek és nem is fejlettek.



A kérdezőnek még ezenkívül annyit, hogy bizonyos szempontokból megértem, miért szereti jobban a vidéket (én is szívesen kiszabadulok innen néha - imádom a természetet és az emberek is mások), de attól Bp. még nem olyan szar hely, ahogyan lefesti. Nyilván ő egy kevésbé jó környéken nőtt fel. Egészen más Bp.-t Józsefvárosból vagy Pesterzsébetről nézni, mint a XI., II. vagy III. kerületből.

2015. szept. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 anonim válasza:
50%

Azért az se mindegy, hol élsz. Én vidéken nőttem fel, 5 éve élek Budapesten. 2 évet húztam le 5ker Báthory utcában, a Kossuth tértől 5 percnyire, na az egy undorító hely. Minden leaszfaltozva, van pár fa, de se park, se semmi, rengeteg a csöves. 3 éve Újbudán élek a Kosztolányi térnél, ez a város legélhetőbb része szerintem. Tiszta, rengeteg a zöld, a park, az emberek is ezerszer normálisabbak, mint a túloldalon.

Eleinte utáltam Pestet, de igazából csak fel kell venni a ritmusát.

2015. szept. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 A kérdező kommentje:
akkor jó szórakozást budapesten a menekültek között, illetve a szánalmas szórakozó helyeken ahol fiatalok tömkelege fetreng részegen leginkább szombat este aztán hajnalban elkapják őket és megerőszakolják a lányokat. Kell ez nekem? Mert nekem nem, szerintem ez egy undorító életmód. Irány a keleti, emberek, jó szórakozást
2015. szept. 11. 17:03
 45/68 anonim ***** válasza:
50%

"szánalmas szórakozó helyeken ahol fiatalok tömkelege fetreng részegen leginkább szombat este aztán hajnalban elkapják őket és megerőszakolják a lányokat"


Bizony, ez történik a szórakozóhelyeken. Na de későre jár, megyek, nem akarok lekésni a következő gangbangről.

2015. szept. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 anonim ***** válasza:
31%

"akkor jó szórakozást budapesten a menekültek között, illetve a szánalmas szórakozó helyeken ahol fiatalok tömkelege fetreng részegen leginkább szombat este aztán hajnalban elkapják őket és megerőszakolják a lányokat."


Szerintem ezt a baromságot te magad se hiszed el. Nevetséges vagy :)



"Kell ez nekem? Mert nekem nem, szerintem ez egy undorító életmód. Irány a keleti, emberek, jó szórakozást"



Jó, de akkor minek beszélsz róla? Költözz akkor egy tanyára, ott nem lesznek erkölcsi fertőben tobzódó züllött emberek, csak a béke, a gémeskút, és a trágyaszag. Nekem úgy tűnik, mintha győzködnéd magadat. Talán felköltöztél valahonnan a Nyírségből, vettél egy olcsó lakást Kőbányán, párszor bementél pár züllött haverral a Morrison's 2-be, ahol bunkók voltak veled a biztonsági őrök és láttál pár suttyót, és innentől kezdve levontad a következtetést, hogy Pest egy rossz, bűnös hely, ami régen megért a kárhozatra, porig kéne égetni, a maradványait felszántani és behinteni sóval. Magadat próbálod meggyőzni a hülyeségedről. Nem, nincs így. Sajnállak, ha még életedben nem jártál a János-hegyen, vagy néztél filmet 300 ft-ért a Corvintetőn, vagy mentél fel a SkyBar-ba, vagy jártál a Bazilikában, vagy sétálgattál a Margitszigeten. Menj el Londonba, hátha az majd tetszik. Szerintem kevés olyan szép város van, mint Bp. Bécs pl. egy halál unalmas és sótlan hely hozzá képest. Prága meg sokkal komorabb, ridegebb.

2015. szept. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 A kérdező kommentje:

najó ne ítélkezzetek felettem, mégis honnan a fenéből veszitek, hogy a nyírségből származom, hát baromira nem. És azt honnan, hogy Kőbányán lakom??? Mert az sem igaz.

Jelenleg a Nyugati határnál lakom, de laktam Pesten is már az igaz, de NEM kőbányán, hanem annál sokkal jobb helyen....idióták tömkelege akik csak ítélkezni tudnak, amiért nem szeretem az imádott városotokat, és egyébként sem vagyok egyedül a véleményemmel....

2015. szept. 12. 09:52
 48/68 anonim ***** válasza:
52%

A Kőbánya és a Nyírség csak tipp volt. Azért volt ez a kettő a tippem, mert a kiábrándultságodból arra következtettem, hogy valami Pesttől elég távoli helyről származhatsz és Pesten belül elég rossz helyen lakhattál.


Egyébként, ha beveszed a nyugtatóidat és lemegy a vérnyomásod 200 alá, és még egyszer elolvasod, láthatod, hogy egyedül én írtam azt a kommentet, ami a származásoddal kapcsolatban tartalmaz feltevéseket, nem "ítélkezők tömkelege". Felesleges a többes szám.


A kérdés valójában az, hogy mi a célod ezzel a kérdéssel. Én pl. nem kedvelem Londont és Bécset is elég gagyi városnak tartom, mégsem indítok egy "UGYE TI IS NAGYON UTÁLJÁTOK BÉCSET?"-topikot. Nagyon utálom az angol időjárást, de nem keresek magam mellé gyűlölködőket, akikkel együtt utálhatom. Miért jó ez neked? Jól van, felfogtuk, de akkor most már jó helyen vagy Nyugat-Mo.-n. Én meg remekül érzem magam itt, Bp.-n. Akkor a továbbiakban mi dolgunk van egymással (és nem csak velem, hanem a többi válaszolónak is veled)?

2015. szept. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 A kérdező kommentje:
vannak akik egyetértenek velem, te meg maradj csak Budapesten és ha nem tetszik a kérdésem akkor menj máshová, ahol istenítik a városodat
2015. szept. 12. 12:15
 50/68 anonim ***** válasza:
52%
Egyébként meg te ítélkezel! Te ítéled el a Pestieket meg az egész várost is.
2015. szept. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!