Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van NEM tenyésztőtől...

Kinek van NEM tenyésztőtől származó kutyája? Van/lett valami betegségük?

Figyelt kérdés
2011. aug. 23. 12:04
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
67%

"golden kell és nincs rá 100ezre az ne is vegyen"


Pontosan. Az ne vegyen. Elégedjen meg egy menhelyi keverékkel. Mint ahogy új sportkocsit sem vesz az, akinek nincs rá pénze, hanem marad számára az olcsó használt kisautó. Nagyon gyerek lehetsz még a gondolkodásmódod és az írásod alapján...

2011. aug. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 panettone ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, akit leírtál az is szaporító.

CSak éppen egy almos szaporító, de akor is az.

Pont annyit árt a fajtának mint a többi szaporító.


"vannak olyanok,akik pl spánielt a pecsa előtt vettek kartondobozból és neki sincs baja,vagy megint 2 spánieles ismerősöm szintén olyan alomból"

Én meg a spániel fajtamentésnél eddig találkoztam kb 450 mentett kutyával akiknek a 90nél is nagyobb százalékuk az ilyeneknek köszönhetik hogy utcán végezték...de ne keresd az összefüggést amíg valaki csak azt látja mit látni akar hogy az ő egy szem kutyája szerncsére egészséges lett az szarik az Illatoson el altatott felesleges szaporulatból született kutyákra, a fajtamentőknél lecsapódott felesleges szaporulatból születt kutyákra és azokra is akik betegen születtek...mert találkoztak már pár szerncséssel akik vettek tkv nélkül kutyát és megúszták...

Én meg találkoztam egy hathónapos spánielle aki rossz helyre született, rossz gazihoz került végül nálunk kötött ki és már mi sem tudtuk mementeni.

De tényleg kár erről vitázni, ugyanis a szerencse nem kellene hogy pótolja tlvet!

De lelked rajta védd, védjétek a szaporítókat.

És igen spóroljon minden igénytelen olcsóJános azon az 5500,- forinton amit a tkv-ért kellene kifizetni. Ugyanis az a 30-40-50 ezer különbözet nem a tkv hanem aszaktudás, a garancia s a minőség. De nem hiszem hogy lenne értelme hogy ezeket is átbeszéljük minek ha nincs rá igényetek.

2011. aug. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
100%

azon problémázol, hogy nem tudsz spórolni?

én suli mellett, diákmelóval spóroltam össze az egyik kutyámra 120ezret. igaz, nem egy hónap alatt lett meg a pénz, hanem egy év alatt, de összejött. és abszolult megérte!


cipőből is kínait szoktál venni? és szídod az adidast, mert nem adnak neked ötezeré' sportcipőt?

2011. aug. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 A kérdező kommentje:

nem képzeld külföldön dolgozom nagyon jól keresek,mostmár lenne pénzem tenyésztőtől kutyát venni.de legközelebb menhelyről fogok hozni.jaa én voltam menhelyen önkéntes is..az meg nem az én/mi hibánk,hogy annyi kutya van a menhelyen ha az enyémnek lenne valami baja nem dobnám ki,és az ismerőseim se dobnák ki.nem védem a szaporítókat egyáltalán,olyan embertől nem is vennék,akit kőkeményen szaporít.de most azért az 1alomból vett kutyákat és gazdáikat nem kéne leszólni,meg mocskolni.az én kutyám egyébként ivartalanítva is van,még mielőtt vki kitalálná,h szaporító vagyon én is.

egyébként meg már régóta nem a kérdésre válaszolnak,hanem elmentünk egy teljesen más irányba.


amúgy ez olyan hogy ha látsz az utcán egy kínai cipős embert akkor te meg leszólod,hogy hé vegyél már márkás cipőt,vagy ha nincs rá,akkor ne vegyél cipőt??

2011. aug. 24. 10:00
 55/63 panettone ***** válasza:
100%

"..az meg nem az én/mi hibánk,hogy annyi kutya van a menhelyen ha az enyémnek lenne valami baja " de pontosan a Ti hibátok! Ugyanis abban az alomban nem csak a te kutyád született meg, nem látod a lényeget lehet hogy a menhelyen ahol önkénteskedsz pont a kutyád tesójának leseljtezett kölykét kell kivakarnod a szarból.

