Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a legjobb MLM?

Szerintetek melyik a legjobb MLM?

Figyelt kérdés

Nem piramis, MLM! Amúgy meg nem olyan válaszokat várok hogy nem is jó mert ...

Hanem aki már épített, vagy pillanatnyilag is épít hálózatot, illetve többről is hallott, többet is épített...



2012. máj. 24. 11:28
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:

"Az idézett állítás ebben a formában nem is igaz. Pontosítva már igen"


Véleményed szerint, tegyük hozzá... Amúgy nézzük meg. Válasszunk egy nevet, mondjuk Kovács József. Vegyünk egy számot, mondjuk 44. Nézzük meg az iwiwen, hogy a Kovács Józsefek között a 44. találat (elég jó neked átlagembernek ez?) ismerősei közül legalább 5-en építenek-e egy bizonyos MLM hálózatot. Küldünk üzenetet nekik, és megkérdezzük. Szerintem én nyernék, nem találnánk ilyet..


Ugyanis NEM az a lényeg, hogy az tudja ez az ember az ismerőseiről, hanem hogy telített-e a piac, vagy nem. Ez volt a téma. Csak a miheztartás végett..

2012. jún. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:

ma 20:56 OK, ha ragaszkodsz a miheztartáshoz, akkor legyen. A téma az volt, hogy "melyik a legjobb MLM". Az általad említett "telített-e a piac" kérdés éppúgy járulékos téma volt, mint az, hogy "az átlagember ismerősei egyik MLM-et sem csinálják." Egyik kérdés sem az eredeti téma, de mindkettő kapcsolódik hozzá. Ahhoz szóltam hozzá, amit önmagában érdekesnek tartottam, ahogy te is.


Én a telített-e a piac kérdéshez nem akartam eddig írnni. Abban nyilvánvaló igazad van a 11:34-es hozzászólóval szemben.


A konkrét kérdéssel meg sok baj van. Először is nincs olyan, hogy átlagember (0,49 pötse van, 1,34 gyereke stb.). Ezért fogalmaztam át az emberek nagy többségére. Igen, úgy gondolom, hogy egy nem nagyon speciális élethelyzetben levő felnőtt magyar állampolgár ismerősei között nem 5, hanem jóval több van, aki kisebb-nagyobb aktivitást fejt ki valamelyik MLM üzletben, és emellett persze mindenkinek rengeteg olyan ismerőse van, aki mégcsak fogyasztóként sincs benne egyben sem. Statisztikáról van szó, úgyhogy lehetnek kivételek, de ez a sztenderd. Igen, teljesen biztos vagyok benne, hogy ha az a bizonyos Kovács József nem fiktív személy, akkor ha birtokunkban lenne egy csodaeszköz, amivel végignézzük az ismerőseit, és mindegyikről meg tudnánk mondani, hogy fejt-e ki aktivitást valamelyik MLM-ben, akkor bőven meglenne az 5 igen. Azonban van annyi tapasztalatom a piackutatás területén, hogy tudjam, hogy ennek az információnak lehetetlen utánajárni. Az iwiw-en csak az ismerősei töredéke van fenn, azok nagy része már nem is nézi az üzeneteit. Aki nézi, az nem veszi magának a fáradtságot, hogy válaszoljon stb.


Ennél sokkal jobb módszer, ha megkérdezel sikeres hálózatépítőket. Te biztosan tudod róluk, hogy a legkülönbözőbb területekről jöttek, így elég jó minta a népességre. Egy dolog azonban közös bennük: ők tényleg végigmentek az ismerőseik értékelhető részén. Bármelyikük el fogja mondani, hogy igen: az üzletépítés során sok olyan ismerőssel találkozott, akik valamelyik MLM-et már építették.

2012. jún. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:

"akik valamelyik MLM-et már építették"


Igen, de a kérdés az, MOST építik-e.


Amúgy meg még jobb, ha veszed a ma aktívakat, és elosztod az ország népességét velük. Ehhez csak a legnagyobb hálózatok publikus értékesítési adataira, és az aktívak átlag forgalmára van szükséged. Be fogod látni, hogy van 1-2 tízezer aktív MLM építő ma. 10milliós lakosságnál ez minden ezredik ember. Alig találni MLM építőt szerintem.

2012. jún. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
Ő akkor futott bele sok ilyenbe, amikor ő építette, te meg akkor, amikor te építed. Nem változott az arány. A 90-es évek elejének bulikorszakát leszánítva nem változott lényegesen a hálózatépítők aránya, és visszakanyarodva a másik témára: pont ez mutatja, hogy miért nem telítődik a piac.
2012. jún. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:

# 25/25 Időpont tegnap 23:28

Ismét köszönjük Emese!



Ez az egész kérdéskör kb egyenlő azzal, hogy melyik a legjobb autó? Vagy melyik a legjobb motor? stb. Már maga a kérdés is értelmetlen.

