Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cerberos bemutatós csoportnál...

Cerberos bemutatós csoportnál a kutyák miért vannak pórázon?

Figyelt kérdés
Most nézek egy cerbis videót youtube-n . S látom,hogy a bemutatót pórázzal csinálják végig.Miért?

2012. nov. 11. 19:04
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:

"mindenki próbálja ki, hogy neki melyik tetszik a legjobban"


Én is mindig ezt ugatom.

2012. nov. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:

ma 14:28

Más a beszélgetés és más a konkrét minősítés bármelyik iskola fajtáról. Beszélgetés alatt én pl azt értem, hogy egy konkrét dologban minden nézet itt lévő képviselője elmondja, az ő javaslatát. Aztán lehet beszélgetni, hogy ki, miért csinálná másként, stb.

2012. nov. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
47%

33-as, szerintem te vagy itt az, aki a legjobban szidta a másikat. Eszembe sem jutott volna írni, de nehogy már hülyeségeket terjessz!

Kutyaovis, és tanfolyamos oktató vagyok tükörsuliban, és sok terápiás tréningen is részt vettem már.

1. A kutyák a tanfolyaomon végig PÓRÁZ NÉLKÜL vannak, ehhez elengedhetetlen, hogy előtte, vagy a tanfolyam elején kezeljük a viselkedésproblémás kutyákat. 4-5 nagytestű, domináns kan is lehet a csoportban, hét héten át heti kétszer másfél órát, így egyébként is muszáj lenne tisztázni vele, hogy mit szabad és mit nem.

2. Ezt a szocializációt egy agresszív kutyánál szerinted klikkerezéssel oldjuk meg? Gratulálok, hogy olyanokat terjesztesz, amiről halvány fogalmad sincs! Ösztönkezelünk addig, amíg a kutyának el nem múlnak a viselkedésproblémái. Ha ennyire "jól tájékozott" vagy, tudhatnád, hogy a klikkert CSAK TANÍTÁSBAN használjuk.

3. A kutyaovi azért tart 7 hónapos korig, mert a kutyák 8 hónapos kortól mehetnek tanfolyamra. Ha 8 hónaposan nem érettek meg rá, akkor maradnak még oviban. Hozzánk is járnak 8 hónapnál idősebb kutyák.

4. Nem küldünk el senkit az iskolából, maximum kivesszük a csoportból, elküldjük terápiára (amit szintén mi oldunk meg, csak nem a csoport jelenlétében), majd visszarakjuk a csoportba.

5. Nem hagyjuk, hogy az ovis és alapfokos gazdák ösztönkezeljék a kutyájukat, mivel még NEM TUDJÁK, HOGYAN kell. Középfokon megtanulják.

6. Nem éheztetünk kutyákat, kölyköket meg főleg nem. Az ovis kutyáknál egy etetés marad ki, ami éppen az ovi időpontjában lenne. A tanfolyamokon pedig előző este nem kapnak enni. A kötődési tréningen résztvevő kutyák pedig nem kapnak tálból enni, hanem feladatokra, gyakorlás közben megkapják a kajaadagjukat. Tehát nem esznek kevesebbet, mint egyébként. És biztos nagy hülyeség ez, hiszen annyi gazdának segített már...

7. Nem is egy olyan kutya van/volt az iskolán, amelyik annyira agresszív volt, hogy több heti terápia után is csak szájkosárban, hosszú pórázon volt összeengedhető más kutyákkal. Középfok végére ez a kutya boldogan játszott a többiekkel egy szál nyakörvben.

8. Az ösztönkezelésnek éppen az a lényege, hogy mindenki kontrollálni tudja a kutyáját bármilyen szituációban. Ez segíti a mindennapi együttélést, ahogyan az életmód is, amit megtanítunk a gazdiknak.

A tükörmódszer nem csak a klikkerképzésből áll, ugyanolyan fontos elemei a viszonyrendezés (ösztönkezeléssel) és az életmód.

Én soha nem szidtam a Cerberost, sőt, volt már olyan is, akinek azt javasoltam, hogy oda menjen, mert problémás kutyával pont a közelében lakott. Én elhiszem, hogy abban az iskolában is jól csinálják a dolgokat, csak máshogy, mint mi. Nem értem, neked miért kell minket szidni, főleg, hogy félre vagy tájékozódva.

2012. nov. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólásokat. A 30-as válaszolónak sikerült magyarázatot adnia már a kérdésemre.
2012. nov. 16. 13:29
 45/49 anemjojatneki válasza:
4%
A nagyszerű bürrögős-huhogós Népszigeti iskolát ismerjük mindannyian a téjvéjből, ha valakinek ez az ideálja, menjen hát nosza rajta hajrá Népsziget!!! Aztán ha megette a kis aranyos kutyika a gazdit, akkor sérüléséből felépülve talán elmegy a cerbihez és ott megnézi élőben, hogyan működnek a dolgok. Vauvauvau......
2012. nov. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
93%

ma 22:42

Szégyelld magadat !!!!! Nem kutyás vagy, hanem egy csúfolkodós gyerek. A valódi kutyások nem játsszák a "kiéalegjobb" játékot. Tisztelik a többieket, akármilyen módon kutyáznak is.

2012. nov. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 militaryfanatics ***** válasza:
18%

SZÁNALMAS A HISZTÉRIÁTOK!

A PÓRÁZ HASZNÁLATA MAGYARORSZÁG LAKOTT TERÜLETÉN KÖTELEZŐ, TELJESEN MINDEGY MELYIK ISKOLA MIT HIRDET, AKI PORÁZELLENES AZ SZABÁLYSÉRTÉST KÖVET EL, EZÉRT TART ITT A MAGYAR KUTYATARTÁSI KULTÚRÁNK IS. ÉS EZÉRT EGY ISKOLÁT ELMARASZTALNI MERT TÖRVÉNYTISZTELŐ, HÁT EZ IGEN CSAK BŰZLIK :-)

2012. nov. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
74%

# 47, vegyél vissza, mert még egyvérzést kapsz itt az ordítozásban! :)


Az ominózus videó körbezárt területen készült. A póráznál sokkal komolyabb problémák is vanak, amiket az emberek nem tartanak be.

2012. nov. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:

"És mutassatok már nekem lécci csak egyetlen tüköriskola által rehabilitált, úgy istenigazából verekedtetett kutyát. :-)))"


Te mutass nekem egy cerbi által rehatbilitált, úgy istenigazából verekedtetett kutyát!


Mert amiket eddig láttam a Dorogi Zita face profilján, azokon egy karcolás nem volt.

2013. máj. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!