Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha a szüleim...

Mit csináljak, ha a szüleim nem engedik meg hogy új kutyám legyen?

Figyelt kérdés
Nem rég halt meg a kutyusunk, és most el szeretném hozni a tesóját aki ugyanúgy néz ki még az őzikés szemei is, de a szüleim nem engedik meg, mert van már több állatunk is, és hiába mondtam hogy én gondoznám és én foglalkoznék vele és a szobámban lenne és én fizetném a költségeit a szüleim azt mondták, hogy túl sok koszt csinál ennyi állat és ezért nem kell még több! :(
2013. júl. 1. 12:37
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:
A félreértés elkerülése végett a felhasználó nevem "Hagy öleljelek meg"
2013. júl. 1. 16:48
 32/44 A kérdező kommentje:
Egyébként annyira látszik, hogy számodra az a mondat, h "egy kutya fényt visz az életedbe" semmit nem jelent, és csak trollkodni jársz ide.
2013. júl. 1. 16:56
 33/44 anonim ***** válasza:
53%

tökéletesen tudom hogy egy kutya mivel jár ha melletted van. bizony vannak pozitív élmények is. de hidd el egy kutyának vezetőre van szüksége, nem pedig egy depresszíós emberre aki amikor meg épp azt hiszi jól van akkor meg minden csipkés, rózsaszín ölelgetni való!


tehát ha depis vagy akkor azért leszel képtelen megnevelni a kutyát és következetesnek lenni hozzá. ha meg épp minden ölelgetni való akkor meg azért mert tök cuki és miért ne lehetne ráhagyni dolgokat. utána meg jössz sírni ide gyk. -re hogy neveletlen a kutyád, nem hallgat rád és ha valaki majd azt írja neveld meg akkor meg majd azért bőgsz hogy itt mindenki milyen szenya, magyarázkodni kell stb stb.


neked nem való kutya. nőjj fel szellemileg is a faladathoz és gyakorlatilag is. majd ha lesz saját portád ott nyugodtan tönkrehetsz egy kutyát a labilis személyiségeddel ha már nem értesz a szóból. addig meg nincs is miről beszélni, mert hála az égnek a szüleid nem egyeznek bele hogy legyen még egy állat.

2013. júl. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:

De ti meg azt nem értitek, hogy a kutya megváltoztat. -_-'

Lehet, hogy a súlyos depressziósokat nem. Tapasztaltam milyen a kutyával, tehát nem hasra ütésből beszélek. A kutya életcélt ad és magabiztosságot, ha egy kicsit el akarod engedni magad, nem teszed, mert nem teheted a kutya miatt. Minden nap sétálás, trükktanítás, falkavezérség, szabályok első naptól kezdve, közös játék, szellemi és fizikai fárasztás ez mind benne van a pakliba, és elég jól megálltam benne a helyemet. Azt értsétek meg, hogy kutyával eltűnik a labilisság belőlem, változnak a szerepek. Érzem, hogy egy élőlénynek szüksége van rám, és ez adja a magabiztosságot. Olyan erőt, hogy egy vad kutya elé is képes lennék ugrani, ha az én kutyám életéről van szó. Nekem nem egy babusgatni való, agyonkényeztetett plüssjátékot jelent ez az állat. Sokszor a szüleimmel vesztem össze azért, hogy ugyan már ne kényeztessék ennyit a kutyát, mert nem jó neki. ha csak simogatást és szeretetet adsz nem jó neki! Szabályokat kell neki adni és motiváltságot, onnantól kezdve jó élete lesz. Én így foglalkoztam a kutyámmal. És a következővel is így foglalkoznék. Illetve idegen kutyákat is sétáltattam, és kontrolláltam már, meg játszottam velük. Teszem azt b. collie-val, németjuhásszal, vagy bulldogokkal.

2013. júl. 1. 17:40
 35/44 anonim ***** válasza:
szerintem ha még arra sem vagy képes hogy a már meglévő veled élő felnőtt kutyákkal kialakíts kötődést akkor a tudományod a kölyökkutya tartáson felül nem sok lehet. főleg hogy arra is olyan jól tudtál vigyázni, megfelelő biztonságos környezetet biztosítani neki hogy 6 hónaposan elütötte az autó.
2013. júl. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:

76%-os kértem, hogy ne itt szítsd a feszültséget nagyon kérlek! Mire jó ez?

