Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Minimálbérrel hol kaphatok...

Minimálbérrel hol kaphatok személyi kölcsönt ha már van lakáshitelem?

Figyelt kérdés
Sajnos csak 73000 vagyok hivatalosan bejelentve és van lakáshitelem ami havonta 21600 Ft.4-500ezer forintra lenne szükségem de ezzel a kevés igazolt összeggel meg vagyok fogva.Párommal mindketten dolgozunk nem okoz gondot a törlesztés.

#Hitel;pénz
2016. júl. 29. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Személyi kölcsönt nézz...
2016. júl. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Első, ezzel mit akartál mondani?

Azt akar, személyi kölcsönt.


Szerintem semmi esély rá.

Azt sem tudom, lakáshitelt hogy kaphattálesetleg adóstárssal, vagy akkor még más béred volt. De ott ugye az ingatlan a fedezet, a személyi kölcsönnél pedig csak a béred.

A bank 51 ezer ft-tal tud számolni, az meg még a megélhetéshez sem elég.

A 4-500 ezret nem nyújtják el 10 évig, szóval olyan 10-20 ezer közötti törlesztővel kell számolni, ezt pedig nem bírja el a már amúgy is terhelt minimálbéred.

Sajnos erre egyetlen bank sem fog adni, ebben biztos vagyok. :(

2016. júl. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon megnehezítik az ember dolgát a foglalkoztatók...hiába keresek dupláját...sehogy sem tudom igazolni..
2016. júl. 29. 12:48
 4/9 anonim ***** válasza:
42%

"Párommal mindketten dolgozunk nem okoz gondot a törlesztés."


Most bocs, de akkor valami gond mégiscsak van a pénzügyeitekkel, ha jól kerestek és mégis hitel kellene. Vagy az igényeitek nagyobbak, mint a fizetésetek. nem akarok észt osztani, de ha így sem tudtok kijönni a pénzből, akkor hitelre még egy hitelt felvenni nagy merészség. Már nem olyan világot élünk, hogy bárkinek a munkahelye biztonságban lenne - bármelyikőtöknek, de akár mindkettőtöké megszűnhet egyik napról a másikra - akkor mihez kezdtek? Vagy ne adja Isten, tartósabban megbetegszik valaki... Ilyeneket is bele kell kalkulálni... Ráadásul a személyi kölcsönnek elég jelentős kamata is van...

Párod nem tud felvenni - ha már mindenképpen hitelt akartok?

2016. júl. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nincsenek megélhetési gondjaink adódott egy alkalom hogy egy viszonylag jó autót vegyünk van félretett pénzünk azt is felhasználnánk.Ha a párom venné fel a pénzt akkor is közösen fizetnénk de elsősorban én szeretném. Köszönöm az aggodalmat de szó sincs meggondolatlanságról.
2016. júl. 29. 14:22
 6/9 anonim ***** válasza:
Értem én, csak azért mondtam a párodat, mert elvileg az Ő fizetése még nincs leterhelve - arra jobban tudnátok felvenni. A Te esetedben elég reménytelen, hogy a bank adjon...
2016. júl. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
13%

Én írtam a hosszabb választ.

Ha már van félretett pénzetek, akkor tényleg az a legjobb, ha addig nyujtózkodtok.

600-800 ezertől már olyan jó és nem régi kocsikat lehet kapni, amikre nem igazán kell költeni.

Ha van 1 milliótok, ne akarjatok 1,5 milliós kocsit venni.

Tudom, hogy nagy a kísértés. Az én párom is ezt csinálja, le akarja cserélni a régi kocsit, nézegeti az újabbakat, és nézi hozzá neten a hitelt. Én nem akarok még egy hitelt, biztos jó lenne az új kocsi, de ez is megy, és már egy vagyont ráköltöttünk, hogy így menjen.

Szerintem amíg valami működik és ellátja a funkcióját, addig nagyzolás egy újabbra, nagyobbra cserélni, ha nincs meg rá a pénz.

Mert ha meglenne, az más kérdés, gazdagék bármit megtehetnek.


Egyébként visszatérve az összegekre, ha a dupláját kapod, az sem olyan sok, hogy hú de jól ki lehessn jönni belőle.

Én a minimálbér dupláját keresem, ahogy te, a párom 4x-esét, de ott a hitelek, a kocsi, és nem élünk nagy lábon, mégsem mondom, hogy hú de jól állunk.


Egy másik példa kocsi mellett a mosógépünk: elég régi, szerintem 20 éves is megvan már. Eleve használtan vettük. Kicsit elkezdett rozsdásodni. De az a helyzet, hogy pontosan ugyanúgy kimossa a ruhákat, mint egy új. Akkor meg minek dobjak ki 80 ezret feleslegesen, hogy elvigyenek a szeméttelepre egy működő gépet?

2016. júl. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igazából ez az egész tájékozódási szinten fogalmazódott meg bennem.volt egy autónk eladtuk mert nem láttuk értelmét hogy havi szinten 15-20 kellett költeni rá. Persze nincs garancia hogy a drágább majd biztosan beválik.Eszem ágában sincs veszélybe sodorni a megélhetésünket Ketten 300 fölött keresünk ehhez képest szerintem a meglevő 21000 elenyésző.Alkalmi vétel lenne ismerőstől..tudom hogy nem zsákbamacska.De természetesen nagyon megfontolandó..
2016. júl. 29. 15:51
 9/9 anonim ***** válasza:
55%

Akkor az jutott eszembe, hogy a nagyobb részét az autónak kifizetitek, és ha az ismerős belemegy, akkor a fennmaradó összeget havonta törlsztitek. Mondjuk 300 feletti összegből akár havi 50-et is lehet törleszteni, vagy kicsit kevesebbet, és 1 év alatt ki is van fizetve.

Ha neki nem megélhetésre kell a pénz, akkor simán belemehet, a szüleim annak idején így vettek házat, és így nem lett lakáshitelük.

2016. júl. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!