Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cerberos bemutatós csoportnál...

Cerberos bemutatós csoportnál a kutyák miért vannak pórázon?

Figyelt kérdés
Most nézek egy cerbis videót youtube-n . S látom,hogy a bemutatót pórázzal csinálják végig.Miért?

2012. nov. 11. 19:04
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
Köszi a kimerítő választ! Teljesen érthető és elfogadható!
2012. nov. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim válasza:
100%

Nos! Én túl sok bemutatót nem láttam még. Viszont végignéztem az ide belinkel mindkét videót. Póráz ide vagy oda, véleményem szerint az egyik egy összeszedett, rendezett bemutató volt, a másik meg olyan kesze-kusza, mint az ökörhu....

Nem kívánok megbántani senkit. Miért ne lehet elfogadni azt, hogy kinek a pap, kinek a papné? Mert egyértelműen "rivalizálás" szaga van itt a történetnek. Nem rivalizálni kell, hanem szépen, egymás mellett párhuzamosan dolgozni, hogy minden kutyás (és kutya) megtalálja a magának legjobban megfelelő és legjobban működő oktatást. (amúgy sem lehet konkurencia egymásnak a két iskola, már csak az eltérő módszereik miatt sem! ;) ) Ki itt, ki ott találja meg a boldogságát, de a lényeg ugyanaz: sok boldog kutya és boldog gazdi! :D

2012. nov. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
17%

Igazából érthetetlen ez az egész rivalizálósdi. A legtöbb kutyaiskola pórázon csinálja a bemutatókat. Miért?

Gratulálunk, a Népsziget az egyetlen kivétel. Bohóc szakkör. Akinek erre van igénye, járjon hozzájuk. A Cerberosnak nem konkurencia, nem is értem, miért vesznek minket velük egy kalap alá. Mert mind a ketten pozitív motivációt használunk az engedelmes képzésben?

Én kettő helyett legalább három kategóriát neveznék meg a kutyakiképzésben (persze ezek között is vannak átmenetek).

1. "Tradicionális" munkakutya-iskolák. Az idomítás jórészt erőszak alkalmazására alapul (szöges, elektromos nyakörv, pálca, felfojtás stb.). A cél: a pálya területén jól teljesítsen a kutya az engedelmes munkában. Hogy az iskola területén kívül hogy működik a kutya, mennyire szociális, az teljesen mellékes. A hazai kutyaállomány romlása (szaporításnak köszönhetően egyre kevésbé stabil idegrendszerű ebek) következtében ma már egyre gyakrabban rákényszerülnek pozitív motiváció bevonására is (apport). Az ezt a fajta képzésmódot nem kultiváló kutyákat és gazdikat eltanácsolják.

2. Ún. tükör-módszer és tsai: csak pozitív motiváción alapuló, klikkeres képzés; mindenféle látványos marhaságra meg lehet tanítani gyöngéden a viselkedési problémás ebeket is. Azonban a viselkedési problémákat ritkán lehet kezelni pusztán pozitív megerősítéssel, ezért ez viszonylag ritkán és csak nem túl súlyos esetekben sikerül nekik teljes mértékben. (Gondolom, ezért tart náluk pl. a kutyaovi 7 hónapos korig, mert amikortól elkezdenek kamaszodni a kutyák (de attól még kölykökre jellemző viselkedést mutatnak, kölyökaggyal rendelkeznek) egyszerűen nem tudják kezelni már az ekkor fellépő, a természetes érési folyamat részének tekinthető apróbb viselkedési anomáliákat sem.) A problémás kutyákat általában jól-rosszul valahogy kezelik vagy valami mondvacsinált indokkal elküldik az iskolából.

3. A Cerberos módszere valahol a fenti kettő ötvözetének tekinthető (kattintgatás, szöges és elektromos nélkül), tehát ameddig lehet, a pozitív motivációra építünk, de azért ha szükséges, tiltást, büntetést is alkalmazunk. Célunk, hogy ne csak a kutyasuli területén legyen szófogadó és szociális az eb. Ezért a kezdetektől megtanítjuk a gazdit, hogy ő hogyan képes kontrollálni a kutyáját minden szituációban, legyen az egy yorkie vagy egy viadaloztatott pit bull. Az pedig, hogy ki milyen magas szinten kívánja az engedelmes munkát űzni, a gazdikra van bízva. :-)


Tehát kikérjük a párhuzamot a tüköriskolákkal. :-))) Mindenki döntse el maga, hogy melyikre van igénye. :-)

2012. nov. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
63%
# 33, akkor most ki is uszít (lásd # 18)? Leírtál egy halom marhaságot és féligazságot a tükör iskolákról, amiből semmi más nem derül ki, csak az, hogy fogalmad sincs az ott folyó munkáról. Gratulálok. Én sem tudom mit csinálnak a cerbisek, nem is igazán érdekel, de legalább nem írok róluk hülyeségeket.
2012. nov. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
Konkrétan amit a 3-as pontban írtál az illik a tükör iskolákra is.
2012. nov. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
42%

Aham, persze, szeretnétek... :-)

De ha a klikker nem működik valakinél, akkor megáll a tudomány? A kutya ne egyen egész héten semmit, hátha akkor érdekelni fogja a klikker+kaja kombó. Milyen egészséges ez egy fejlődésben lévő kölyökkutyának...

2012. nov. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
29%
Ha jól tudom, a tüköriskolákban a középfokú engedelmes tanfolyamig kell eljutnia valakinek, hogy tanulhasson a fegyelmezésről. A Cerbiben ezt már az oviban, a szocializációs foglalkozáson és az alapfokú engedelmes tanfolyamon az ELSŐ alkalommal tanítják.
2012. nov. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
47%
És mutassatok már nekem lécci csak egyetlen tüköriskola által rehabilitált, úgy istenigazából verekedtetett kutyát. :-)))
2012. nov. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
83%

ma 13:19

Eléggé sajátos a te besorolásod. Nem kell semmiféle minősítést írni egyik fajta iskoláról sem. Mindegyiknek megvan a maga társasága, aki oda jár és eredményesnek is érzi, amit ott tanul. Ha bejárod az ÖSSZES iskolát kis hazánkban, akkor talán tudnál egy saját véleményt kialakítani. De addig csak az általánosságokat írod a saját szemszögedből nézve.

2012. nov. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:

Ti akartátok, hogy beszélgessünk erről a témáról. ;-)

Sajnálom, hogy mostanra kellemetlenné vált. Igazából nem sok értelme van ennek az egésznek; mindenki próbálja ki, hogy neki melyik tetszik a legjobban.


Csak arra kérek mindenkit, hogy ha valamelyik kutyaiskola nem jött be neki, - azt gondolván, hogy ha egyet látott, már mindet látta, - még ne adja fel!!! A látszat ellenére nagyon nem vagyunk egyformák!

2012. nov. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!