Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a legjobb MLM?

Szerintetek melyik a legjobb MLM?

Figyelt kérdés

Nem piramis, MLM! Amúgy meg nem olyan válaszokat várok hogy nem is jó mert ...

Hanem aki már épített, vagy pillanatnyilag is épít hálózatot, illetve többről is hallott, többet is épített...



2012. máj. 24. 11:28
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
90%
Mindenki szerint az, nyilván, amit csinál. Neked az lesz a legmegfelelőbb, amelyiknek a termékében, a termékének a piacképességében a legjobban hinni tudsz. Ugye alapvető, hogy érdemesnek találd te magad is a terméket arra, hogy megvásárold (vásárlói áron) úgy is, hogy nem csatlakozol a rendszerhez, és nem remélsz pénzt belőle. Ja, és egy javaslat, a nagy múlttal rendelkező hálózatokat keresd elsősorban. Ott nincs átverés. Az újak általában mind azok.
2012. máj. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
84%

"Az újak általában mind azok."

... mármint általában mind tiszavirág életű piramisjátékok piacképtelen csodaszerekkel.. :)

2012. máj. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
Találtam egy olyat ami nem tiszavirág életű mert USA-ba megy má 6 éve de itthon épphogy csak letette a lábát. Látszik rajta hogy nem piramis és hogy jó a terméke....
2012. máj. 24. 12:58
 4/43 anonim ***** válasza:
80%
Olyanba szállj be, ami csak most indul. Ami már kialakult hálózattal rendelkezik, ott nehéz magadnak piacot szakítani, illetve magad alá beszervezni embereket.
2012. máj. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
86%

"Látszik rajta hogy nem piramis és hogy jó a terméke...."


ajjaj.. :) TE MEGVENNÉD A TERMÉKÉT FOGYASZTÓI ÁRON? Vagy akár neked kedvezményes áron.. :) Akkor is ha nem remélsz pénzt belőle? Szerintem csak azt gondolod, hogy majd más megveszi tőled.. Most őszintén... :) Szerintem piramis. Hadd tippeljek: egy csomó pénzzel kell beszállni, és méregdrága szörpöt kell árulni, ami kigyógyít a rákból is. :)

2012. máj. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
81%

"Ami már kialakult hálózattal rendelkezik, ott nehéz magadnak piacot szakítani"


Mondj nekem egyetlen hálózatot, ami már régóta itt van, és az ismerőseid közül legalább 5-en csinálják! Nincs ilyen. Ja, tudom, te tudsz ilyet, de valszeg senki más nem tud. Az átlagember ismerősei egyik MLM-et sem csinálják.

2012. máj. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:

14:28!

Újrafogalmazom, mert nem voltam egyértelmű: ami már kialakult hálózattal rendelkezik, ott nehezebb magadnak piacot szakítani. Egy szinttel feljebb gondolkodj: sokkal inkább az a kérdés, hogy hány olyan ismerősöd van, akinek nincs másik ilyen ismerőse, hisz őket még nem próbálták beszervezni, és akit így te beszervezhetsz magad alá (mert ezzel kecsegtetnek mindig, ez hozza a munka nélküli pénzt). Illetve, akinek nincs ismerőse, így tőled venne terméket, és nem a megszokott emberétől. És ez a csapat nagyon szűkös: az emberek alapvetően gyanúval kezelik az MLM-emes embereket (talán csak az AVON működik egyedül jól), mert ők azok, akik csak zaklatják az embert. Ráadásul kevés olyan termék van, ami általános, amúgy is szükséged van rá (mekkora potenciális piaca van manapság Magyarországon pl a gyümölcsitalokból készített drága csodafőzeteknek?).

Amúgy meg próbáltak már mindenfelé beszervezni (életbiztosítás, arany, csodalámpa, stb…), és volt, ahonnan több helyről, de az ismerősi köröm többségében a diplomás, munkával rendelkező emberből áll, akinek nincs ideje ilyenekkel foglalkozni.

2012. máj. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
45%

Akkor én is újra fogalmazom. A nagy múlt azért fontos, mert az már bizonyított. A legtöbb új MLM, terméke gagyi túlárazott sz.r.


"sokkal inkább az a kérdés, hogy hány olyan ismerősöd van, akinek nincs másik ilyen ismerőse"


Nem az a fontos, hogy hányan ismerik, hanem hogy hányan nem csinálják most. Nyilván mindenki ismer olyat, aki próbálkozott valamivel valamikor. Nem ez volt a kérdés, hiszen ő még mindig célpiac.


