Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van NEM tenyésztőtől...

Kinek van NEM tenyésztőtől származó kutyája? Van/lett valami betegségük?

Figyelt kérdés
2011. aug. 23. 12:04
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
100%

Túl nagy a szerencse faktor a nem tenyésztőtől vett kutyáknál.

Ezen kívül tisztelem eléggé a fajtát amelyiket választom, hogy nem támogatom azokat akik nem figyelnek oda rájuk, akik lesz.rják a genetikai szűréseket, a munkakészséget, akik nincsenek tisztában a szaporodásbiológiával és ezáltal hozzájárulnak a fajta hazai állományának romlásához.

2011. aug. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
76%
Kedves utolsó előtti: a daganat az nem örökletes betegség..... ha hallgattál volna bölcs maradtál volna.
2011. aug. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:

Igen, egy szaporító felszámolta az állományát (skótjuhász), egy kiskutyát ingyen elhoztunk.

Túl nagy, csúnyácska, idegileg elég satnya. Gyógyíthatatlan gyomor és bélrendszeri problémája van, egész életében spéci koszton él ez miatt, ha sikerül valakitől kunyiznia tiltott kaját, akkor napokig minden baja van szegénynek. A fogazata, már ha lehet annak nevezni, úgy áll, mint egy aligátornak, igaz, már a többség kihullott.

Ingem-gatyám ráment eddig, más ember inkább rejtegetné, de én imádom, és szerintem csak a gondoskodásomnak hála, hogy 11 évet megélt eddig. Igaz, tavasszal már nem sokon múlt, hogy elveszítjük...

2011. aug. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
77%

Ennyire meleg van, hogy ma mindenkinek elment az esze?


12:33

A nem örökletes betegségeket ne keverjük már ide.


12:13

"Nem tenyésztőtől vettük, mivel semmi szükségünk nem volt se törzskönyvre, se agyontenyésztet kutyára!"

Mielőtt megszólalsz alapvető fogalmakkal azért nem ártana tisztában lenni. Csak puffogtatod a jól bemagolt "varázsszavakat", holott fogalmad sincs arról, hogy egy tisztességes tenyésztő mennyi munkát és energiát fektet bele abba, hogy a kutyái a legjobbak legyenek.


Egyébként meg mindenkinek szíve joga szaporítótól venni kutyát, csak aztán majd ne tessen itt a gyk-n picsogni, hogy nincs pénz a gyógyíttatásra, vagy egy-két évesen kínok-kínját átélve elpusztul. Látható, volt akinek szerencséje volt. Csak ez nem egy szerencsejáték, itt kutyák életéről van szó.

2011. aug. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
100%

Nem tenyésztőtől vettük a boxerünket. Amikor eljöttünk utánunk szóltak, ha valami baja van vigyük vissza. Akkor rákérdeztem, hogy mi baja lehet, de igazán nem vettem komolyan. A kutyának mindenféle allergiája van (a hajlam öröklődök, két allergiás szülőnek tuti allergiás a kölyke, mire ez kiderült több százezer forintot költöttünk el orvosokra, kivizsgálásokra, gyógyszerekre. Kemény 8 hónapba került, hogy a kutya tünetmentessé vált, de élete végéig szednie kell a gyógyszereket és immunerősítőket, csak gyógytápot ehet. Ha mindent betartunk akkor is ott lebeg a fejünk felett, hogy a kutya bármikor visszaeshet és újra súlyos tüneteket produkál.

Egyébként nyílván nem cserélném el másikra, mert felelős vagyok érte és szeretem. Mindemellett számomra a világ legjobb kutyája.

2011. aug. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
100%
És persze SOHA többet nem veszek kutyát csak tenyésztőtől.
2011. aug. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
72%

"csak szeretném felmérni,ez mennyire igaz"


És szerinted így a GYIK-en ez egy reprezentatív felmérés? Elárulom, hogy nem. Bármi is lesz a felmérésed eredménye azt dobhatod a kukába.

2011. aug. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
nekem tacsim van 3 hónapos semmi baja :) =)
2011. aug. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:

ami nem is tenyésztőtől de nem is szaporítótól van, az akkor mégis honnan van? :D


egyébként volt kartondobozból kiemelt (telephelyi szaporulatból származó) kutyám, entrópiuma és súlyos csípőízületi diszpláziája is volt. jellemre nagyszerű kutya volt, de sajnos nagyon korán elment :(

2011. aug. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 A kérdező kommentje:

"csak szeretném felmérni,ez mennyire igaz"


És szerinted így a GYIK-en ez egy reprezentatív felmérés? Elárulom, hogy nem. Bármi is lesz a felmérésed eredménye azt dobhatod a kukába.


JÓÓÓ,akkor majd szólok a szonda ipsosnak köszi a felvilágosítást!!pfff :D

2011. aug. 23. 13:23
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!