Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 42 sikertelen állásinterjú...

42 sikertelen állásinterjú után mik a lehetőségeim?

Figyelt kérdés
Pályakezdő jogász vagyok. :(

2016. márc. 13. 15:42
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
Akkor veled valami nagy baj van...
2016. márc. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
89%

Ne jogásznak menj el, hanem mondjuk ügyintézőnek.

Ott nem is feltétel ez a végzettség, viszont előny.

És ha ott lehúzol valamennyi időt, akkor már lesz olyan szakmai gyakorlatod, amit kiröhögés veszélye nélkül be lehet írni az önéletrajzba, nem úgy, mint pl. a ládapakolást.

Nem mellesleg pénzt is keresel közben, meg szokod a munka ritmusát. Úgy már könnyebb.

2016. márc. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:
#12: Szerinted eddig csak kifejezetten jogászoknak szánt állásokra jelentkeztem? Akkor soha nem gyűlt volna össze a 42.
2016. márc. 13. 21:42
 14/42 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem tudok jobb ötlettel szolgálni. Engem ügyintézőnek simán felvettek. Már csak ennek a szintnek a meghaladása okozott később nehézséget, de idővel ez is sikerült.

Hogy mi lehet a probléma, ha nem jogi állásokra jelentkezel.. [kezét széttárja]

Persze számtalan lehetőség lehet, a doktori címmel árufeltöltői állásra jelentkezéstől kezdve a már kezdettől fogva betöltött kamu álláshirdetésekig. Ahogy az is lehet, hogy nem tudod előadni magad interjún, esetleg fogatlan vagy büdös vagy, netalán egy bazi nagy horogkereszt van tetoválva a homlokodra :P

De látatlanba ezt senki nem fogja tudni megmondani.

Gondold végig a lehetőségeket, azt is, hogy milyen reakciók jöttek az interjúk alatt: már az elejétől fogva igyekeztek lerázni, vagy volt egy bizonyos pont, ahol megfagyott a beszélgetés és összenéztek. Ezekből mind le lehet vonni következtetést.

42 után már elég anyag van az elemzéshez, hiszen 42 a válasz a Végső Kérdésre is.

2016. márc. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
92%
Miért csak 42?? Hetekkel ezelőtt is itt tartottál. Ennyi idő alatt már azóta 60 is lehetne. Miért álltál meg?
2016. márc. 14. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
88%

Engem az 50. interjú után vettek fel, kb 660 elküldött Cv után (2 diplomám van, bár nem jogi, angol, német felsőfok). Nálam egyértelműen az jött le, hogy az életkorom a bibi (45 év feletti nő vagyok). De az 50. interjú összejött, a főnököm idősebb, mint 50 éves, így végre nem volt gond a korommal. A legtöbb helyen azonban a 25-30 éves hr-es kiejtett már az elején.


Veled az lehet a gond, hogy pályakezdő vagy, nulla szakmai tapasztalatod van, így kockázatot jelentesz és felvesznek inkább olyant, akinek 2-5 év tapasztalata már van. Nem ismerem a családi körülményeidet, de az biztos, ha én annyi idős lennék, mint Te, akkor nem vártam volna az 50. interjúig, hanem már rég külföldön lennék. Ha kell a pénz, akkor menj ki külföldre, akár mosogatni, takarítani is. Ha nem kell a pénz és a szülők eltartanak, akkor próbálkozz tovább.

2016. márc. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
100%
Itt, ebben városban kár a gőzért . Takarítónőnek, piaci kofának sem kell az ember, nem ám, hogy diplomával-jogi területre . Nincs sógor, koma, cimbora, jó barát, hátszél, ismeretség akkor a kör bezárul . Van itt egy szűk kör azok adogatják egymásnak a kilincset, hol itt vannak, hol meg ott, de mindig ugyanazok vannak mindenütt xd .
2016. márc. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
Mennyi idő telt el azóta, hogy elvégezted az egyetemet ?
2016. márc. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:

reálisan gondolkodni!

jelentkezz operátornak, ahhoz értesz!

2016. márc. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:
Operátor? Inkább prosti.
2016. márc. 14. 13:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!