Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 42 sikertelen állásinterjú...

42 sikertelen állásinterjú után mik a lehetőségeim?

Figyelt kérdés
Pályakezdő jogász vagyok. :(

2016. márc. 13. 15:42
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
Tényleg, jut eszembe! ügyvédjelölti állás? Pécsen egy csomó ügyvéd van, ha nem is kapsz érte pénzt, legalább szerzel gyakorlatot. ( végülis most sincs pénzed, ha nem dolgozol)
2016. márc. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyértelmű, hogy a kérdezővel van gond:

a babysitteres is, meg most a 7:07-es példánál is kiderül, hogy ha valaki ÉLETREVALÓ és meg akarja oldani a dolgokat, akkor meg lehet.

De a kérdező nem akarja: jobbnál jobb tanácsokat kapott már a 41 sikertelen..prosti-nál is, de nem azzal tülti az idejét, hogy azokat megvalósítsa, hanem azzal, hogy itt siránkozik:


Kérdező, elhiszem, hogy nincs állás Baranyában, elhiszem, hogy szeretnék dolgozni - egy dolgot nem hiszek el: hogy még nem láttad be, hogy ha ennyire csökönyös vagy, akkor semmi nem fog változni.

Amúgy meg ha "jogász"-ként ennyire merev vagy, akkor jobb, ha hagyod az egészet a csudába (mert a szakmában is kell rugalmasság, nem lehet csak egy paragrafusra ráfeszülni) és tényleg elmész babysitternek: ott legalább kapnál egy kis szeretetet, meg sikerélményeid lennének :-)

De úgyis hiába mondom...falra hányt borsó...

2016. márc. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim válasza:
100%

Tyűűű a mindenit, átfutottam a korábbi kérdéseid, veled nagyon nagy gondok vannak.


Pécsi vagyok, jogász, öt éve végeztem és a szakmában dolgozom (ill. jelenleg gyeden vagyok).


Ha ennyi interjúra behívtak, és nem felelsz meg, akkor nálad hatalmas gondok vannak.


Korábban írtad, hogy mindenhez értesz. Ilyen nincs, a legtöbb friss diplomás konkértan semmihez nem ért, és ez alatt magamat is értem, néhány hónap jelöltködés után éreztem, hogy mennyire nem tudtam semmit korábban.

Amúgy valami csak érdekelt az egyetemen, nem? Miből írtad a szakdolgozatod? Egyébként mindig az érdekeljen legjobban, ahova pályázol, és tedd hozzá, hogy szívesen kipróbálod magad egyéb jogterületen is.


Nyelvtudás nagyon fontos. Nekem német szakmai felsőm van, és kell is a munkám során.


Kötelező szakmai gyakorlatot hol csináltad? Ott nem építettél ki kapcsolatokat? Egyéb gyakorlat? Nekem az utolsó államvizsgám nem sikerült, volt fél évem, elmentem ingyen gyakornoknak, mihelyst meglett a diplomám felajánlottak egy jelölti állást. Ez is egy út, hogy előbb bizonyítasz.


Ismerősöm is nemrég végzett, ő elment Pestre, a kötelező szakmai gyakorlatát is két helyen csinálta meg: ügyészségen és a közigazgatásban, de emlett több hónapot dolgozott két ügyvédnél is az egyetem alatt.


Az meg, hogy az egyetem olyan nehéz volt, hogy melette semmire nem volt időd... Hát nézd, akkor az észbeli képességeiddel vannak gondok. Tény és való, hogy van egy-két húzós periódus, de nem végig az öt év, no meg ott vannak a nyarak. Rengetegen csinálnak valami pluszt, azokhoz képest te jó nagy hátrányban vagy.


Szakmán kívül is van lehetőség, van egy multi Pécsen, tömegével veszi fel call centerb a diplomásokat. Tök mindegy neki, hogy milyen diploma, igaz jó nyelvtudás kell mellé.


Az sem hátrány ám, ha valaki pályakezdő, mert sokszor ad a munkáltató részére kedvezményt a munkaügyi kp., és a jelölteknek ritkán van komoly szakmai múltja, nem is várja el senki.

Egyébként a PTE-s jogi diploma teljesen megállja a helyét a munkaerőpiacon, abszolút a vezető jogi diplomák között van.


Summa summarum, nem a munkerőpiacon van a gond, hanem nálad.

2016. márc. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hát ez így szokott lenni, ha valakit nem vesznek fel 100 hely közül sehova sem, akkor a hiba csak is benne keresendő, senki másban xd . Ha valakinek proli anyja meg apja van, hátszél, kapcsolat, ismeretség, lóvé semmi akkor szokott ilyen előfordulni ! Túl kínálat, túl jelentkezés van, mindenhol úgy működnek az emberek mint családi maszek vállalkozás .
2016. márc. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
69%
Ha normális végzettséged van és emberileg is rendben vagy akkor nincs szükség pénzre, kapcsolatokra, hanem magad is találsz normális munkát.
2016. márc. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim válasza:
93%

Nem, ha valakit nem vesznek fel 100 helyre, azzal nincs feltétlen gond. Ha viszont valakit az önéletrajza alapján 42 helyre behívnak, aztán sehova nem veszik fel, ott komoly gondok vannak a jelentkezővel.

Nekem sem volt semmi hátszelem, protekcióm, ezért próbáltam a szakmai gyakorlaton kapcsolatot építeni, a szakdolgozatomhoz megfelelő konzulenst választani, az egyetemen olyan dolgokat csinálni, ami kicsit felturbózza az önéletrajzom (idegen nyelvű szemináriumok, szakkollégium stb.), és mint írtam, elmentem gyakornoknak is. Ez utóbbi be is jött.

2016. márc. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a hozzaallasoddal van a problema. Az eddigi kerdeseidre eleg sokan ertelmes valaszokat adtak vagy kerdeseket tettek fel hatha tudnak segiteni. A valaszaid 1 max 2 szobol alltak. Ha valaki megkerdezi interjun hogy miert is szeretnel a cegnel dolgozni es te azt feleled hogy "Mert" az nemigazan tuntet fel jo szinben...
2016. márc. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
2016. márc. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim válasza:
100%

Egy előadáson egy kiválasztással foglalkozó szakember azt mondta, hogy napjainkban nem ritka, hogy 100 db állásinterjún való részvétel is kevés ahhoz, hogy állása legyen egy pályakezdőnek.

Ha pályakezdő informatikus lennél, és 2 hét alatt nem találtál volna munkát, akkor biztos azt mondaná a szakember, hogy veled van a baj. De jogi területről jössz, úgyhogy nyugalom!

Sajnos óriási túlkínálat van egyes területeken, a legtöbb cégnél pedig egyszerűen nincs idő egy pályakezdő betanítására. Hiába szerepel a hirdetésben, hogy pályakezdők is jelentkezhetnek, és még ha be is hívnak, de volt előtted valaki, aki csak 1-2 év tapasztalattal rendelkezik, nagyobb eséllyel veszik fel őt, mint téged. Hiába a kiváló eredmények az egyetemen, a munkatapasztalat ma rendkívül sokat számít. De ne add fel, előbb vagy utóbb sikerül állást találnod.


Mindenesetre lenne néhány kérdésem még az eddigi interjúiddal kapcsolatban, ha gondolod írj üzenetet.

2016. márc. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
71%

"Egy előadáson egy kiválasztással foglalkozó

szakember azt mondta, hogy napjainkban

nem ritka, hogy 100 db állásinterjún való

részvétel is kevés ahhoz, hogy állása legyen

egy pályakezdőnek."



És te ezt elhitted neki? :)

2016. márc. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!