Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a legjobb MLM?

Szerintetek melyik a legjobb MLM?

Figyelt kérdés

Nem piramis, MLM! Amúgy meg nem olyan válaszokat várok hogy nem is jó mert ...

Hanem aki már épített, vagy pillanatnyilag is épít hálózatot, illetve többről is hallott, többet is épített...



2012. máj. 24. 11:28
1 2 3 4 5
 11/43 Smartguy86 ***** válasza:
37%

"Az átlagember ismerősei egyik MLM-et sem csinálják." -> Talán nem véletlen :DDD


Én csak ennyit tennék hozzá a vitához: piaci potenciál és exponenciális függvény. Tegyük fel, hogy nem piramis játékról van szó és nem fog becsődölni a móka, mert van termék is. MLM-ben általában olyan cuccokat árusítanak, amik kereskedelmi forgalomra éretlenek és/vagy áltudományos non-szenszeket állítanak. Van egy piaca, ami azokból az emberekből áll, akik nem értenek a dologhoz és/vagy hajlandók kipróbálni a terméket még akkor is, ha magas az ára. Ez egy elég korlátozott piac, nemde?


Ennek a piacnak az elérése lényegében a potenciális piac elérését jelenti. Ennél több nem érhető el akkor se, ha szektás szeánszokon vidéki hotelekben azt duruzsolják, hogy ez a jövő! MÉG AKKOR SE! Értem? :D


Tehát van egy szűk potenciális piacunk. Ki értékesít? A vevő. A potenciális piac egy tagja! A potenciális piacon belül (ami ismétlem korlátozott!!!) minden vevő értékesítő is - ez azt jelenti, hogy a korlátozott piacon belül az értékesítés (vagyis a vevők elérése) exponenciális függvény mintájára alakul ki - ahogy egyre több vevő lép be a rendszerbe, úgy egyre több lesz az értékesítő is. Exponenciális függvény miről ismerhető fel? Hogy meredeken emelkedik. A potenciális piacon így minden vevő elérhető záros határidőn belül, mert idővel az értékesítők száma már olyan magas lenne, hogy túlnőné magát a potenciális piaci szaturációt is! Tehát több lenne az értékesítő/vevő, mint maga a piac - ami ugye lehetetlen, így itt megreked a rendszer.


Mit lehet tenni? Átmegyünk egy másik országba, ahol még van potenciális piac VAGY megpróbálunk új termékeket kitalálni, amivel más piacot érhetünk el.


Előbbi megy, ezt látjuk. Utóbbi?? Ugyan? Nu-skin? 6 éve az USA-ban? Azóta ugyanazt nyomja, csak más-más területeken. Áltudományos blablával aláfestett túlárazott táplálékkiegészítőket árulnak. (a 6 év-ből gondolom, erről van szó).


Mindent összegezve: az MLM halálra van ítélve, főleg azok, ahol az idővel arányosan a termékek rosszhíre is gyorsan terjed. Magyarországon az MLM már régóta egy gyűlölt mumus (a megtapasztalt pilótajátékos múlt miatt), és ezt senki nem fogja megváltoztatni. Külföldön ugyanez a helyzet, csak pl. Amerikában a korábban emlegetett potenciális piac is jóval nagyobb, így ott sikeresebbnek tűnik ez az üzletpolitika.


Csak ennyit akartam hozzáfűzni. Ha valaki még mindig elhinné, hogy az MLM a jövő, akkor most gondolkodjon el. Már 25 éve is ezt szajkózta az összes...

2012. jún. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:

Egy kis off:

A legfelkapottabb termék a gyógykávé gamodermával.

A gamoderma egy gomba.

Ezt igyuk? Ilyesmire akartok rábeszélni bennünket?

2012. jún. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:

"Tegyük fel, hogy nem piramis játékról van szó és nem fog becsődölni a móka, mert van termék is. MLM-ben általában olyan cuccokat árusítanak, amik kereskedelmi forgalomra éretlenek és/vagy áltudományos non-szenszeket állítanak."


Mit lehet kezdeni egy olyan érveléssel, ami olyan alapfeltevésre épül, ami hibás? Nézz meg rendes múlttal rendelkező MLM cégeket. Pénzvisszafizetési garanciát adnak a termékeikre. Így nem lehetnek azok silány minőségűek, vagy legalábbis hosszan nem működne az a cég.


Hogyan magyarázod, hogy ugyanazon a piacon, ugyanazokkal a termékekkel, hosszú évtizedek óta mégis működnek ilyen cégek? Itt a lehetőség, hogy gondolkozz is! ;)

2012. jún. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:

"A gamoderma egy gomba.

Ezt igyuk? Ilyesmire akartok rábeszélni bennünket?"


