Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border Collie kutya?

Micusss kérdése:

Border Collie kutya?

Figyelt kérdés

Mit kell tudnom róla? Egyátalán jó egy gyereknek?

11 éves vagyok már volt 2 kutyusom... egy bichon havanese és egy nagyobb kutyus nem tudom milyen fajta volt valami keverék... na az a lényeg hogy szeretnék egy border collie-t

így tudnék vele foglalkozni...

HÉTKÖZNAP (suli időben)

reggel etetni

haza jövök: eszek kutyus is eszik és 1 óra séta

házit csinálok

utána kifésülöm a szőrét játszok vele,és 3 órát sétálnék vele vagy amíg nem fáradunk el nagyon.. frizbiznék is vele meg agility stb?



2012. dec. 27. 13:21
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de szerintem egy border collie nem igazán való gyereknek. Ugyanis nagyon nagy a mozgásigénye, és ez a két séta nem elég neki szerintem.


Emellett most gondolom ötödikes vagy (vagy 6). Gondolom, a suliból 1 körül hazaérsz, max negyed 2...

Kaja 2-ig, lecke, tanulás 3-ra megvan, utána van rá pár órád..


De mi lesz 2 év múlva, hetedikben, és nyolcadikban? A legtöbbször 6 órád lesz, felvételi előkészítőre jársz... és a tanulnivalót sem zavarod le 1 óra alatt. És akkor a középiskoláról még nem is beszéltem. Plusz valaki már írta a fiúzást... el ne hidd, hogy minden randid a kutyasétáltatásra, mozgatásra fog koncentrálódni...


Én inkább ajánlanék egy golden retrievert, vagy egy labradort, esetleg mudit... persze velük is kell foglalkozni, de sokkal nyugodtabbak, ráadásul kisebb a mozgásigényük (persze azért ők se lusta fajták).


De őket is csak akkor, ha anyukád vállalja azt, hogy amikor a tanulnivaló miatt nem lesz rá elég időd, tud vele foglalkozni.

2012. dec. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 A kérdező kommentje:

Minek jöttök a fiúkkal? Engem nem érdekel a randizás meg minden...tesóm 8.-os elmondom hogy ő mit csinál

délben amikor haza jön eszik

kb 3-ig gépel leckézik tanul ami kb 2 óra szóval hogyha én 8.-ban nem fogok gépelni kb háromig bőven végzek


nem valami erős az iskolánk szóval nem kell sokat tanulni

2012. dec. 27. 15:31
 23/68 A kérdező kommentje:
a labrador vagy a retriver szerintem nagy... és nagyon nem tetszik
2012. dec. 27. 15:31
 24/68 Fannybaba8 ***** válasza:

Szia. Szerintem ne akarj Bordert most kaptam egyet 2 hónapja hát mit ne mondjak nagyon nehéz őket lefárasztani. Elmondjam hogy zajlik nálunk egy nap? :


A Kutya házban alszik 6-kor kelek kiengedem a kutyát játék és kis oktatás 7:00-ig majd bemegyünk én is ő is eszik. 7:30-kor indulás suliba. Egész nap kint van a kertben anyukám 11kor 13ig kint van vele a kertben játszanak. Haza érek 2re elviszem sétálni ott elengedem 4-5 között vissza érünk a sétából 8ig kint futkározik bejön kap enni egy kis simogatás tv nézés 9kor kiengedem még fél órára majd felmegyünk a szobámba és még mindig pörög és még csak 7 hónapos.;) Hétvégén mindenhova jön velünk kutyasuli heti 3x agility heti 2x. Szerintem válassz más fajtát

2012. dec. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 A kérdező kommentje:
egynormális válsz istenem köszii
2012. dec. 27. 15:52
 26/68 A kérdező kommentje:
de milyen olyan fajta van még ami olyan mint a border collie és nem kell annyi mozgás... pedig tudnám neki biztosítani mert anyum mondta hogy írjam oda nekik hamár kötekedne hogy Németországba vinnénk magunkal amikor utazunk és ott kirándulhatna a hegyen ott a sok víz meg minden ezt évi kb 2-3-szor
2012. dec. 27. 15:54
 27/68 A kérdező kommentje:

na cska nem bordere van? http://www.youtube.com/watch?v=BdUhQXU_uH8


JÉÉ TUD VELE BÁNNI

2012. dec. 27. 16:00
 28/68 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=OTY-53oaUuE

jéé ő is és kisebb mint én


http://www.youtube.com/watch?v=pRFDTTU1TUc

0:53-tól jéé ő neki is bordere van

2012. dec. 27. 16:06
 29/68 anonim ***** válasza:

Senki nem mondta, hogy nem tudnád megtanítani 1-2 trükkre... még hallgatna is rád.


Csak azt mondtuk, hogy egy gyerek, és később egy kamasz életvitelébe nem fér bele, hogy teljes mértékben megfeleljen egy border igényeinek..


De igazad van, semmi közünk hozzá... neked border kell, és kész, nem törődve az igényeivel...és nem gondolva a jövőbeli elfoglaltságaidra... akkor hajrá!


Ja, viszont javítanám az indító kérdésedet:


"és 3 órát sétálnék vele vagy amíg nem fáradunk el nagyon"


Csak neki kell elfáradnia... attól, hogy Te elfáradsz, ugyanúgy kell vele foglalkozni... akkor is ha szemerkél az eső, akkor is, ha esik a hó, akkor is, ha -10°C van..


Mert ha csak beviszed a szobádba a melegbe, az nem lesz elég neki....

2012. dec. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 A kérdező kommentje:
majd még meg gondolom... bár ha a kamasz koromat nézem szerintem akinek bordere van annik is fele fér az idejében de szerintem nektek nem a fajta a lények hanem mindenkiről azt hiszitek hogy 11 éves jaj nem tud kutyát tartani
2012. dec. 27. 16:31
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!