Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van NEM tenyésztőtől...

Kinek van NEM tenyésztőtől származó kutyája? Van/lett valami betegségük?

Figyelt kérdés
2011. aug. 23. 12:04
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
nem kell sonda ipsos, elég ha megkérdezed az állatorvosodat.
2011. aug. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
100%
Mi egy ismerős családtól hoztunk németjuhászt. úgy értem "németjuhászt". Eddig semmi baja sem volt, csak nem fajtatiszta, ennyi. Színhibás, nagyobb a standard méretnél és a fara nem ferde. ettől függetlenül imádom. Csak sajnos akiktől hoztuk, azok szaporítók, nem is gyengén. Most ajándékozták el a 3. alom kölyköt, a szukához minden tüzeléskor beszökik a kan, mert nem bírják normálisan elzárni. Ivartalanítattni nem akarnak, mert" majd egy két év múlva szeretnének kiskutyákat, mert olyan aranyosak". A szuka már most egy csontváz, a kölykök egyre kisebbek, és nem túl szépek már kölyökkorukban sem. Még szerencse, hogy az én kölyköm az első alomból származik... -.-"
2011. aug. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem most halt meg a törzskönyves, chippezett boxerem alig 4 évesen :( 70 ezerért vettük, mindig a legjobb tápot kapta, vigyáztunk rá.. Ráadásul azt mondta az állatorvos h genetikailag volt vmi betegsége.. Így hogy kaphatott egyáltalán törzskönyvet?? A másik kutyám viszont nem törzskönyves, 10 ezer forintért vettük és most 7 éves, teljesen egészséges :)
2011. aug. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 Tyler913 ***** válasza:
100%

ma 12:13

"Tacskónk van, 1 éves 1 hónapos. Nem tenyésztőtől vettük, mivel semmi szükségünk nem volt se törzskönyvre, se agyontenyésztet kutyára!"


Istenem....E mellett nem lehet szo nelkul elmenni,komolyan.Nagyon birom,amikor valaki ugy gondolja,hogy a torzskonyves,hozzaerto tenyesztotol vett kutya az "agyontenyesztett","kenyes","beteges",de bezzeg szaporitotol,ahol meg a szulok szemelye is ketseges,tutira egeszseges kiskutyak kerulnek ki.Hova tetted az eszed?Csak gondold vegig jozanul: miert lenne egeszsegesebb egy olyan kutya,ami olyan helyen jon vilagra,ahol nem tudni,hogy a szulok milyen genetikat hordoznak (hiszen nincsenek szureseik),es meg a szaporito sem ert hozza?Van egy bizonytalan hatteru,osszemixelt kutyad.

2011. aug. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:

Nekem épp szerencsém van. Szaporított beagle, másfél éves, eddig semmi probléma nincs vele:) Nagyon egészséges, és különösen okos. Hihetetlen jó agya van.

Viszont ismerősöm a labradorját szaporítótól vette. 8 hónaposan már súlyos könyökdiszpláziája volt, műtötték, és kiderült, hogy a másik lába is beteg, plusz a csipője is. Úgyhogy cipelheti műtétekre...

A következő kutyám biztosan tenyésztőtől lesz, már ki is néztem néhány kennelt. Nem fogok többet szaporítókat támogatni.

2011. aug. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
100%

2 év körüli tacskópincsi szuka, utcán talált keverékemnek pollenallergiája van, gyógyszert szed, és fél évesen diagnosztizálták a térdkalácsficamát.

a 9 hónapos erdélyi kopó keverék kanomról, szintán utcán talált, egyenlőre még csak a csirkeallergia bizonyítódott be, de várom a fejleményeket mi lesz még velük...

én tenyészttőtől szerettem volna amstaffot, vagy vmi hasonló,örzővédőt venni, de amig minden évben összeszedek egy kutyát az utcán addig nem fogok.

2011. aug. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
1 éves roti-nj keverék, gázosítás elől mentett. Édes, okos, és mások szerint is kivételesen szép kutya, sajnos kétoldali diszpláziával, melyet sikerül kordában tartanunk.
2011. aug. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
Nekem a bernáthegyimet epilepszia miatt el kellett altatni. De nem mondanám kimondottan szaporítóknak azt akitől vettük. Egy család volt, akik kiskutyákat akartak, de nem voltak túl körültekintőek ez ügyben (genetikai betegségek kiszűrése).
2011. aug. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
100%
(kedves utolsó: nem csak aza szaporító, aki tömeggyártja őket és fertelmes körülmények között tartja a kutyákat... a szaporító szinonímája - számomra - a hozzáértés nélküli pároztatás... amit a kedves család ahonnan a kutyátokat hoztátok, pont ezt tette. A tenyésztő nemesíti a fajtát.)
2011. aug. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 panettone ***** válasza:
100%

Kedves kérdező mit jelent a nem tenyésztő,aki nem szaporító?

Szerintem van a tenyésztő a fajtamentő és a szaporító...kb ez a három alternatíva ha fajtatiszta kutyát szeretnél és persze vannak a keverékek de ők bárhol is fogantak a szuka gazdája legalantasabb, legigénytelenebb szaporító.

s ezzel nem a keverékeket akarom minősíteni hiszen nem ők akartak a vilgra jönni és épp annyi öröm van bennük mint fajtatiszta társaikban csak hát akárkinél is születtek céltalanul és feleslegesen jöttek a világra lsd a menhelyeken élőket vagy az utcán kóborlókat.


Tehát ki az aki nem tenyésztő és nem is szaporító: engem meg ez érdekelne!

2011. aug. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!