Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A magyarok lenézik azokat...

A magyarok lenézik azokat akik keresnek, de nem találnak munkát?

Figyelt kérdés
2012. jan. 29. 20:43
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
62%

És igen válogatós vagyok.. ha ez lenne az utolsó munkalehetőség Magyarországon inkább főbe lőném magam emelt fővel, minthogy ilyen szintre alacsonyodjak le.

Mellesleg dolgozom, nem munkám van, hanem állásom, nem közvetlen hasznot termelek, hanem közvetettet (kedves kereskedelmi guru szakértők, ugye ti ezzel nem tudtok mit kezdeni, ugye? ) segélyt sosem kaptam, és értek mához is, mint, hogy értelmetlen termékeket tukmáljak más emberekre.

Sajnos Magyarországon egyre kevesebb ilyen ember van, aki tényleg termel, nem csak szarokat értékesít, mert abból Dunát lehet rekeszteni. (igazán azokból kerül ki a legtöbb "segélyesjelölt", megmutatják, hogy vállalkozóként hogyan lehet legjobban tönkremenni.. istenem, hány embert röhögtem már ki emiatt. De hát mindig ők voltak az okosabbak.)

2012. jan. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%

"Ehhez nem kell semmit sem tennem, csak vennem pár sikamika szert, te meg szépen ezt eladod."


Ahham, és szerinted miért nem csinálja ezt mindenki? Óóóó boltot nyitni csak annyi, hogy veszek pár sikamika szert, és kirakom a polcra! Óóóó fodrászüzletet nyitni csak annyi, hogy veszek egy ollót, aztán kiírom, hogy fodrászat. Óóóó építkezési vállalkozó leszek, láttam már betonkeverőt! Vagy nem is! Taxis! Autóm úgyis van! Miért nem taxis mindenki? Talán mert NEM annyiból áll egy szakma sem, mint ahogyan ezt lefestetted.


Szerintem te súlyos tévedésben vagy az egyes szakterületek működéséről. Valószínűleg nem is kell ismerned ezeket. És a legtöbb embernek nem KELL ismernie ezeket, de ha akarja, megismerheti. És ha elsajátítottál egy piacképes ismeretet, akkor van munkád. Ennek ismeretében pedig minden "nemtalálokmunkát" hozzászólás annyit jelent: "Nem vagyok hajlandó elsajátítani piacképes ismereteket. Én szociológus vagyok, meg Tibet-kutató, tessék nekem megfelelő munkát adni! Hahó! Gyurcsány! Illetve Orbán! Adjatok munkát! De megfelelőt ám! Igen, tudom, hogy nincs fodrász a környéken, de én nem vagyok hajlandó tanulni, nekem szociológus munka kell!"

2012. jan. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
49%

"És igen válogatós vagyok.. ha ez lenne az utolsó munkalehetőség Magyarországon inkább főbe lőném magam emelt fővel, minthogy ilyen szintre alacsonyodjak le. "


:) Nos, igen. Ehhez nincs mit hozzáfűznöm.


"istenem, hány embert röhögtem már ki emiatt"


Végülis ehhez sincs. Köszi a jellemrajzot.

2012. jan. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
54%

Ugyan.. ahhoz, hogy Forever cuccokat árulj, minek bolt te lángész? :D

Okosabb maradtál volna, ha ma nem navigálsz ide...

2012. jan. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
Látom, te csak a Foreverben tudsz gondolkodni. Szerinted azért írtam a boltot, mert azt hiszem, kell hozzá? Az nem merül fel benned, hogy se fodrászolló, se autó nem kell a forevörözéshez? Nem? :) Atyaég! Arra utaltam, hogy se a forevörös kereskedelem, se a boltnyitás, se a taxizás nem annyiból áll, amennyit te belegondolsz. Ha annyiból állna, mindenki már "könnyenmilliomos" lenne! Az egy dolog, hogy te csak az alkalmazotti létig látsz, mindent kitalálnak helyetted, csak menjél be 8-4-ig, és robotolj. Nem is kell gondolkoznod, hogy mit jelent egy más területen dolgozni, mint a tied. Gondolkozni a legnehezebb dolog a világon. Ezért is csinálják olyan kevesen. Ez a kevés az, aki vállalkozik, és aki munkát ad másnak. Cserébe meg jól él... Ha úgy vállalkozik, hogy felkészületlen, mint te, akkor meg belebukik, és az idétlen és jellemtelen ismerősei jókat röhögnek rajta.
2012. jan. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:

Akkor konkretizáljuk: 4. válasz:

"Mondom ezt úgy, hogy bárkinek tudok munkát adni. És nem, nem fizetek rosszul. Annyit fizetek mindenkinek, amennyit megtermelnek. "

Milyen munkát?

2012. jan. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
Akit érdekel, az megkeres, eljön, és részt vesz a konzultáción. Elmondja, mihez ért, milyenek a körülményei. Mi a fenét gondoltál, majd mindenki ugyanazt fogja csinálni?!?
2012. jan. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:

Konzultáció? Melyik termék?

Na most légy egyenesgerincű!

2012. jan. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
Pff Forever Alone, vagy Zepter, mindig ez a szöveg, gyere el konzultációra, egy szót nem szólnak a cégről, mert amúgy a kutya nem menne el.
2012. jan. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:

Erről beszélek.. állandóan csak ködösítenek, telefonban hányszor eljátszák nekem. amikor meg nyíltan rákérdezek, akkor is csak kerülgetik a dolgot mintha szégyenlenék hogy mivel foglalkoznak. Nem bíznak másban csak a konzultációk csordaszellemben.

Na most az ilyenek ne verjék a mellüket, hogy adnak munkát, mert aki beszáll ebbe, kénytelen leosztani a munkát mert önmaga nem jut semmire, miután lehúzta az összes élő rokonát meg a barátai mind elfordulnak tőle, már csak az idegenek maradnak.


Na szóval.. milyen munkát is tudsz adni pontosan? El tudod mondani, vagy te sem tudod? Akkor hogy adsz munkát? :D

2012. jan. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!