Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a legjobb MLM?

Szerintetek melyik a legjobb MLM?

Figyelt kérdés

Nem piramis, MLM! Amúgy meg nem olyan válaszokat várok hogy nem is jó mert ...

Hanem aki már épített, vagy pillanatnyilag is épít hálózatot, illetve többről is hallott, többet is épített...



2012. máj. 24. 11:28
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
Jó neked, engem is megtalált...
2012. júl. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:

ma 14:43 És elküldted már az 5000 dollárod neki, vagy még lehetek előtted a sorban? :)


ma 14:31 Ne aggódj, ebből a tuti üzletből most kimaradsz :)

2012. júl. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:

15:57!

Lassú voltál, már 1000 ismerősömnek tovább küldtem, és 15 jelentkezett is már. Mindegyiknek volt fölös 5000 dolcsija, én kapásból dupla összeggel szálltam be (hülye lennék egy ilyen lehetőséget kihagyni!). Szóval sajnos már engem megelőzni nem tudsz, de a barátaim barátait még talán... :)

2012. júl. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
Kuponosjövedelem.hu??? nekiálljak vagy hagyjam???
2012. aug. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:

Használd a kis fejed. NEkem fogalmam sincs, hogy érdemes-e foglalkoznod egy számomra ismeretlen üzlettel. Az MLM üzleti modell jó. Az, hogy az adott üzlet jó-e, a részleteken múlik. Az alábbiakat nézd végig.


Van piacképes szolgáltatásuk, amit szivesen megvásárolnál, ha nem építenéd az üzletet?

Mennyire bízhatsz meg benne, hogy az anyacég évtizedek múlva is kifizeti a jövedelmed, amiért itt megdolgoztál?

Milyen oktatási rendszert javasolnak neked?

Milyen emberek csinálják?

Hogy néz ki az üzleti modelljük, a marketingtervük?

Mitől egyedi a cég ajánlata más MLM-ekhez képest?


Én azért nem tudok neked tanácsot adni, mert mind a hat fenti kérdésre az a válaszom, hogy: FOGALMAM SINCS.


Ha ezen komolyan gondolkozol, akkor magad járj utána a válaszoknak, ne vadidegenek tanácsát kérd az interneten, akiknek az arcát sem látod.

2012. aug. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:

Ahogy írtam neked a másik topicban, semmi konkrétum nincs ennél a kuponos témánál. Az ilyen dolgokba nem szabad bele kezdeni, hogy ha jót akar az ember. Lehet, hogy egy pár évig működik ha egyáltalán működik viszont utána meg ott maradhat a sok károsult.


Több éve figyelem az ilyen jöttment cégeket. Eddig 100%-ban meg tudtam állapítani, hogy melyik kamu és melyik nem az. Persze én is tévedhetek még, a nagy számok törvéne alapján ez is benne van.

Nem volt könnyű először engem is bepaliztak a sciennettel, na azóta tudom, hogy mit kell figyelni. Pénzt nem tettem bele és a munka része sem érdekelt, csak maga a kedvezményes vásárlás. Pedig ott is meg voltak a ráutaló jelek és a kétségeim is, viszont ott olyan jó volt a marketing (TV reklám, sok üzletben ott volt a matricájuk stb), hogy sikeresen megtévesztettek meg ismerősök is mondták, hogy ők is használják a kártyát. Tehát sok-sok tényező közrejátszott.


Ehhez képest a többi cég nagyon pitiáner és kezdetleges. Sokkal könnyebb felismerni a kamukat.

Most már tudom miket kell nézni és ha ezeket tapasztalom akkor óvatosságra intem az embereket, a tévedés esélye persze meg van.

Mindig van egy rakás olyan ember akit így is bepaliznak és még pénzt is tesz bele. Aztán lesznek olyanok akik ezzel pénzt keresnek, de sokan csak buknak vele.

2012. aug. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:

ma 16:42

"Több éve figyelem az ilyen jöttment cégeket. Eddig 100%-ban meg tudtam állapítani, hogy melyik kamu és melyik nem az. Persze én is tévedhetek még, a nagy számok törvéne alapján ez is benne van."


Nálad mi a fenti értelemben vett "kamu" definíciója?

2012. aug. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
16:17 Ez a "szibarita oklokrácia" általad kitalált halandzsa, vagy loptad valakitől? :)
2012. aug. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

Konkrét definíció nincs.

Tények és tapasztalatok vannak.

Ilyenek, mint hogy

- nincs írásos szerződés

- csak virtuálisan működik a cég, vagy valami kis szutyok irodát bérelnek

- a cég telephelye és ügyfélszolgálata még véletlenül sincs egy országban, de sokszor még kontinensen sem.

- sokszor úgy állítják be a céget, hogy USA, Német stb viszont a google szinte csak magyar találatokat ad rá

- webstatisztikai oldalakon megnézve legtöbbször orosz oldalról van szó

- nincs kézzelfogható termék, vagy nem lehet megvásárolni külsősként vagy sima tagként. Illetve ha megvásárolható akkor az nem számít bele a marketing jutalékba (pl emgoldexnél aranyat vehettél viszont ilyenkor senki nem kapott utána jutalékot)

- kettős/többes bináris mátrix elvű marketing (eddig még nem láttam olyan céget amelyik ezt az elvet használta volna és nem csalásra épült)

- stb


Most ezek jutottak eszembe. Ha ezek többsége együtt jellemző a cégre akkor már borítékolható, hogy nagy valószínűséggel valami csalásról van szó és jobb tőle távol maradni.

2012. aug. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

ma 18:37 Köszönöm a választ.

Ezért nem tudok az általad kifejtett véleménnyel egy hullámhosszra kerülni.


Nálam van négy kategória.

1. Pilótajátékok, és egyéb MLM-szerű dolognak álcázott csalások.

2. Gagyi MLM-ek

3. Olyan MLM-ek, amiről nem tudom kijelenteni, hogy gagyik lennének, de valami nagyon nem tetszik bennük.

4, Korrekt és klassz MLM-ek.


Ezek a fogalmak nálam szigorúan elkülönítendőek. Te meg mintha az első 3 kategóriát egy kalap alá mosnád (most éppen "kamu"-nak nevezve azt, és ha valami nem 4-es (az általad felsorolt kritériumok bármelyike erősen ezt sejteti, nem többet), akkor nem foglalkozol a további részletekkel.


Szerintem viszont ez helytelen hozzáállás. Nagyon nem mindegy, melyikkel van dolgunk. Ha az elsővel, akkor nem csak lebeszélni kell az érdeklődőt, hanem figyelmeztetni is, hogy komolyabb baja lehet. Ha egy mód van rá, az ismerősét is próbálja meg lebeszélni. Ha a másodikról van szó, akkor elég kimutatni, hogy miért nem lesz várhatóan hosszú távon sikeres, de hadd vegye és forgalmazza a terméket, ha jónak tartja, vagy akár építsen hálózatot, ha ő mégis bízik benne. A harmadik esetben meg érdemes utánajárni a dolognak, és nem rábizonyítani az adott céget propagálóra, hogy micsoda hülyeség, hanem kérdezni, kérdezni, kérdezni --- lehetőleg minél nyitottabban, de egészséges szkepticizmussal. A csúsztatásokat nem hagyni, de nem is ítélkezni miattuk, csak a dolgok végére járni.

2012. aug. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!