Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cerberos bemutatós csoportnál...

Cerberos bemutatós csoportnál a kutyák miért vannak pórázon?

Figyelt kérdés
Most nézek egy cerbis videót youtube-n . S látom,hogy a bemutatót pórázzal csinálják végig.Miért?

2012. nov. 11. 19:04
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:

ma 20.02

A hurok az egységes látványhoz kell , ahogy látom. Nem csak fojtóra állítva működik.

2012. nov. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:

A film alatt ott van:

" Elsősorban viselkedés-problémás, antiszociális ebekkel foglalkozunk."

Szerintem biztonságosabbnak érzik a póráz használatát.

2012. nov. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:

a hurok neve : " STOP " !

és nagyon sok iskolában használják!

remek dolog , a kutyák konntrollásához:)

nézzetek meg egy olyan ! " tükrös " bemutatót ,ahol nem a profi ,sok videón szereplő 10-15 kutya van,hanem egyszerű,esetleg nem Budapesti tükrös iskola kutyái.

nem csodaszer,és nem működik mindíg és mindenkinek!

lehet,hogy van 1-2 komoly suli,ahol rengeteg pénzért,jól kiképzik a gazdikat!

nem az iskola ,hanem a gazdi viselkedése számít!

van egyfajta " nem vagyok meggyőzve ! "véleményem ,a tükör módszer szerinti iskolákról. szerintem a " Büntetés nélküli nevelés" nem működik hosszú távon!

a pozitív megerősítésben hiszek ! de kombinálva ,a hibák azonnali javításával,vagy esetleges büntetéssel !

ezek ,saját tapasztalatokon alapuló dolgok,ezért is lennék kíváncsi mások véleményére is!

2012. nov. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
Nem az a baj hogy esetleg használják kiképzésben, hanem hogy bemutatón is használják.
2012. nov. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:

# 1, nem büntetnek meg a póráz nélküli bemutatózásért. Mi is szoktunk bemutatózni (nem tartozunk kutyaiskolához) és a fegyelmezett, kontroll alatt tartott kutyákat mindenhol tolerálják. Sőt, mi közterületen (park, autóparkoló) szoktunk gyakorolni és nemegyszer ment már el mellettünk úgy rendőrautó, hogy nem szóltak egy szót se. Pl. mi a koreográfiát beszéltük át, miközben a kutyák tőlünk 10 méterre feküdtek sorban.


# 13, a "büntetés nélküli nevelés" nem tudom honnan jött Neked, de biztosan nem Tükör iskolából. Senki se állította, hogy a Tükör iskolákban nincs büntetés. Van, nem is akármilyen! Nagyon fontos, hogy a gazdi megtanuljon jól és hatékonyan büntetni! Amire Te gondolsz, az a büntetés nélküli tanítás. Nagy különbség! A klikkeres tanításnál nagyon fontos, hogy a kutya kreativitását ne korlátozzuk büntetésekkel, különben nem fog merni próbálkozni újabbnál újabb viselkedésformák felajánlásával illetve elveszíthetjük a kutya együttműködési hajlandóságát. Fontos, hogy a kutya stresszmentesen, örömmel akarjon tanulni, amibe a büntetés valóban nem fér bele.


Az eredeti kérdéshez sajnos nem tudok hozzászólni, mert a Cerberost nem ismerem.

2012. nov. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:

Szerintem azért, mert nem egy összeszokott, tipikus bemutatócsoport munkáját láthatjuk, hanem egy olyan bemutatót amin a "szimpla" gazdik mutatják be, hogy ilyet is tudnak már és biztosabbnak érzik, ha a póráz a kezükben van. Amúgy a videón látszik is, hogy van aki végig feszesen, kissé idegesen szorongatja és van olyan gazdi aki sokszor nem is használja, hanem elengedve, azt ledobva a földre megy/fekszik mellette a kutyája.

Nyilván, ha már egy pár éve összeszokott csoportról lenne szó, akik heti rendszerességgel gyakorolják ezt és a hasonló koreográfiákat rájuk sem kéne póráz.

2012. nov. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
Végignéztem a videót és megmondom őszintén nem értem, hogy miért kellett a "madzag". Szerintem ezek a kutyák ugyan így dolgoztak volna póráz nélkül is és sokkal látványosabb lett volna.
2012. nov. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 tzuiop válasza:
Hogy nem unjátok ezt a gagyi uszítást....
2012. nov. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim válasza:
52%

Tényleg uncsi már az uszítás. Más reklám kellene már nektek kedves Népsziget. De ha úgy érzitek ezzel tudtok hírnevet szerezni magatoknak, hogy egy másik iskolát fikáztok... Mutatja a színvonalat. :( Sajnálatos dolog. De tessék. Ez mennyivel jobb??? Szét van esve az egész semmi összhang nincs benne akkor miről beszélünk??? http://www.youtube.com/watch?v=U_xHZgPfOx0

Mutass egy jobbat és utána szólj le olyan embereket akik azért keresték fel azt az iskolát, mert a kutyájuk problémás volt, és mert más kutyaiskolából eltanácsolták őket. Inkább örülni és dicsérni kellene, hogy altatás és menhely helyett tettek valami és ezt vállalják a nyilvánosság előtt is. De kedves uszító brigád megint sikerült leírnotok magatokat! :(

2012. nov. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
60%
Uszít a nénikétek, megint ti estetek neki a válaszolóknak ahelyett, hogy válaszoltatok volna arra, hogy minek a póráz! De ha ez a vágyatok, akkor elárulom, hogy a Népszigeti videó jobban tetszik. Ez a magán véleményem. Másnak meg nem tetszik. Kit érdekel?! A kérdés az volt, hogy miért kell a póráz?
2012. nov. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!