Ugyanis a jelöletlenül eladott kiskutyák sorsa ellenőrizhetetlen ahogyan a szaporulatuk is. Az hogy a te kutyád hogy él az egy dolog de ha tkves alomból vettél volna akkor az alom minden tagjának a sorsa nyomon követhető és ha utcár/menhelyre kerül a tenyésztő vagy a tulajdonos elérhető.

Ne egy kutyában gondolkozz, egy alomban és annak szaporulatában és akkor láthatod mekkora kárt tudnak okozni.Főként egy divatos fajtánál!

2011. aug. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 Tyler913 ***** válasza:
100%

"amúgy ez olyan hogy ha látsz az utcán egy kínai cipős embert akkor te meg leszólod,hogy hé vegyél már márkás cipőt,vagy ha nincs rá,akkor ne vegyél cipőt??"


Elegge santit a pelda,ugyanis egy cipo,ha szar,legfeljebb kidobod es veszed a kovetkezot.Allatokkal viszont ezt nem lehet megcsinalni.Es igen,en is ugy gondolom,hogy akinek nincs 120 ezre fajtatisztara,az ne akarjon fajtatisztat,hozzon el egy kevereket a menhelyrol.De amugy is,ha valakinek nincs 120 rugoja a kutya vetelarara,mibol lesz a tartasara?Mibol lesz az oltasokra,kezelesekre,stb?

Ez az,amit nem fog fel sok ember,es ugy latszik,Te sem.Pedig eleg sokan leirtak,hogyan koltottek tobb szazezer forintot az olcson vett kutyak nyavajainak kikuralasara.Szoval ha valaki megveszi a kutyat szaporitotol,mert csoro vagy mert sporolni akar,es kiderul,hogy a kutyanak orokletes betegsege van,es a kezeles sokba kerul,mit tesz?

a.,Fizet az allatorvosnal,mint a katonatiszt

b.,"Leselejtezi" a kuttyot,es hoz egy masikat.


Az a fura,hogy az emberek ruhak,elektronikai cikkekt,kocsik,stb. eseten felfogjak,hogy ami gyanusan olcso,az ritkan jo.Pedig ezek csak targyak,meg lehet javittatni,vagy ki lehet dobni.Felfogjak,hogy ha mondjuk jo tevet akarnak,akkor nem 20 ezres kinait vesznek,hanem Samsungot.Pedig egy kibebaszott Tv csak par evre szol.

Akkor hogy a turoba nem lehet ezt megerteni kutyak eseten,akik elolenyek,es 10+ evekre szolnak?Miert nem gyanus az embereknek,hogy tudnak egyesek kiskutyat arulni kevesebbert,mint amibe 8 heti kolyoktap meg az oltasok kerulnenek?Nem gyanus?Dehogynem.De mivel kivulrol a szaporitott kutya is ugyanugy kutyanak latszik,inkabb megveszik,mert nem latjak at a dolgokat.Es ebbol elnek meg a szaporitok.

2011. aug. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 Tyler913 ***** válasza:
100%

"de most azért az 1alomból vett kutyákat és gazdáikat nem kéne leszólni,meg mocskolni"


Pedig de.Ugyanis pontosan ok okozzak a legtobb bajt.Igazan durva,kekfenybe illo szaporito keves van.Butasagbol,ovatlansagbol lett "egyalmosok" viszont minden sarkon.Es ok,meg akkor is,ha szeretik a kutyaikat,es csak azert lett kolyok,hogy Fifike megtapasztalja az anyasag csodas erzeset,ugyanugy artanak a fajtanak,a hazai kutyas helyzetnek.Es a tudatlansag nem mentseg.En azt nem tudom megerteni,hogy egy ennyire bonyolult,osszetett dologba,mint a tenyesztes,hogyan kezdhetnek emberek mindenfele meggondolas nelkul?Miert jo nekik,hogy leelletik a kutyaikat,aztan szenvednek,hogy minden kolykot elsozzanak?Es legfokeppen azt nem ertem,hogy Te,aki allitolag menhelyen is onkenteskedtel,hogy nem latod az osszefuggest a menhelyre kerulo allatok es a tudatlansagbol szaporitok kozott.

