Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van NEM tenyésztőtől...

Kinek van NEM tenyésztőtől származó kutyája? Van/lett valami betegségük?

Figyelt kérdés
2011. aug. 23. 12:04
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:

Volt egy németjuhászunk nem tenyésztőtől. Szerencsétlennek elég labilis idegrendszere volt,ráadásul súlyos diszpláziás...

Rokonoknak volt egy belgajuhászuk,szintén nem tenyészésztőtől. Szintén súlyos diszplázia,plusz szívbetegség,élete végéig gyógyszerezni kellett szegényt.

Az is nagy tévhit,hogy a keverékek mennyivel egészségesebbek,mint a pedigrés társaik. Rengeten keveréket ismerek,van köztük gerincsérves, diszpláziás,epilepsziás,stb.

Természetesen tenyésztőtől származó kutya is lehet beteg,csak azért sokkal kisebb a valószínűsége.

2011. aug. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 A kérdező kommentje:

olyan helyről vettem a kutyám,ahol 1db szuka kutyavolt,mint családi kedvenc.és neki nem volt semmi baja, a gazdái szerettek volna 1x 1alom kölyköt ezért pároztatták.ennyi.1 alom,semmi több.

innen van az én kutyám,aki 7éves soha semmi baja nem volt.

az én szememben ezek az emberek nem szaporítók.amúgy meg ha belegondoltok az összes szaporító egyszer egy tenyésztőtől,kennelből vette a kutyáit,akkor hogyhogy betegek lesznek?

2011. aug. 23. 17:47
 43/63 anonim ***** válasza:
100%

nagyon jól írta le valaki:

szaporító az, aki csak többet csinál a kutyákból és nem jobbat.

a tenyésztő JOBBAT hoz létre, jobbra törekszik, a fajta nemesítése foglalkoztatja, nem az, hogy sokszorosítson.


szóval a kutyád bizony szaporítótól van.


de látom nagyon nem érted, hogy miről van itt szó...

sosincs 10000% bizonyosság affelől, hogy egy tenyésztőtől származó kölyök makk egészséges lesz. viszont a tenyésztő legalább törekszik arra, hogy az legyen! míg a szaporító vagy nem ért hozzá, vagy nem érdekli.

2011. aug. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:37


Imádlak :))))

___________________________________________________________________


A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:04


"Genetikailag volt valami betegsége" ??? Milyen tünetei voltak, mi volt a baja, miért halt meg? Milyen orvos az olyan, akinél ilyen egy diagnózis? "valami betegség" .... na persze.

_______________________________________________________________


Kérdező, az előttem lévő mindent leírt. Miért kellett 1x egy alom az ismerősödnek? Ha babázni akart, akkor miért nem embergyerekkel tette? Ha a pénzért, akkor inkább nem mondok semmit.

2011. aug. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:

Az Olcsókutya Egyszeri Almok című, képekkel illusztrált cikke megadja neked a választ, kedves kérdező:

[link]

2011. aug. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:

Szaporítótól vásárolt 3 éves labi: epilepsziás, gyomorbajos, tápon kívül nem ehet mást, na és persze hiperaktív és lövésfélő.

Ismerős goldene: ideggyenge, agresszív más kutyákkal.

2011. aug. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:

18:21-es!

15:04-es vagyok. Igen azt mondta az orvos hogy genetikailag örökölt valamit de pontosan nem tudta megmondani hogy milyen betegség.. :/ Több orvosnál is voltunk, hetekig vittük szegénykémet infúzióra. Amúgy a veséjével volt valami probléma és emiatt már a mája is beteg lett. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy tenyésztőtől is kilehet fogni beteg kutyust, de persze jobb mintha szaporítótól vennénk.

2011. aug. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 A kérdező kommentje:

hát ezen éjjel-nappal lehetne veszekedni...van akinek bejött ez a dolog van akinek nem.a baráti körömben is vannak olyanok,akik pl spánielt a pecsa előtt vettek kartondobozból és neki sincs baja,vagy megint 2 spánieles ismerősöm szintén olyan alomból,amilyenből én a labimat.barátnőmnek menhelyes uszkárja van stb nekik nincs bajuk.viszont tanultam tenyésztést és nagyon furcsa hogy van a rokon tenyésztés amikor "családtag" kutyákat pároztatnak egymással,ez bevett szokás..

nem azt mondom h jól van ez így m nyilván mindenkinek jobb lenne ha megtehetné h 100ezrekért vesz kutyát,de amíg sok ember így áll,addig nem fognak...

2011. aug. 23. 21:38
 49/63 anonim ***** válasza:
De kutyát venni nem kötelező! Aki nem engedheti meg magának, az ne vegyen! Sőt, örökbe fogadni is lehet keverékeket. Az is kutya, nem??? Vagy igény az volna, de tenni már nem akarunk érte? Micsoda dolog már az, hogy a szomszédnak olcsó, szaporított yorkija van, én meg egy akármilyen keverékkel égessem magam, igaz?! Sznob vagyok, fajtatisztát akarok, mert az nekem állampolgári jogon jár, csak fizetni ne kelljen érte! Ötlet: utaljanak ki fajtatiszta kutyát szociális ellátásként, mert az szükséges a lelki békémhez! Még jó hogy nem adtak CHF hitelt kutya vásárlásra, mert akkor most még nagyobb bajban lennénk!
2011. aug. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 A kérdező kommentje:
hát,azért ne tiltsuk és ne mondjuk már meg senkinek hogy milyen kutyája lehet.nekem is volt keverék kutyám nekem egyáltalán nem volt égő..sőt menhelyit akartam elhozni de nem engedték akkor a szüleim.ezért vettük a mostanit.ha valakinek golden kell és nincs rá 100ezre az ne is vegyen?nem te fizeted az állatorvosi költségeit-ha lesznek egyáltalán-minden ember a lehetőségeihez mérten vállal kutyát egyáltalán nem biztos ha pl a szomszédból elhoz egy kiskutyát annak minden baja lesz.nem kell ezt bemagyarázni.mint ahogy a környezetemben se ismerek olyat akinek beteg a fajta tiszta kutyája pedig egyik se tenyésztős.elismerem hogy igen nagy rizikó de aki vállalja az vállalja és kész.ez van semmit nem tehettek ellene azon kívül h itt megy az ész osztás.mert amúgy ezekkel szerintem mindenki tisztában van.az hogy valaki szegény nem jelenti azt hogy ne lehetne fajta tiszta kutyája ha éppen az tetszik neki
2011. aug. 23. 22:40
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!