Leírtam már mindent (okokkal együtt), te meg pont az ellenkezőjét állítod rólam. :D Légyszi máshova menj trollkodni...


Még annyit hozzá tennék, hogy persze ezek a fajták nem valami kemények (kivéve a hiperaktív b. collie akitől mindenki agyvérzést kapott), de ezekkel, meg keverékekkel volt (néha) szerencsém.

A kutya mindig hallgatott rám, egyedül én tudtam csak fegyelmezni. Az öregebbek is szófogadóbbak voltak akkoriban.

2013. júl. 1. 17:55
 37/44 anonim ***** válasza:

jó akkor vegyük sorba:

1. még a családoddal laksz, vagyis nem vagy döntéshelyzetben kutyakérdésben, és a szüleid azt mondták, hogy nem lesz még egy kutya.

2. már vannak kutyáitok, de azok öregek, nyugisak, nem kötődnek hozzád. ezen változtathatnál, akárhogy írod, hogy milyenek, ha egy kutyával foglalkozol, szereted, akkor az a kutya nem fogja lesz@rni a fejedet. És később, ha már saját lakásod, házad lesz, akkor lehet saját kutyád is.

3. az előző kutyádat elütötte az autó, akár a te hibádból, akár nem, nem biztonságos hely egy új kamaszkutyának

4. te csak az előző kutyádhoz kötődtél, mert más volt, mint a már meglévő öreg kutyáitok. de mi van akkor, ha 1,5-2 évesen ő is lenyugszik, és olyan lesz, mint az öregek? akkor vele se foglalkozol? Keverék kutya, nem tudhatod, milyen lesz felnőttként. az enyém fajtatiszta, de még a fajtájához képest is egy lusta dög lett, aminek én örülök, de a fajtaleírásban nem ez szerepelt.

Gondold át, hogy mi lenne jó a kutyának, nem pedig, hogy mit szeretnél te. Kitennéd ezt a kutyát is annak a veszélynek, hogy elüssék? Remélem, hogy nem.

2013. júl. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
Láttad a halott kutyádat?Nem lehet,hogy a szüleid vitték a menhelyre?Én a helyedbe megnézném,csak megismered a saját kutyád!
2013. júl. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Azt írtad, hogy inkább a józan eszednek hiszel, mint hogy a szüleidet vádold meg...ugyanaz jutott eszembe, mint az utolsó kommentelőnek, ha nem láttad a testét, akkor lehet csak a szüleid találták ki a sztorit, mert unták a kutyát és leadták menhelyre, de ha így történt akkor nyilván neked nem mondhatják meg az igazságot, nekik így könnyebb, azt hiszed meghalt, talán elmegy a kedved a kutyázástól is (azt ők nem tudhatták, hogy nem így lesz, azt meg pláne nem, hogy még meg is találod). Mindenképpen menj el megnézni, ha a te kutyád és még ha nem is hozhatod el, akkor is jobb érzés szerintem tudni, hogy él és nem halt meg, eseleg rábeszélni olyan ismerőst, hogy hozza el akinél tudod látogatni, akármi. De! ezek után, ha tényleg a tiéd is az a kutya nehogy elhozd, mert ki tudja a szüleidnek mi lesz a következő lépése...talán tényleg meg fog halni. Egyáltalán nem rosszindulatból írtam ezt, csak az én szüleim ugyanilyenek voltak, sok évvel később tudtam meg, hogy a kutyám nem elszökött hanem eladták, mert nekik nem volt kedvük hozzá és amúgy sem szeretik a kutyákat. Rengeteg szívtelen ember van a világon, még ha ezt nem is feltételezed a saját szüleidről, soha meg nem fordult a fejemben az, hogy a szüleim tehetnek a kutyám eltűnéséről amíg ez ki nem derült, hatalmas csalódás volt, de legalább már tudom, hogyan álljak hozzájuk...
2013. júl. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2013. júl. 2. 13:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!