Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Mik Londonban a szálláslehetős...

Mik Londonban a szálláslehetőségek, lehet egy iszonyú drága lakásban nagy kauciókkal lakni, a másik lehetőség pedig egy lakás vagy szoba néger, török, indiai bevándorlókkal összezsúfolva?

Figyelt kérdés
Normális saját kislakás meg gondolom 350 ezer körül van, kaucióval, hosszú távra. Úgy láttam havi 200 ezer forintért lehet szobát bérelni airbnbn idegenekkel együtt lakva. Havi 175 ezerért hostelben lehet ágyat bérelni egy szobában 3-9 másik emberrel, négerekkel, indiaiakkal, törökökkel, meg lehet coachsurfolni 2-3 napot ha szép lány vagy és meg akar "szánni" valaki. Meg hallottam olyat h öreg nyugdíjassal lakott együtt valaki, bérelt nem tudom mennyiért szobát.
2013. dec. 8. 17:35
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
Erről az Airbnbn-ről én még pl. nem is hallottam. Én Gumtreen szoktam nézni kiadó szállásokat.
2013. dec. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Én is egész sokat tanultam, akkor mégse annyira agyonzsúfolt tömegszállók annyira ezek a lakások. Még valami tipp, hogy hogyan lehet jó társasággal esetleg magyarokkal vagy jó csajokkal lakni vagy diákokkal? Magyarokkal lakva külföldön vagy csajokkal, vagy fiatal emberekkel tényleg nem esik annyira kívül a komfortzónán az ideiglenes lakás, mint mondjuk sok négerrel, török görög 55 éves kopaszodó emberekkel, meg 35 éves házaspárokkal együtt lakni.
2013. dec. 8. 21:43
 13/34 A kérdező kommentje:
Meg hogy van ez hogy hetente szedik a díjat, befizetsz 90 fontot egy hétre aztán ha nem jó a társaság, ijesztőarcú nagydarab néger meg török férfiak idegen beszédét hallgatod, akkor szevasztok és jövő héten átmész egy másik szállóra?
2013. dec. 8. 21:46
 14/34 anonim ***** válasza:
Átköltözhetsz, ahova akarsz, de azt tudni kell, hogy kérni szoktak 1-2 hét kauciót, amit nem adnak vissza, csak egy bizonyos idő után lesz lelakható, tehát ha szólsz a tulajnak előre, hogy mit tudom én egy hónap múlva ki akarsz költözni, az utolsó 2 hetedet nem kell kifizetned.
2013. dec. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Ezen a Gumtreen sok lakáshirdetés van, de nincs térképes keresője és úgy tűnik lutri hogy kik lesznek a lakótársak, mert azt nem szokták fényképpel meg bemutatkozóval kiírni. A belvárosban van pár nyomorúságosan kicsi, ablaknélküli szoba 80 font per hétért. Ilyenekben szoktál lakni? Azt írják dél meg főleg keletlondon olcsóbb, de azok már főleg veszélyes gettók. Meg északon a Tottenham rész. Nem vágom annyira a környékeket, lényegében akkor valahol Nyugat-Londonban érdemes keresgélni?
2013. dec. 9. 01:22
 16/34 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a válaszokat, de leírom az én tapasztalatomat.

Azokat a lakhatási körülményeket először is el kell felejteni amik otthon vannak. Itt a házak nincsenek szigetelve, sok helyen a dupla ablak is luxus és én alig jártam még olyan lakásban ami nem penészedett, vagy vizesedett, főleg a sok esőtől.

A szoba/lakás bérleti díjak egyre drágábbak ahogy a mész a centrum felé, gondolom ez nem új. Ha viszont bent dolgozol és a 3-as, 4-es zónában laksz akkor egyrészt heti 35Ł+ az utazásod, másrészt órákat fogsz a metrón tölteni.


Mi először a 3.zónában laktunk, hostelből kerestünk kiadó szobát, az első vállalhatót ki is vettük. A lakótársaink 2 román és 2 afgán volt, külön szobában. Havi 520Ł volt a dupla szoba, fűtés szinte alig, heti 2-3x jött a bojler/mosógép szerelő-végül már szinte családtag volt. A falon olyan centis szőrös penész hogy ipari cuccokkal lehetett csak levakarni. Itt 6 hónapig bírtuk, azaz ha előbb költözünk ugrik a deposit (1 havi lakbér).