2011. aug. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 A kérdező kommentje:

mindegy nem ez volt a kérdés,más topikba tartoznak ezek a dolgok.

azt nem tudom felfogni,hogy miért kell támadni,riogatni az embereket,és 100%-os bizonyossággal kijelenteni h már pedig ha szaporítótól vagy 1almos helyről veszel olcsón akkor tutira gyagya lesz a kutya vagy selejtes,amikor NEM.mint ahogy az enyém se lett az pedig 15E-ért vettem.

csak benne van a pakliban,ugyanúgy ahogy az is hogy az égvilágon semmi baja nem lesz.úgy ahogy pl a tenyésztett egészséges dalmatáknak a kölykei is lehetnek süketek...

de mondom nem ez a téma,és mindegy,mert szaporítók voltak vannak lesznek...

2011. aug. 24. 12:20
 59/63 A kérdező kommentje:
ha már a menhelynél tartunk...akik több százezerért vesznek kutyát,azok akarnak csak igazán villogni,elvárják hogy semmi bajuk ne legyen,ha mégis lesz akkor meg ők szabadulnak meg tőlük először.mivel ők tökéletes kutyát akartak a pénzükért,és nem bírják elviselni ha a dobermannuknak esetleg nem úgy áll a füle mint ahogy azt elképzelték.most volt egy ilyen sztori hogy a kis felelősségteljes gazdájuk menhelyre adta a kutyát,mert hogy ő nem ezért a "selejtért" fizettet 100ezreket...
2011. aug. 24. 12:25
 60/63 Tyler913 ***** válasza:
100%

Hat ez eleg nagy hulyeseg.Szerinted melyik kutya fog elobb menhelyre kerulni?A 20 ezerert vagy a 120 ezerert vett?

Es kinek kell a kutya "villogni"?Annak,aki tudomasul veszi,mennyi az annyi,es turelmesen kisporolja ra a penzt (en sem zsebbol csengettem ki az enyemert),vagy az,akinek KELL egy adott fajtaju kutya,de nem hajlando kifizetni az arat,es spuroskodasbol a szaporitokat tamogatja?

Meg a vegen az lesz a rut,gonosz,aki nem szaporitott kutyat vesz?Azert alljon meg a menet.


Egyebkent ha visszaolvasol,SENKI nem irta azt,hogy a szaporitos kolyok biztos beteg lesz.Csak hogy nagyobb esellyel lesz beteg,es emiatt nagyon rafizethet az,aki nem figyel oda a minosegre.Mi csak erre hivtuk fel a figyelmet,egyebkent a kerdes is erre utalt.En ugy latom,Te nagyon azt akartad bizonyitani,hogy a szaporitos kutyakkal semmi baj,csak nem jott ossze,ugyhogy most vagdalkozol.

Az meg a masik,hogy ha egy kolyok eppen egeszseges es fajtajellegu,akkor is olyan embereket tamogattal a penzeddel,akik nem ertenek a tenyeszteshez,tehat hosszu tavon rosszat tesznek a fajtanak.Ezt tenyleg olyan nehez megerteni?Hiaba egeszseges a Te kutyad,ha pl. az alomtestvere nem az,vagy recessziven hordoz olyan problemakat,amik tovabbszaporitva fognak elojonni az utodokon.Marpedig szaporitos kutyaknal ez az,amire nincs garancia.Hiszen ha nincs torzskonyv,nem tudni,ki kivel rokon,stb.

Raadasul amig az emberekben ez nem tudatosul,addig mindig lesz kereslet olcso kutyara,igy kinalat is.Amig az emberek azt latjak,hogy almaik kutyajat viccosszegert megszerezhetik,torzskonyv meg minek,"nem villogni akarunk vele"-alapon,addig mindig lesznek emberek,akik szaporitanak,es eleteket tesznek tonkre.Tenyleg megeri ez azert a megsporolt par tizezer forintert?

2011. aug. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!