Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jövőre már enyhülhet ez az...

Jövőre már enyhülhet ez az elkeserìtő helyzet az it szektorban?

Figyelt kérdés

[link]


Én már kezdek falra mászni attól, hogy nem tudok kifogni egy junior pozit a végzésem óta(Debreceni egyetem gazdaságinformatikus) 10 hónap gyakornoki tapasztalattal(ez majdnem 1 év).


dec. 12. 23:18
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

#10

Az tapasztalat csak sima rendszergazdai munka volt a helyi tankerületi központban.

dec. 13. 09:03
 12/40 anonim ***** válasza:
80%
Azért azt remélem tudod, hogy az IT melókat Budapesten kell keresni jórészt nem videken.
dec. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
61%
A költséghatékonyság is szempont. Volt melóhelyemen az IT részleg 80 százalékát bocsátották el az idén év elején, mert tök nem éri meg őket magas fizetésért alkalmazni. Ezeket a munkákat, amikhez nem kell bejárni egy irodába, végezhetőek otthonról és nem igényelnek országspecifikus ismereteket, nyelvet, végzettséget (mint pl a könyvelés) simán ki lehet szervezni Indiába, Bangladesbe, Brazíliába, ahol az itteni minimálbérért boldogan elvégzik. Így lett az, hogy a takarító többet keres, mint ők, mert a wc pucolást nem lehet kiszervezni.
dec. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
81%
csekély az esély rá
dec. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
64%

XD ha interjun is igy adod el a rendszergazdai balfekeskedesedet mint 1 ev IT tapasztalat, az eleg gaz...


En kapasbol el szoktam kaszalni az ilyeneket akik direkt felfeerthetoen fogalmaznak amikor meg belekerdezek akkor hebegnek habognak...

dec. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
Most miből látszik az írásomon ez a hebegés habogás?
dec. 13. 11:07
 17/40 A kérdező kommentje:

#15


Persze nem fejlesztői pozikra jelentkezek. Üzemeltetői rendszergazdai esetlegesen devops állást probálok kifogni.

dec. 13. 11:10
 18/40 anonim ***** válasza:
0%
A hulladékot akkor se fogják felvenni szal...
dec. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:

#18


Most én miért lennék hulladék?


Csúszás nélkül végeztem jó átlagal(4 körüli volt végig)

dec. 13. 17:20
 20/40 anonim ***** válasza:
51%

#11 Ha rendszergazdai állásokra jelentkezel akkor pont hogy ez a tapasztalat kell. Ahogy mondtam nézd át a CV det mert ha nem hívnak be akkor ott van a bibi.


#13 Indiával a minőség és a képzettséggel van a legnagyobb gond.

Off-shore munkaerőt felvenni, főleg jót nem egyszerű felvenni, mert nem vagy képbe a lokális helyzetekkel.

Arról nem beszélve hogy a megfelelően képzett emberek száma is limitált és sokszor nincs kit felvenned ezeken a helyeken.



Nem véletlen hogy USA ban ahelyett hogy felvennének 20 magyar fejlesztőt ahelyett kifizetnek 1 ért akár 500 ezer dollárt évente. Pl nálunk a Budapesti irodát fejlesztették és Indiában pedig leépítések voltak.

Szval ez nem ilyen egyszerű

dec. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!