Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border Collie kutya?

Micusss kérdése:

Border Collie kutya?

Figyelt kérdés

Mit kell tudnom róla? Egyátalán jó egy gyereknek?

11 éves vagyok már volt 2 kutyusom... egy bichon havanese és egy nagyobb kutyus nem tudom milyen fajta volt valami keverék... na az a lényeg hogy szeretnék egy border collie-t

így tudnék vele foglalkozni...

HÉTKÖZNAP (suli időben)

reggel etetni

haza jövök: eszek kutyus is eszik és 1 óra séta

házit csinálok

utána kifésülöm a szőrét játszok vele,és 3 órát sétálnék vele vagy amíg nem fáradunk el nagyon.. frizbiznék is vele meg agility stb?



2012. dec. 27. 13:21
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 Fannybaba8 ***** válasza:
57%

Természetesen nagyon jó kutyák én is imádom. 13 vagyok. Mi csak azt mondjuk suli mellett egy ilyen hiperaktív kutyával nehéz az élet ez tapasztalat.

Azon kondolkoztál hogy egy Collie nem olcsó kutya? Rengeteg szembetegsége lehet nekik így csak olyantól szabad venni ahol szűrésen is átesik a kutya. Magyarul 100ezertől kezdődik egy szűrt Border

2012. dec. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 A kérdező kommentje:
Már kerestem eladókat ... találtam is olyan 40-50 ezerért de hamar össze gyülne rá.. egyébként mennyibe kerül a szűrés?
2012. dec. 27. 16:44
 33/68 A kérdező kommentje:

akkor megpróbálnátok nekem össze hozna egy táblázatot?

így vannak a napjaim


Hétfőn ez a napom olyan mint a csütörtök

felkelek fél 7-kor vagy sokkal korábban

haza jövök kb fél 1 kor de utána el kell mennem

fél 4 kor jövök haza

lecke


A többi nap nem kell annyit tanulnom... és sokkal hamarabb megyek haza

2012. dec. 27. 16:50
 34/68 Fannybaba8 ***** válasza:
57%
40-50 ezer? Onnan ne vegyél tuti génhibás a kutya. Egézséges Colliet szeretnél 100-120 ezertől kezdődik. 40-50 ezerért szaporítótól vehetsz max.
2012. dec. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:

Nézd, nekünk "sima" collie-nk (skót juhászunk) van.

Mikor megvettük, tisztában voltunk vele, hogy hatalmas mozgásigénye van. De életemben ennyit sétával, játékkal nem töltöttem az utcán, parkban mint az utóbbi 6 hónapban. Már reggel 5-kor pörög, nem fárasztom le a lakást leamortizálja. Állandóan a figyelem középpontjában áll, folyton keressük a kutyás társaságot, mert neki is kell a haverkodás. A két lányom 12 és 15 évesek szerették volna, de az az igazság, hogy 3 napig tartott a csoda. És bizony -10 fokban is le kell vinni több órára és az nem olyan buli. A nagylányom most készül a felvételire, őrült sok leckével, tanulással egyszerűen nem fér bele az idejébe + több óra kutyázás. Hétvégén persze megy ő is, de leginkább mi szülők azok, odatesszük magunkat. Bevallom őszintén, hogy egy border collie-től megőrülnék.....

2012. dec. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:

Kíváncsiságból rákerestem az árakra... 40-50 ezerért olyanokkal találkoztam csak, hogy "törzskönyve nincs, de fajtatiszta", meg "papírok nélkül", meg "kérésre chippel".


Ilyen helyről nem szabad venni, ezek szaporítók! Egy igazi tenyésztő csak törzskönyvvel, oltásokkal, chippel, szerződéssel ad el kutyát.


Az ilyen olcsó kutyának lehetnek olyan rejtett betegségei, aminek a kezelésére később sokkal többet kiadsz, mint amennyivel olcsóbban megkaptad.

2012. dec. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:

Nézegettem a neten a kennelek között...


Ha már lebeszélni nem tudunk, legalább normális helyről szerezd be...


Ez a leírtak alapján jónak tűnik:


[link]


És amit itt olvastam border collie örökletes betegségéről, a TNS-ről, ez alapján fontosnak tartom, hogy bordert nem szabad szaporítótól venni! (Bár mást se... de itt nem csupán elvi kérdésről van szó)

2012. dec. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 A kérdező kommentje:
És nincs olyan kutyus ami okos és úgy néz ki mint a border collie? csak nem kell annyi mozgás igény
2012. dec. 27. 17:07
 39/68 A kérdező kommentje:

Collie

A collie a legokosabb kutyafajták közé tartozik. Szintén lojális, védelmező és nagyon okos kutya. Mérhetetlen örömet szerez neki a játék, szeret más állatokkal érintkezni és a gazdival kommunikálni, szeret keresgélni és segíteni. Mivel terelőkutya, néha megpróbálja majd a szeretteit vezetni, talán pont akkor, amikor nem lenne rá szükség. Ilyen helyzetben se romboljuk le a bizalmát azzal, hogy rákiabálunk. Fél szemét mindig a kicsiken tartja, úgy vigyáz rájuk, mint a saját kicsinyeire.

Mivel elég hosszú a szőre, rendszeres és alapos fésülésre van szüksége, 2-3 alkalommal is hetente. Gondozását, AZ ETETÉSÉT,GONDOZÁSÁT ÉS A JÁTÉKOT ÉS RÁBÍZHATJUK A GYEREKEKRE


DE AKKOR EZT MIÉRT ÍRTÁK?

2012. dec. 27. 17:22
 40/68 anonim ***** válasza:
Mert a fajtaleírónak nem volt collie-ja. Higgy nekünk, iszonyat energiájuk van ezeknek a kutyáknak. Teljesen más életformát kíván, mint egy "átlagos" kutyázás. Vannak nyugodtabb, kevesebb energiájú kutyák, miért nem választasz olyat?
2012. dec. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!