Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Mik Londonban a szálláslehetős...

Mik Londonban a szálláslehetőségek, lehet egy iszonyú drága lakásban nagy kauciókkal lakni, a másik lehetőség pedig egy lakás vagy szoba néger, török, indiai bevándorlókkal összezsúfolva?

Figyelt kérdés
Normális saját kislakás meg gondolom 350 ezer körül van, kaucióval, hosszú távra. Úgy láttam havi 200 ezer forintért lehet szobát bérelni airbnbn idegenekkel együtt lakva. Havi 175 ezerért hostelben lehet ágyat bérelni egy szobában 3-9 másik emberrel, négerekkel, indiaiakkal, törökökkel, meg lehet coachsurfolni 2-3 napot ha szép lány vagy és meg akar "szánni" valaki. Meg hallottam olyat h öreg nyugdíjassal lakott együtt valaki, bérelt nem tudom mennyiért szobát.
2013. dec. 8. 17:35
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
86%
Ez egy akkora nagy tévhit, hogy négerekkel meg indiaiakkal kell összezsúfolva élni. Olyanok hangoztatják, akik még soha nem voltak kint, csak ismerős ismerősétől hallották, aki még szintén nem volt kint. Biztos vannak olyan helyek, ahol igen, de nem ez az általános. Én kb. 10 különböző helyen laktam Londonban, általában single roomban, de volt, hogy egy szobatárssal. Egyetlen helyen volt eddig egy néger lakótársam a 4 fehér mellett, az összes többi helyen fehérek voltunk mind. Németek, magyarok, oroszok, vegyesen. Ja, és a legdrágább szoba, ahol eddig laktam 90 font/hét volt. De egyébként is, mi van, ha néger/indiai? Rasszista vagy? Ha nem, akkor mi a gond velük?
2013. dec. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Amit mondasz az kevesebb, mint 130 ezer forint havonta. Airbnb-n 154 ezer forint alatt összesen három külvárosi privát szobát listáz csak. Te akkor kivennéd egyiket, és naponta hosszan ingáznál a belvárosba és 4 másik emberrel laknál együtt? Vagy hogy van ez, hány nm-re, hány szobára esik ennyi ember és mennyi ideig lehet ezt elviselni? Gondolom az első hónap sokkoló, később is a mindennapi ingázást idegenektől zsúfoltsággal szinte képtelenség megszokni. Nem rasszizmus, csak egyszerűen a nagyon szegény, messzi országokból jött emberek sokkal hajlamosabbak szerintem a bűncselekményekre, ezért ijesztőek és sokkal nehezebb velük szót érteni és a kultúrális szakadék meg a más bőrszín is szokatlan és átmenet nélküli gyors és veszélyes hirtelen ennyire közel engedni magadhoz ennyire szokatlan és idegen embereket.
2013. dec. 8. 18:34
 3/34 anonim ***** válasza:

Londonban rengeteg a színesbőrű, ehhez hozzá kell szokni. Ugyanolyan emberek, mint a fehérek, ők is két lábon járnak, lélegeznek, reggelente munkába mennek, délután haza a családjukhoz. Akik Magyarországon vannak színesbőrűek, azok egy teljesen más kategória, nem azokhoz kell őket hasonlítani.

Én nem tudom, honnan informálódsz, mihez viszonyítasz meg milyen álhírek keringenek a neten, de a szobabérlés úgy néz ki, hogy van egy saját szobád, vagy esetleg egy kétszemélyes szobád. Ilyenből van mondjuk 3-5 egy lakásban. Tehát maximum 6-10 ember él együtt, mint egy nagyobb család. Fürdőszoba 1-3, attól függ, mekkora a lakás. Konyha közös. Mindenki kiveszi a részét a közös költségekből (tisztítószer, mosószer stb.), takarításból, ha van kert, akkor kerti munkából, közös megegyezés szerint. Olyan, mintha otthon a szüleiddel és a testvéreiddel élnél együtt, csak ezek fiatalok, többnyire diákok vagy fiatal párok, akik új életet akarnak kezdeni. Semmi sokkoló nincs benne, legfeljebb annak, aki egyke, anyuci-apuci otthon ellátja minden jóval és még egy kiskanalat se mosogatna el maga után :) Állítom, a magyarországi kollégiumok nagy részében ezerszer rosszabbak a körülmények. A tömegközlekedésen pedig a zsúfoltság semmivel nem nagyobb, mint pl. Budapesten.

A közbiztonság elég jó az itthonihoz képest. Vannak bűncselekmények, de hol nincsenek? Láttam már olyat, hogy a rendőrök erőszakkal elvittek egy pár embert, de ez sokkal kevésbé sokkoló látvány szerintem, mint az, amikor Magyarországon 10 cigány körüláll egy nyugdíjas nénit, hogy elvegyék tőle a pár ezer forintját, rendőr sehol, és senki se mer közbelépni.



Egyébként én olyan 30-40 percnyi metrózásra laktam általában a belvárostól. Ez simán kibírható.

