Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jövőre már enyhülhet ez az...

Jövőre már enyhülhet ez az elkeserìtő helyzet az it szektorban?

Figyelt kérdés

[link]


Én már kezdek falra mászni attól, hogy nem tudok kifogni egy junior pozit a végzésem óta(Debreceni egyetem gazdaságinformatikus) 10 hónap gyakornoki tapasztalattal(ez majdnem 1 év).


dec. 12. 23:18
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
39%

#13: Ez az indiai elméleted korábban teljesen a rögeszméje volt a muticégek vezetőségének.

Csak aztán jött a hidegzuhany, hogy hiába olcsó az indiai munkaerő, tisztelet a kivételnek, de 95+%-uk alkalmatlan önálló munkavégzésre, és ahelyett, hogy elvégeznék a feladatot, csak plusz melót generálnak a "gyarmatosítóknak". Szóval most már az a trend, hogy kézzel lábbal igyekeznek visszaszervezni az agyat igénylő IT melókat legalább Kelet-Európába, de sok helyen már nyugatra is.

A maradék meg valóban kiváltható lesz AI-al, de azért azt tudni kell, hogy az AI sem égből jött ajándék, csomó olyan feladat bejön vele, ami eddig még nem volt. Szóval aki egy normális hozzáállású szoftver

mérnök, annak nincs félnivalója.

febr. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
67%

#23: amúgy IT területen az asperger némileg szakmai követelmény.

Aki nem aspergeres, az vagy béna IT-s lesz, vagy manager.

febr. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:

#32


Ezt majd azoknak is mond akik rendszeresen jelentkeztek üzemeltetői állásokra ahol van némi helpdesk. Oda kell egy normális kommunikáció.


Az informatika nem csak a programozásból áll.

febr. 11. 14:57
 34/40 anonim ***** válasza:
87%
#33: Customer service-re ne menj aspergerrel, de egy belső helpdesknél simán lehetsz. De ha még lépsz egyet, és devops leszel, akkor ott már csak a hasonszőrű kockákkal kell kommunikálnod ;)
febr. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
24%
Ez a gazdinfo egy büfészak,azért.
febr. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
35-ös tudod nincs különbség az IT szakok között a piac szerint. A cégek nem mérnökinformatikust/progtervező informatikust/gazdaságinformatikust keresnek. Szaktól függetlenül mindenkiből lehet Devops/fullstack fejlesztő/rendszergazda stb.
febr. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
61%
Hát,mit?Kőművest?
febr. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
77%

Biztosan nem vigasztal, de más, nem IT-s területeken is nagy bajok vannak.

Konkrétan létszámstop van sok munkahelyen, az állások nagy része csak törvényi kötelezettség miatt van meghirdetve.

febr. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
55%

Klinikai kutatásban is rossz a helyzet, a full remote végezhető pozikat melóban pl most Egyiptomba szervezi ki a cég aki klinikára is bejár csak az marad.


Az interjúzás nagyon fontos egyébként és senkit nem érdekel ha azzal takarózol, hogy aspergeres vagy. Ha olyan üzemeltetői pozi ahol kell majd beszélni ügyfelekkel is vagy külsősökkel akkor biztosan nem előny, tanuld be az összes interjú kérdést és vidd a legjobb formádat.

márc. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
37%

"Az interjúzás nagyon fontos egyébként és senkit nem érdekel ha azzal takarózol, hogy aspergeres vagy."

Miért,mondta valaki, hogy kijelented, hogy aspergeres vagy, akkor azonnal felvesznek? Sőt, szerintem senki nem igazán akar ilyen emberekkel együtt dolgozni.

Persze ezeket a dolgokat megtanulni kell egyfajta megszállottság, és az aspik a humán tárgyakban való nehézségeiket ellensúlyozzák az IT-s dolgokkal, de ez inkább csak irónia volt. Szerintem ez sehol nem előny, azért minimális kommunikáció mindenhol van.

Egyébként én IT-n dolgozom, semmi szakirányú végzettségem nincs, de ilyen helyen dolgoztam 10 évig, hát most is felvettek. 3 it-s pasival vagyok egy irodában. Abból 2 szingli, 40 körüli, kedvesek, aranyosak, szerintem még jól is néznek ki. Mégsincs nőjük. Komolyan nem értem, akkor ők is aspik?

Amúgy igaz, mindenhol leépítések vannak, és még csak most jön a java.

ápr. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!