Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cerberos bemutatós csoportnál...

Cerberos bemutatós csoportnál a kutyák miért vannak pórázon?

Figyelt kérdés
Most nézek egy cerbis videót youtube-n . S látom,hogy a bemutatót pórázzal csinálják végig.Miért?

2012. nov. 11. 19:04
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok Népszigetes és Cerberosos sem. A fent belinkelt népszigetes videó nekem nem nagyon tetszik, de gondolom ők kezdők. A "profi" bemutató csoportjuk viszont nagyon jó. A Cerberosról viszont nincs jó véleményem ami a bemutatózást illeti, ne akarom leírni mert vitát generálna úgy gondolom, akit esetleg érdekel a miért az írjon privátban ott leírom.

Egyébként nem a videóban szereplők hibája a póráz, mert ők megcsinálják amit valamelyik kiképző kitalált. A póráz használata a kérdező által belinkelt videóban pedig teljesen felesleges, egy zárt udvarszerűségben megy a bemutató, mégis mi indokolja hogy ne bízzanak meg a kutyákban ? Nem egy idegen terepen vannak körbevéve emberekkel, hanem egy ingerszegény környezetben.

2012. nov. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy egy iskola pórázon, vagy póráz nélkül bemutatózik?

Évekkel ezelőtt még ritkaság volt a kutyás bemutató. Ma már szerencsére szinte a legkisebb falu rendezvényeire is hívnak kutyásokat bemutatózni. Az eredménye pedig az, hogy eljutottunk odáig, az emberek ismerik a kutyaiskola szót, A fiatalabb generáció nagy része pedig már természetesnek tartja, hogy iskolába menjen a kutyájával. Teljesen mindegy az iskola kiképzési metodikája, mert az alapokat a kutya tartásához, neveléséhez mindenhol megkapják a gazdák és a kutyák.

2012. nov. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
Nekem a # 11 válasza tetszett eddig a legjobban. Azt aláírom, hogy sokkal könnyebb "pórázon" összetartani egy ennyire heterogén csoportot. Én is tapasztaltam, hogy mérettől, képzettségtől, temperamentumtól függően minden kutya más, ezért könnyen széteshet egy koreográfia illetve sokkal nagyobb odafigyelést igényel a gazdiktól, hogy bevárják a lassabbakat is. Ezen némileg segíthet a póráz. Más lenne a helyzet, ha mondjuk a bemutatóban minden kutya egy képzett malinois lenne, akkor sokkal könnyebb lenne megtartani a szinkront póráz nélkül is. Ugyanakkor azt tapasztaltam, hogy a nézőket a szétesett koreográfia nem különösebben zavarja, a látványos hibázásokat meg egyenesen élvezik. Kárpótolja őket az, hogy a kutyák póráz nélkül dolgoznak. Ez a nézők nagy részének már önmagában egy elérhetetlen csodának tűnik.
2012. nov. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
De igazából mindegy hogy van-e póráz, csak ne magyarázzuk már azzal hogy a biztonság kedvéért van rajtuk a póráz a videón. A póráz nélküliség az én perverzióm és nyilván nem kell hogy ezt elfogadja mindeni, pórázzal is szép bemutatót lehet csinálni ezt nem vitatom.
2012. nov. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Pofon egyszerű.


ha jól megnézed a videót láthatod, hogy nem minden kutya lenne képes póráz nélkül lépést tartani a gazdájával.

Itt a kutyáknak és a gazdáknak egy ütemben egyszerre kell menetelni és fordulni jobbra- balra. Ha nem lennének pórázon a kutyák lemaradnának és nem képesek felvenni a lépés ritmust.


Amit hiányolok az, hogy akinek kifogástalanul megy a kutyája láb mellett az miért nincs póráz nélkül.

Gondolom az iskola vezetője határozott úgy, hogy egységes legyen.

2012. nov. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 Egyed_embere ***** válasza:
58%
Én láttam egy lovasbemutatót, ahol kantárral, meg gyeplővel irányították a lovakat! Akkor most át vagyok verve?
2012. nov. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
Én meg olyan lovas bemutatót láttam, ahol szőrén, gyeplő nélkül ülték meg a lovat. Szóval akár még az is lehet, hogy téged átvertek. :) De a kérdező az okokra volt kíváncsi, nem azt kérdezte, hogy átverték-e. :)
2012. nov. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim válasza:
84%

1. Legyünk őszinték! Közterületen a kutyákra kötelező a póráz! Nincs olyan pontja a törvénynek, hogy kivétel ez alól, ha épp bemutatózik! Vagy, ha ti találtatok, linkeljétek már be! Akit meg még nem büntettek meg póráz nélküli kutyával, az örvendjen!

2. Kedves kérdező! Ha ennyire érdekel, miért nem hívod fel a sulit, vagy küldesz nekik mailt? Én úgy gondolom,biztos szívesen elmondják, és nem kellene itt találgatni, meg fűt-fát összehordani! Szép napot! :)

2012. nov. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim válasza:
100%
Nem lehet, hogy ez egyszerűen a koreográfia része??? Mert valljuk be, az azért ott van a szeren! :)
2012. nov. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
100%

Kontaktpóráznak hívják, amit a bemutatón használunk, az egységes összkép érdekében. A tagok között nyilván van olyan, aki szabadon követésben is meg tudná a feladatokat csinálni, azonban eléggé heterogén az állomány, akár a fajtákat nézzük, akár a gazdikat. Továbbá hozzájön, hogy sok kutyus hátrányos helyzetből indult a szocializációját tekintve, vagy éppen fizikálisan nem 100%-osan egészséges vagy nem beton idegrendszerű, hiszen a többség mentett, örökbefogadott kutya. Egy csivava soha nem fog tudni póráz rásegítés nélkül olyan pörgősen dolgozni és lépést tartani a többiekkel, mint mondjuk egy amstaff. A felvezetők között is van agilisabb és komótosabb.

A sokféleség dacára az egységességet, a harmóniát próbáljuk megjeleníteni bemutatóinkban. Mindenesetre kutyáink nem szoktak panaszkodni a póráz miatt.

Hogy ez tetszik valakinek, vagy sem, azt mindenki döntse el magának. ;-)

2012. nov. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!