Nem tudom, fogalmam sincs, mi az a gamoderma. Lehet, hogy gyógyít, bár őszintén kétlem. De attól, hogy gomba, sok bajod nem lesz tőle, nem? :) De nyugi, az ilyenek eltűnnek hamar. Ezek piramisjátékok az én olvasatomban...

2012. jún. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:

ma 13:14 Mitől felkapott, és kik akarnak rábeszélni? Tényleg érdekel.


Nekem egyetlen óriásplakáton vagy egyéb közterületi hirdetésen sem tűnt fel a gamodermás kávé. Egyetlen internetes portál reklámjai között sem vettem észre. Most az EB alatt kezembe akadt párszor a sportnapilap, de abban sem találtam. A TV-ben nem mondták be a meccsközvetítés szünetében. Egyetlen spam nem jutott át a szűrőn, ami ezt propagálta volna. Egyetlen barátom, ismerősöm nem beszélt nekem ilyesmiről, de idegentől is kizárólag egy embertől hallottam róla: tőled.

2012. jún. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:

# 13/15 Időpont ma 13:53


Nem azt írta, hogy silányak a termékek, hanem azt, hogy SZERINTE kereskedelmi forgalomba éretlenek és, hogy áltudományos dolgokra építenek.


Mindkettőt könnyű cáfolni. Az első, hogy több MLM cég terméke kapható kereskedelmi forgalomban is. Még akkor is, hogy ha nem engedélyezett ez a fajta árusítás. És így is megveszik az emberek. Állítás cáfolva.


A másik, hogy áltudományos? Hmmm. Ezt is elég könnyű cáfolni. Mivel egyre inkább az derül ki, hogy nem áltudományos hanem nagyon is valós tények azok amit ezek a cégek állítanak a termékekről. Csupán a mocsok gyógyszerlobbi miatt nem lehet azt RÁÍRNI, hogy meggyógyulsz tőle.

De miért ne lehetne meggyógyulni egy MLM C-vitamin terméktől ha egy gyógyszergyár féle C-vitamintól meg igen?

Vagy miért ne lehetne meggyógyulni egy MLM Calcium terméktől ha egy gyógyszergyár féle Calciumtól meg igen?

Vagy miért ne lehetne meggyógyulni egy MLM Glükozamin terméktől ha egy gyógyszergyár féle Glükozamintól meg igen?

És még sorolhatnánk a HATÓANYAGOKAT. Ennyit az áltudományról. Állítás cáfolva.


Már 50 éve is azt mondták, hogy az MLM egyszer megbukik. Az elkövetkezendő 50 évben is ezt fogják szajkózni a kibicek és az MLM továbbra is működni fog. Ami nem működik az elméletben az működik a gyakorlatban.


Mikor fog az MLM meghalni?? :DD :DD :DD :DD

2012. jún. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:

Amit majdnem elfelejtettem.

Annyira áltudományos, hogy vannak GYÓGYHATÁSÚ készítmények is amiket MLM hálózatban lehet megvásárolni. Viszont az engedélyeztetés már a múlté, mert az a mocsok gyógyszerlobbi elérte, hogy ne adjanak ki több ilyen engedélyt. Ez MINDEN céget érint akik ilyen termékeket forgalmaznak. Most már csak gyógyszerként lehet ezeket engedélyeztetni ami drasztikus forgalomcsökkenést eredményezne.

2012. jún. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:

"Az átlagember ismerősei egyik MLM-et sem csinálják."

Igen, mert aki MLM üzletet épít az nem is ÁTLAGOS akar lenni. Átlagos gondolkodással meg csak ÁTLAGOS élete lesz az embernek. Aztán meg majd 40 év múlva pofára esik, hogy nincs nyugdíj és még mindig dolgozhat. Sok ilyen embert ismerek. És a helyzet csak rosszabb lesz, nekünk már nyugdíjunk sem lesz.

2012. jún. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:

17:23 Mármint Magyarországon. Az összes környező országban meg minden további nélkül forgalmazhatóak ugyanazok a termékek.


18:42 Az idézett állítás ebben a formában nem is igaz. Pontosítva már igen:

Az emberek nagy többségének fogalma sincs, hogy mely ismerősei építik aktívan valamelyik MLM-et. Arról meg pláne nincs, hogy kik vannak benne fogyasztóként.

2012. jún. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:

Elég szánalmas ami itt Mo-on van.

Betiltották az FLP Nature-Min tablettáját, mert vanádium van benne. Ez az állítólagos ok. Miközben egy rakás más ilyen terméket pl Bérest is lehet forgalmazni.


Félhivatalosan már elmondta valaki, hogy kb hogyan is zajlik egy ilyen betiltás. Gyakorlatilag semmi valós ok nincs mögötte pusztán üzleti érdek.

2012. jún. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!