2013. dec. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Én olyan történetet hallottam, hogy Londonban még a konyhában és az előtérben is alszanak emberek. Pont erre voltam kíváncsi, tehát akkor nem 50 nmes 2 szobás lakást kell elképzelni 10 emberrel emeletes ágyakkal, ahol felmászol az egyikre és alattad és melletted horkol valaki, miközben épp a bejárati ajtón megérkezik egy néger? Csak azt nem értem, hogyha ez tényleg ennyire olcsó ahogy állítod, akkor miért van az, hogy a hostelbookersen még egy ágy bérléséért, 3-9 másik emberrel közös szobában is többet kérnek, mint azért hogy egy privát saját szobád lehessen? Meg mi ez a londoniapro.co.uk, itt tényleg hirdetnek 90euró/hétért szobákat, itt magyarokkal laksz együtt? Vagy csak lehúzzák a pénzedet és aztán kiderül, hogy nem is övék a lakás csak elszedték a pénzedet?
2013. dec. 8. 19:06
 5/34 anonim ***** válasza:

Dehogyis, ez egy nagy hülyeség, hogy egymáson alszanak az emberek. Legfeljebb a szerelmes párok :D Nem tudom, ki terjeszti ezeket és miért, el nem tudom képzelni, hogy tényleg van ilyen.

Azok a diákszállók, amikről te beszélsz általában a belvárosban vannak, 1. metrózóna kellős közepén, azért kerülnek ennyibe. Ráadásul ezek inkább rövid távra, turistacsoportoknak vannak kitalálva. A belvárosban, 1-2. zónában persze a kiadó szobák és lakások is sokkal drágábbak, viszont cserébe minden helyben van. Ahol én laktam, az 3-4. zóna volt, külváros, ott sokkal olcsóbbak a szállások. De ez mindenhol így van, Magyarországon is.

2013. dec. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

"Ilyenből van mondjuk 3-5 egy lakásban. Tehát maximum 6-10 ember él együtt, mint egy nagyobb család."


És ezt mennyi ideig lehet elviselni, Londonban majdnem mindenki így él? Egy magyar családban is sok munka után hazaérve házimunka meg egyéb problémák is elég feszültségforrások, hát még ha idegenekkel kell ordítozni, meg az asszonyok pörölnek a konyhában, meg idegenekkel kell találkozni, hallani őket, meg együtt ruhákat mosni, sorbanállni.

2013. dec. 8. 19:30
 7/34 anonim ***** válasza:

Kicsit koli feelingje van, gondolhatod, hogy egy olyan helyen, ahol huszonéves fiatalok élnek együtt, senki sem viszi túlzásba a takarítást :) Vagy mint egy pesti albérlet, ahol egyetemisták osztozkodnak a lakáson. Szerintem nagyon buli így lakni másokkal, csak tényleg jó társaságot kell kifogni. Egyik legjobb élményem az volt, amikor valami asszem 5 literes fagyit 1,5 fontért adtak az Icelandban, mindenki beleadott 20-30 pennyt, megvettük, kitettük az ebédlőasztalra, aztán kiskanállal körbeültük és 10 perc alatt megettük az egészet egyenesen a műanyag dobozból, másnap meg mindenki fájó hassal ébredt :)

Ordibálás nálunk még soha nem volt, ha valami nem tetszett, azt normális hangnemben megbeszéltük. Egy lakásban, ahol együtt lakik 6 ember, nem jut annyira borzalmasan sok házimunka egy főre, hogy ne lehessen kibírni. Én úgy vagyok vele, hogy megbeszéljük, mikor ki mit csinál, a saját dolgaimat elvégzem, ha más nem végzi el az övét, szólok neki, nyilván nem én leszek az egyetlen, aki szól, mert más se szívesen csinálja meg a másik ember dolgát. Nekem is volt olyan, hogy lakótárs szólt, mert elfelejtettem, hogy aznap budit kell pucolnom :)

2013. dec. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Az még nem olyan vészes, de gondolom 1 éven belül, vagy legkésőbb amikor középkorú meg idős az ember, akkor már megunja az ingázást meg a magánélet hiányát és úgyis elköltözik vidékre vagy vissza Magyarországra. Ezt nem lehet hosszútávon csinálni. Meg aki kimegy hol néz általában szállást, airbnbn, londonimagyarok honlapokon (azt hallottam a magyarok nagyon szeretik egymást külföldön lehúzni, nem tudom mire kell vigyázni), kapkodva angol nyomtatott hirdetőújságokban, ismerősöknek postolja facebookon és kimegy az első füttyentésre, vagy hogy?
2013. dec. 8. 20:19
 9/34 A kérdező kommentje:
Az első évben biztos minden nagyon izgalmas tud lenni, de aztán belefásulnak az emberek a mindennapokba évek alatt, egyre nemtörődömebbek, egyre többet vitatkoznak, kisebb a toleranciaszintjük, előbb-utóbb ordítoznak, elköltöznek.
2013. dec. 8. 20:21
 10/34 anonim ***** válasza:
Nem élnek így az emberek nyugdíjas korukig. Nyilván egy fiatal pár nem ilyen helyen fog családot alapítani. Ez csak a kezdet, egy bérlet szobában lakva Angliában minimálbéres meló mellett is sokat lehet gyűjtögetni, és mindig van lehetőség továbblépni. Sokan csinálják pl. azt, hogy kint néhány év alatt megkeresik egy magyarországi lakás árát, aztán hazaköltöznek. Magyarországon ugyanis évtizedekbe telne saját házat venniük spórolt pénzből. Vagy van, aki kint marad, szakmát, diplomát szerez, és ha azzal el tud helyezkedni, úgy már nagyon jól lehet élni és tud bérelni saját lakást.
2013. dec. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!