Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jövőre már enyhülhet ez az...

Jövőre már enyhülhet ez az elkeserìtő helyzet az it szektorban?

Figyelt kérdés

[link]


Én már kezdek falra mászni attól, hogy nem tudok kifogni egy junior pozit a végzésem óta(Debreceni egyetem gazdaságinformatikus) 10 hónap gyakornoki tapasztalattal(ez majdnem 1 év).


dec. 12. 23:18
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
6%

"az AI szoftver. Szerinted kik fejlesztik/programozzák?"


Nyiltforrású (ingyen fejlesztik "önkéntesek") plusz saját magát is fejleszti!


Amúgymeg ne gondold, hogy mindenből pénz van!

Majd szerinted egy hackert akit sittrevágtak, beraknak cipőket talpalni Józsi bácsi mellé aki csak ahhoz ért?


Na ezek fejlesztik az AI-t!

Ami meg nyiltforrású az legyen red flag, hogy "állami" tulajdon...

dec. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
78%

Az alábbi problémák lehetnek nálad:

1.Nem hívnak be elég interjúra mert egész egyszerűen rossz a CV-d vagy nem jelentkezel elég helyre. Tudni kell hogy IT szempontból Budapesten érdekes keresgélni, nem minden pozi full remote és ezek is inkább a tapasztaltabb(senior) szakembereknek elérhető.

2. Szarul teljesítesz az interjúkon, ennek sok oka lehet:

- a szakmai interjúkon nem vagy elég jó

- nem elég jó az angolod

- nem nyalod ki a HR-esek seggét, olyanokat mondasz amik nem tetszenek nekik

3.Valaki jobb nálad, amivel semmi probléma sincs. Hiába teljesítesz jól egy interjún, ha valaki jobb nálad őt fogják felvenni. Ne feledd, hogy juniorokból és pályakezdőkből NINCS hiány, hiába mondják a cégek és a bootcampek a bullshitet, sose fejtik hogy tapasztalt senior munkaerőből van hiány.


Az első 2 pontban egy karriertanácsadó/HR-es tud segíteni.

dec. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:

#22


A 2. Pontban lehet valami mert sajnos aspergeres vagyok és nekem így némileg több idő kitanulni az interjúzást.

dec. 15. 11:38
 24/40 anonim ***** válasza:
16%
Kicsit sem sajnálom az IT-sokat.
dec. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
55%
22-es vagyok. Az interjúzás nagyon fontos, minden kérdésre fel kell készülnöd, ne feledd hogy ez nem egy baráti beszélgetés, hanem el kell adnod magad, a legjobb színben kell feltüntetned magadat, még akkor is ha negatív irányú kérdéseket tesznek fel(pl mik a gyengeségeid, miért jöttél el fél év múlva xy helyről stb...)Ha te elmondod hogy aspergeres vagy, akkor a HR-esek 90%-nál egyből redflag leszel, ugyanilyen dolog a kirúgás/elbocsátás/leépítés/nem újítják meg a szerződésedet.... az ilyeneket nem szabad elmondani.
dec. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
64%
Ahol van disability quota, ott kifejezetten előny az asperger. Összes amerikai multinál pl.
dec. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
29%
Morgan Stanley-nel probalkozz naluk egy csomó ilyen kvota van, a noket is kotelezoen aljalmazniuk kell
dec. 27. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
25 nek igaza van
jan. 29. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
Biztos erezni lehetett/ észrevettek hogy aspergeres vagy sajnos.
jan. 29. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
Szerintem ez még csak a lejtő eleje...Vérszemet kapnak a munkáltatók! Kéne vmi "I Love You" hoz hasonló armageddon, hogy legyen mire költeniük a profitjukat, ha már munkabérre nem sikerül!
jan. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!