2012. jún. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:
***+ túl lőttem a célon..... Engem csak az emberek átlagos vélemény érdekelt, hogy mennyi % aki továbbáll és kb hány az értelmes hozzászóló....
2012. jún. 27. 22:30
 27/43 anonim ***** válasza:

Azoknak az embereknek a véleménye akik soha nem építettek hálózatot, de mégis mindent tudnak róla azoknak az, hogy minden MLM hülyeség. Ezekből van 10millió Magyarországon.


Ha meg tudod mondani, hogy melyik a legjobb autó akkor meg tudom neked mondani, hogy melyik a legjobb MLM.

2012. jún. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:

Kérdező (tegnap 22:30)

Szerintem nem lőttél túl a célon. Így, hogy MLM-sérültek nem nagyon találtak rá a topikra vagy nem akartak belemenni a vitába, a topik hossza messze alulmúlja a sokévi átlagot. Összesen két ilyen hozzászólás van eddig, ami ebbe a kategóriába sorolható és megütötte a moderátorok toleranciaszintjét. Pár ilyen topikot mutatok, hova fajulhatott volna ez is (vagy fajulhat még) függetlenül az eredeti szándékodtól, és akkor nem írtam a törölt topikokról:

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-kerd..

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__sajat-vall..

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__sajat-vall..


Tény, hogy kifejezetten kérted, hogy ne a "jó-e az MLM" kérdésről szóljon a topik, de ez nem mindig érdekli őket.


Az eredeti kérdésedre meg már előttem többen jól leírták, hogy nincs igazán jó válasz. Ahogyan azt sem tudod megmondani, hogy melyik a világ legjobb futball klubja. Sem jelenleg, sem all time. Tudunk mondani olyan csapatokat, amelyek nyilván a szűk elitbe tartoznak, és nagyon jó eséllyel a következő évtizedekben is oda fognak tartozni. Ehhez hasonlóan tudunk mondani MLM-eket, amelyek már bizonyítottak, jelenleg a legjobbak közé tartoznak, és nagyon jó eséllyel a következő évtizedekben is lehet velük számolni. 100% biztonság nincs, és 100%-ra azt sem lehet megmondani egy most indulótról, hogy nem dolgozza be magát hosszú távon az elitklubba.

Azon kívül, hogy melyek az ismert jó MLM cégek, még arról van értelme beszélni, hogy mi alapján lehet eldönteni, hogy tényleg egy jó MLM cégről van-e szó, vagy valami gagyiról, esetleg bújtatott pilótajátékról. Fontos tudni, hogy attól még, hogy egy MLM üzletről látod, hogy nem pilótajáték - hisz jó termékei vannak piacképes áron, és a marketingtervük nem a pénzfelhalmozásról szól, hanem bizonyos időszakonként (tipikusan havonta) a forgalom x%-át visszaosztják -, még nem biztos, hogy jó üzlet.

Nem fogom ezt a kérdést kirészletezni e hozzászólás keretein belül. Írtam róla egy kétoldalas pdf file-t, ha privátban kéred, szivesen átküldöm az emailcímedre. Csupán egyetlen fontos szempontot emelek most ki: óvakodj attól, amelyik azzal az ígérettel csalogat, hogy most indultunk, a tetején lehetsz. Ez ugyanis egy olyan "érték", ami a logikájából adódóan hosszú távon nem maradhat fenn. Egy most induló cégnek nem az új mivoltára kéne büszkének lennie, hanem arról kéne beszélnie, hogy ennek ellenére miért számíthatsz rá reálisan, hogy ott lesznek 5-10 év vagy akár sok évtized múlva is piacképes ajánlattal.

2012. jún. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:

05-28 19:46-os válaszom kapcsán privátban nekem címezve az imént kaptam egy "ajánlatot" bizonyos Czupkó Nikolettától. Miután ezt jó eséllyel mások is megkapják, akik e topikba írtak, itt közlöm a válaszom. Neki nem küldtem el, remélem, olvassa a topikot :)

----------------------------------------------------

Kedves Nikoletta!

A leveledhez két megjegyzésem van. Az egyik az, hogy havi 5-10% kamat az éves szinten nem 60-120%. A kamatos kamatszámítás alapjaival kéne tisztában lenni.

A másik meg az, hogy erősen pilótajátékszagú a dolog.


Sajnos nem írtad, hogy mi célból küldted a levelet nekem. Ha ez ajánlat, akkor ne röhögtess! Ha viszont a véleményem kérdezed, akkor lebeszélnélek róla. Ha véletlenül bejönne az a 0,00001% esély, hogy egy jó üzlet van az ajánlat mögött, ebben a formában akkor is gáz. Mindenről van szó benne, ami tipikus hülyítés, de semmiről nincs szó, ami egy üzleti ajánlat esetén igazán fontos lenne. Mit csinálnak az 5000 dollárommal? Mi a garancia, hogy visszakapom?


A legnagyobb baj azonban, hogy ha van egy üzleti ajánlatod számomra, akkor minimum elvárom, hogy ne körlevelet küldözgess, hanem ülj le velem beszélni, add hozzá az arcod.

2012. júl. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
Én nem kaptam semmi ilyesmit.
2012. júl. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!