Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik siránkoznak, hogy nem...

Akik siránkoznak, hogy nem kapnak munkát x éve! , miért nem adják lejjebb a szintet?

Figyelt kérdés

Én nem hiszem el, hogy akár egy takarítói állást nem tud szerezni valaki, főleg ha fiatal az illető.


Itt gondolom arról van szó, hogy nem tartják magukhoz méltónak és nem is jelentkeznek ilyen munkákra. Csak akkor nem kéne siránkozni. Ti mit gondoltok erről?


2011. júl. 17. 11:10
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
100%
11:35 kicsit durván fogalmaztál de egyetértelek veled.
2011. júl. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 A kérdező kommentje:

Ez nem provokatív kérdés, csak azt látom az emberek többsége nem tesz meg mindent azért, hogy változzon a helyzete.

Ha nekem pl. nem lenne munkám 1 éve, elmennék külföldre mosogatónak, gyümölcsöt szedni, szobalánynak stb stb. Ilyen munkák szinte mindig vannak, mert folyamatosan cserélődnek az emberek.

Esetleg egy másik városba költöznék, vagy továbbképezném magam (akár megtanulnék otthon valamilyen ritkább nyelvet, amit nem sokan beszélnek).

2011. júl. 17. 11:44
 33/54 anonim ***** válasza:
32%

11:33

Akkor halj éhen b*zdmeg....


bocs, nekem van munkám.

2011. júl. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
Egy kérdés csak a Kérdezőhöz: MIBŐL?
2011. júl. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
50%

11:28-as!


Szerintem,hogy melyikünknek van a tájékozottsági szintje a béka se**e alatt ne nyissunk vitát.Mert akkor ezek szerint a te logikád alapján mindenkinek mindenről kellene,hogy legyen papírja nemde?Vagy ha már valaki mást is elvállalna mint a képesítése de nincs papírja akkor dögöljön éhen?


Mondhatni van egy logikád.



,,Ha csöndben maradtál volna, okosabb maradtál volna!"

2011. júl. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:

11:45 ja hogy van munkád... akkor meg persze hogy te nem vállalnál el semmi szar melót:D Így már világos...

Én meg azt mondom, ha már lassan hajléktalan lennél, mert nincs munkád, pénzed és családod aki segítsen akkor bizony te is bármit elvállalnál.

2011. júl. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
nem tudom, szerintem ha valaki jó szakember, úgy h diplomája van, akkor nincs rászorulva arra h ilyen munkákat vállaljon. hha vki már dolgozott jó helyen, és tényleg az önéletrajzába bele van írva minden szép és jó ami a munkáltatók számára szimpatikus, és bizonyított már az illető, meg jó diplomája van, akkor a munkáltató úgyis felveszi. én pl kutattam, phdztam, több nyelvet beszélek, eddig úgy vettem észre h sokaknak kellenék épp ezek miatt.
2011. júl. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:

"Ha nekem pl. nem lenne munkám 1 éve, elmennék külföldre mosogatónak, gyümölcsöt szedni, szobalánynak stb stb. Ilyen munkák szinte mindig vannak, mert folyamatosan cserélődnek az emberek.

Esetleg egy másik városba költöznék, vagy továbbképezném magam (akár megtanulnék otthon valamilyen ritkább nyelvet, amit nem sokan beszélnek)."


Kicsit túlegyszerűsíted a dolgot. A külföldi munka sem a fán terem, jobb ha tőlem tudod. A vendéglátós kisegítő munkákhoz bizony szintén kell a tapasztalat, és bizony az sem igaz, h folyamatosan cserélődnek. Már kb 2 hete nincs fent új hirdetés. Na legalábbis olyan, ahova eleve nincs kikötve x leigazolt év. Ráadásul nem hülyék a munkáltatók, a legtöbb helyen mindenest keresnek, így már szinte biztos lehetsz az elutasításban. Mondom mindezt úgy, h anyanyelvi szinten beszélem a németet, és felsőfokon az angolt. Ha én sem találok, szerinted az aki nem tud nyelvet milyen eséllyel indul?

Mezőgazdaság jól hangzik, csak van egy kis bökkenő. Csak telefonszámot adnak meg, amiből ha van tartalékod, talán egyet-egyet fel tudsz hívni, aztán vagy bejön, vagy nem. Hát eddig nem jött.

Költözés? Továbbképzés? Hát ha te Rothschild báró unokája vagy, akkor pofám lapos, de ugye megérted, h nem mindenki ilyen szerencsés? A magánúton való nyelvtanulás, ha ritka, ha nem, önmagában szintén nem visz előre, tapasztalatból beszélek.


Mindezt nem azért írom, mert sajnáltatom magam, és vakargatom a s.ggem, h úgyse jön össze, akkor minek törni magam, éppen ellenkezőleg, gyógyíthatatlan optimista vagyok, ezért a nap 10 órája kb megoldáskereséssel megy el. Éppen ezért kérem ki magamnak, és mindazok nevében, akik dolgoznak az ügyük megoldásán ezt a fajta lenézést.

2011. júl. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
Még "csak" 10 hónapja vagyok munkanélküli, de diplomával még takarítói állásra is pályáztam, de a kisgyerekes anyukákat még a takarítói állásnál sem nézik jó szemmel. Ja teszem hozzá a diplomámat, OKJ-mat és az érettségimet is letagadtam, mert már épp elégszer kaptam meg miattuk a "túlképzett ehhez az álláshoz" mondatot. Tehát kvázi az olyan álláspályázataimnál eltitkolom a végzettségeimet, ugyanis dolgoznék én bármit, ha felvennének végre valahova, mert nem vagyok se kisebbségi se nagycsaládos, hogy támogatásokból meg tudjak élni és fel tudjam nevelni egyedül a gyerekemet.
2011. júl. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
Én az éven érettségiztem, mig sulis voltam, akkor nagyon könnyen beszéltem, ha majd elvégzem a sulit, rögtön megyek dolgozni, stb stb...itt vagyok, nincs munkám, semmit nem lelek ebben a kis városban, ahol élünk, eladónak is szívesen mennék, takaritok is ha kell, de nem kellek sehova!Agrárvállalkozás szakon végeztem,és itt sok hasznát nem veszem.Kérvényt küldtem be boltokba, de ugye hamarabb felveszik azokat, akiknek már van némi tapasztalatuk, nekem nincs.
2011. júl. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!