Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik siránkoznak, hogy nem...

Akik siránkoznak, hogy nem kapnak munkát x éve! , miért nem adják lejjebb a szintet?

Figyelt kérdés

Én nem hiszem el, hogy akár egy takarítói állást nem tud szerezni valaki, főleg ha fiatal az illető.


Itt gondolom arról van szó, hogy nem tartják magukhoz méltónak és nem is jelentkeznek ilyen munkákra. Csak akkor nem kéne siránkozni. Ti mit gondoltok erről?


2011. júl. 17. 11:10
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
0%
Csak a profession.hu-n van négyezer állás.
2011. júl. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
100%
Egy barátnőmet 28 évesen, egyetemi létszámleépítéskor tették ki, és hiába adta volna lejjebb a szintet, mikor látták, hogy a neve dr. X.Y. nem kellett sehova, mert túlképzett, pedig népművészeti bolti eladótól kezdve rengeteg mindennel próbálkozott, beleértve a takarítást is egy múzeumban. Csak a következő ősszel tudott elhelyezkedni a közoktatásban.
2011. júl. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
64%

nagyon egyszerű a válasz:

- 1 vegyél vissza az arcodból (én a helyedben nem reklámoznám a tudatlanságodat!)

- 2 gondolkodj egy kicsit HR-es fejjel!!!! (nekem van ismerősöm ő mondta:) ha van egy telefonos megkereséses (operátori) állás akkor ŐK is ugyanúgy szelektálnak mintha felső vezetőket keresnek: tehát HIÁBA JELENTKEZIK EGY DIPLOMÁS ILYEN HELYRE, NEM FOGJÁK FELVENNI! És tudod miért nem? mert azt hiszik hogy akiknek nincs diplomájuk azokat jobban meg tudják szorongatni, készségesebbek a szolgálatra, és nem kell a fenyegetőzéseiket hallgatni ha a felső vezető már a 300. túlórát rendeli el FIZETÉS NÉLKÜL! (aztán mondhatják: vagy dolgozol ingyyyéééé vagy mehetsz a 8 általánossal oda ahol majd alkalmaznak!) Másrészről azért nem alkalmaznak sok helyen diplomásokat, mert akik magasabb szinten vannak a ranglétrán és nincs diplomájuk azok féltik a sz@ross seggü_ket! Harmadrészről pedig a DIPLOMÁS FIZUT MEG KELL FIZETNIÜK A MUNKÁLTATÓKNAK:..


és akkor most olvasd el a kérdésed még egyszer...és vegyél vissza az arcodból!

2011. júl. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 A kérdező kommentje:

Igaz, hogy jelenleg van munkám, de én is voltam munkakereső fázisban és tudom, hogy mennek a dolgok. Örültem, ha 50 cégből 1 reagált valamit a beadott önéletrajzaimra.

Ennek ellenére nem tartott évekbe míg munkát szereztem.

2011. júl. 17. 11:23
 15/54 anonim ***** válasza:
100%
11:22 Hol írta a kérdező hogy DIPLOMÁS munkanélküliekről van szó??? Nem csak a diplomások közt vannak munkanélküliek.
2011. júl. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
100%
attól is függ,hogy ki milyen hamar kap állást,hogy hol lakik.gondolom nagyobb várásokban sokkal gyorsabban megy!
2011. júl. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim válasza:
38%
Mitvársz te ****?!! 3 diplomával, 4 beszélt nyelvel, majd elmegy neked takaritani? hát tudjad már hol a határ -.-
2011. júl. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:

ez akkor volt, most meg most van!


Teljesen elfeledkezel a gazdasági alaphelyzetről, ugyanis nem mindegy hogy éppen egy fellendülő szakaszban van az ország, vagy éppen egy süllyedő hajón... ja és tájékoztatásul: süllyedünk, ha még nem vetted volna észre

2011. júl. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
47%

"Ennek ellenére nem tartott évekbe míg munkát szereztem."

ÉLJEN, ÉLJEN! EZ TÖK SZUPER!! Értjük, neked van munkád, szerencséd volt. Tökjó! De gondolod, hogy azért, mert neked ez így összejött, összejön mindenkinek??

Akárhogy nézem, olyan a kérdésed, mintha csak arról szólna, hogy "bi-bíí, nekem már van munkám, neked meg nincs, mert lusta disznó vagy, én meg neeem..."

Mint egy 5 éves, aki menőzik az új babájával.

2011. júl. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:

Nem látod jól. Ez kérdezőnek, és az első válaszolónak is szól. Volt idő, amikor én is hasonlóan láttam, mostanra volt "szerencsém" felmérni a mai munkaerőpiacot. A szomorú igazság az, h az úgynevezett "kulimunkához" is szakmai tapasztalatot kérnek, persze megfelelő dokumentumokkal alátámasztva. Gondolom kismillió emberből válogathatnak. Ja, és ne abból induljatok ki, h az álláshirdetésben nincs megadva, h kérnek hozzá tapasztalatot.

A minap írtam egy hirdetésre, kisebb takarítási munkálatokra, illetve bútorok rámolására kerestek embert. Visszaírtak, h fényképes önéletrajzot, referenciákat és motivációs levelet kérnek. Már csak azért is elküldtem nekik amit kértek, a válasz persze az volt, h nem megfelelő az előképzettségem...


Úgyh ennyit a méltóságon aluli munkáról.

2011. júl. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!