Második felvonás: 1 háztömbbel arrább vettünk ki egy szobát, itt havi 600Ł volt a bérlet. A főbérlő (Bangladesi) családja (feleség, 5 és 2 éves gyerek), valamint egy Egyiptomi és 2 Indiai lakott még ott. Rémálom volt a vége felé már... A szoba a ház sarkára esett, így a leghamarabb hűlt ki, a főbérlő télen is csak pár órát fűtött, melegítőt nem használhattunk, ha bekapcsoltuk egyből le is vágta a biztosítékot. Ébredtem úgy hogy látom a saját leheletem is. A szoba egy 2x2 sávos út kereszteződésére nézett, aludni csak füldugóval lehetett. Volt 1 db WC, 1 db Fürdő, közös konyha ahol vágni lehetett a curry bűzét, bevette minden a szagot. A falak itt is penészedtek és ha sokat esett át is ázott. A főbérlő felesége és gyerekei non-stop üvöltöttek és hallgatták a muszlim zenét. A kauciót itt le kellett lakni, nem akarta visszaadni, még 1 csodás hónap.

A poén hogy még ez a szoba Istenes volt, amikor keresgéltünk voltam olyanokat megnézni ahonnan konkrétan csak a heroinista hiányzott a sarokból tűvel a karjában hogy meglegyen az összkép. Komolyan néha féltem hogy elkapok valami trópusi vírust ha benézek a fürdőbe...mindezt havi 600-650Ł-ért.

Végül mindketten a centrumban kezdtünk el dolgozni, így a kettőnk által elmetrózott pénzt inkább befektettük egy kis stúdióba közel a munkahelyhez, itt csak ketten vagyunk, kis szoba méretű modern lakás havi 950Ł-ért, de visszakaptuk a magánéletünket, ég és föld a különbség. Hozzáteszem az egyik fal itt is vizesedik, de legalább ha akarom 25C°van és nem ordít senki, a környék nyugodt és biztonságos.

Szóval itt ha nincsenek haverjaid akikkel össze tudsz bútorozni akkor bizony kösd fel a gatyát. A normálishoz közeli-otthon megszokott-életkörülménynek borsos ára van.


És csak halkan jegyzem meg hogy bizony abban is van valami hogy feketék/arabok lakta olcsó környékre nem szerencsés költözni ha nem szereted a meglepetéseket.

2013. dec. 9. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
Ami biztonságos és nem belváros az Golders Green, Wembley, Putney, Wimbledon, Richmond.
2013. dec. 9. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

Gumtreen vigyázni sem árt az óvatosság, a nagyon olcsó, nagyon jó ajánlat sokszor lehúzás, csalás. Én 2x futottam bele ilyenbe, a főbérlő azzal a szöveggel jön hogy vidéken lakik, ezért utald el a depositot egy családtagodnak Western Unionnal, majd küld el neki tranzakcióról a másolatot hogy lássa nem hiába utazik Londonba, tehát van pénzed.

Én itt ki is röhögtem, de hallottam olyanról akit közel 800Ł-tól szabadítottak meg így. A másik meg hogy szerződés nélkül nem szabad semmit kivenni, amit papír nélkül kifizetsz arra keresztet is vethetsz általában.

2013. dec. 9. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
Ezek jellemzőek akkor a londoni albérletekre? Penészes falak, hideg, idegen kultúrájú emberek kiabálását és közelségét hallani, nyomorúságosan szűk szoba, sokszor ablak nélkül? Az első hozzászóló hozzászólása alapján azt hittem van egy tök normális szobád, havi kb 120 ezer ftért egy nagy sokszobás lakásban. Már abban is elkezdtem reménykedni, hogy magyarokat lehet keríteni lakótársnak valahogy ilyen londonimagyarok féle honlapokkal. Akkor Londonban lakni tényleg ennyire maximálisan nyomorúságos?
2013. dec. 9. 02:03
 20/34 anonim ***** válasza:

Mondom, itt azokat a körülményeket el kell felejteni mint amik otthon vannak-azaz olcsón laksz jól felszerelt, jó építésű házban, csendes környéken. Ennek itt nagyon megkérik az árát. Nem azt mondom hogy nem lehet kifogni, de egyáltalán nem ez az általános.

Nekem az eddigi magyar munkatársaim többsége is ugyan ezekre panaszkodott, hol melegvíz, hol fűtés , hol normális lakótársak nincsenek.

A heti 70-80Ł szobák itt az alja, ehhez mértek a körülmények is.

2013. dec. 9. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!