Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a legjobb MLM?

Szerintetek melyik a legjobb MLM?

Figyelt kérdés

Nem piramis, MLM! Amúgy meg nem olyan válaszokat várok hogy nem is jó mert ...

Hanem aki már épített, vagy pillanatnyilag is épít hálózatot, illetve többről is hallott, többet is épített...



2012. máj. 24. 11:28
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:

Teljesen más szemszögből nézzük.

Én tipikusan csak a csalás jellemzőit írtam le. Pl a mátrix rendszerek, egy tipikus jellemző, ha más országban van a székhely/ügyfélszolgálat stb, mint ahol működik szintén az. Ezek nem jellemzőek az MLM cégekre.


Ha már MLM mégha ahogy te írtad gagyi is, akkor ha valaki részletesen megvizsgálja rájöhet, hogy nem átverés. Ettől még nem feltétlen lesz hosszútávon működőképes. Ez igaz.


Mondanál ezekre konkrét példát?

2. Gagyi MLM-ek

3. Olyan MLM-ek, amiről nem tudom kijelenteni, hogy gagyik lennének, de valami nagyon nem tetszik bennük.

2012. aug. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:

"Teljesen más szemszögből nézzük."


Nagyszerű! Rájöttél arra, amit én írtam neked egy hozzászólással feljebb más szavakkal. A más szemszögből nézés önamgában nem lenne gond. Azonban úgy gondolom, hogy az a nézet, amit képviselsz MLM-es topikokban erről a kérdésről, káros. Fent leírtam, miért tartom annak. Nem ismétlem meg, csak kiegészítem az ottani érvem.


"Én tipikusan csak a csalás jellemzőit írtam le."

Itt az egyik bibi! Tipikus jellemző alapján nem állítjuk, legfeljebb sejtjük valamiről, hogy csalás. Tipikus jellemző alapján a "gyanús", "valami bűzlik" kategóriába sorolandó be az "üzlet".


Amikor tipikus jellemző alapján állítod valamiről, hogy csalás, az tud a legkönnyebben olyan kellemetlen vitához vezetni, amikor te vagy a jó oldalon, de az adott részkérdésben a másik félnek van igaza, és neked fel sem tűnik.


Ha egy kérdésben csalás gyanúja merül fel, akkor elegendő információ birtokában ki lehet mutatni róla, hogy csalás. Ha meg nincs elegendő információ, elég annyit írni, miért gyanús. Ha valaki ellenvéleményt képvisel, és klassz dolognak tartja azt az üzletet, lehet őt kérdezni a tényekről. Sokkal hatékonyabb, ha kimutatod, hogy hol csúsztat, hol próbál elkenni valamit, hol nem rendelkezik elég információval, vagy mikor nem tud egy egyszerű és logikus kérdésre érdemi választ adni, mintha hozzávágsz "tipikus" ámde nem bizonyító erejű érveket.


"Mondanál ezekre konkrét példát?"

Nem. Olyan nézeteltérés van köztünk fogalomszinten, hogy nem szeretném azt konkrét példával is terhelni.

2012. aug. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:

08-25 22:30-as válaszom kapcsán privátban nekem címezve az imént kaptam egy "ajánlatot" bizonyos gimi nevű felhasználótól. Miután ezt jó eséllyel mások is megkapják, akik e topikba írtak, itt közlöm a válaszom. Neki nem küldtem el, remélem, olvassa a topikot :)

------

Kedves gimi!

A gyakorikerdesek.hu oldalon MLM témában a tájékoztatás a célom, így ha egy konkrét MLM-ről akarod kérdezni a véleményem, akkor nézd meg milyen az az üzlet a 08-25 11:07-es válaszban kifejtett szempontok alapján, és ha ebből nem egyértelmű neked, akkor kérdezz rá, ami nem tiszta.

Ha viszont üzleti ajánlatot tennél nekem, akkor ne körleveleket írogass, hanem szépen mutatkozz be, próbálj megismerkedni velem, és ha megvan a személyes szimpátia, illetve az üzletről való gondolkozásunk is találkozik egy-két ponton, akkor beszélhetünk róla, hogy közös vállalkozásba kezdünk.

Azt azonban jobb, ha tudod előre, hogy magam részéről már ismerek egy olyan MLM üzletet, amelyik a fenti szempontok szerint mindenből a maximális pontszámnál egy kicsit többet kapna, így nem vagyok nyitott a váltásra, és nem tartom bölcs dolognak egyszerre több MLM építését. Esetleg regisztrált vagy külsős vásárlóként benne lehet lenni többen is, ha nem konkurálnak a termékek a saját üzleted termékeivel. Emiatt ha esetleg odáig jutnánk, hogy együtt akarjunk MLM üzletet építeni, akkor céget kell váltanod. Véletlenül sem szeretnélek ilyesmire rábeszélni ezen az oldalon. Kizárólag abban az egy esetben van így, ha velem szeretnél együttdolgozni.

2012. szept. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!