Az MLM-et sokan félreismerték egyrészt az azt prezentáló ember miatt, másrészt a kamu MLM-ek szar termékei miatt. Mindig van lehetőség új megvilágításba helyezni a dolgokat.


"Ráadásul kevés olyan termék van, ami általános, amúgy is szükséged van rá"

Így van, én is ezt mondom. Ez kell, hogy legyen a választott MLM fő erényének, hogy ideálisnak tartod a piacot, amiben dolgozik. Csodafőzetre nincs szüksége senkinek, ebben egyetértünk.


"de az ismerősi köröm többségében a diplomás, munkával rendelkező emberből áll, akinek nincs ideje ilyenekkel foglalkozni."


:) Ez a legjobb. Én is diplomás vagyok, nem kamuszakon végeztem, neves magyar és külföldi egyetemen is szereztem diplomát. Az MLM-nek hála viszont az ismerőseiddel ellentétben nekem ma már van időm bármivel foglalkozni.


Érdemes meghallgatnod majd újra, ha megkeresnek ilyesmivel, hátha olyan terméket ajánlanak, amivel te is felépítheted a szabadságodat. És talán a segítségeddel a diplomás ismerőseid is!

2012. máj. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
68%

Nagyon nagy tévedés, hogy ha már kialakult hálózat van abba nehezebb az embereket bevonni. Aki ilyet állít az nagyon tapasztalatlan még a marketing területén.


Sokkal inkább az a jobb ha ismert egy cég/brand.

Az emberek jobban bíznak egy ismert termékben/cégben, mint egy ismeretlenben.

Sokkal könnyebb úgy dolgozni, hogy ha megkérdezed ismeri-e a céget/terméket, akkor ha azt válaszolja, hogy ezt vagy azt már használtuk és jó volt vagy ismerőse mondta, hogy jó, de ő még nem próbálta. Mintha a nulláról kell valamit felépíteni.


Vajon a nagy cégek miért ölnek dollár milliárdokat abba, hogy magát a Márkanevet/céget megismertessék az emberekkel? Pont azért, hogy ismert legyen és kialakuljon egyfajta bizalom a céggel kapcsolatban, mert ami ismert azt az emberek szívesebben megveszik a bizalom miatt.


Sok ilyen "csodacéget" (MLM, nem piramisjáték) láttam már Mo-ra is bejönni aztán meg eltűnni. Úgy a működgetés szintjén vannak maximum. Viszont kevés cég az ami tényleg életképes, jól működik, és számottevő forgalma is van.

2012. máj. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy legjobb MLM, ahogy leszebb lány, legjobb focicsapat, legfinomabb étel, legízlésesebb konyhabútor stb. sem létezik. Olyan van, ami számodra (vagy számomra) a legjobb. Egy internetes fórum azonban nem alkalmas a különböző MLM-ek összehasonlítására. Dícsérheti mindenki a magáét, aztán lehet egymásnak esni.


Azzal értek egyet nagyrészt, amit az első válaszoló írt. Tedd fel magadnak a kérdést. Ha nem akarnál üzletet építeni, szívesen vásárolnád a termékét. Ha igen, az az alap. Akkor érdemes megvizsgálni minden más dolgot.

Egyetértek azzal is, hogy érdemesebb régi bevált cégeket választani, mint valami "most indulunk, te lehetsz a tetején" jellegűt. Annyit azonban hozzátennék, hogy ez nem kritérium, csak irányelv. Minden régi és bevált cég, új volt valamikor. Azonban ha új MLM-be fogsz, akkor nem árt, ha nagyon értesz hozzá. Egyáltalán nem könnyű megállapítani, hogy a cég tényleg bizztosan ott lesz mögötted és kifizeti a pénzedet 5-10-50 év múlva is. Azzal az új MLM-mel azonban biztosan nem érdemes kezdened, amelyik új mivoltát értéknek tekinti. Ha egy hálózatépítő a saját üzletét ezzel próbálja eladni, annak egyszerűen fogalma sincs arról, amit csinál.


Mégegy szempontot írok, és talán ez a legfontosabb. Nézzd meg az oktatási rendszert, amit kínálnak neked. Olvassd el Robert T Kiyosaki "üzleti iskola" című könyvét! Ott részletesen le van írva, miért az oktats a lényeg.

2012. máj. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!