Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha a szüleim...

Mit csináljak, ha a szüleim nem engedik meg hogy új kutyám legyen?

Figyelt kérdés
Nem rég halt meg a kutyusunk, és most el szeretném hozni a tesóját aki ugyanúgy néz ki még az őzikés szemei is, de a szüleim nem engedik meg, mert van már több állatunk is, és hiába mondtam hogy én gondoznám és én foglalkoznék vele és a szobámban lenne és én fizetném a költségeit a szüleim azt mondták, hogy túl sok koszt csinál ennyi állat és ezért nem kell még több! :(
2013. júl. 1. 12:37
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, hogy attól mert valaki családban él, miért kellene, hogy közösek legyenek az állatok? Ha nem az övé, miért kéne foglalkoznia vele? Nálunk is van más családtagoknak állata. Én egyszerűen levegőnek nézem őket, mert nem én akartam őket, nem érdekesek. Nekem is vannak állataim, akiket szeretek mert én választottam őket és érdekelnek, és ugyanezt várom a többiektől. Nem utáljuk egymáséit, csak nem érdekelnek. Senkinek nem okoz gondot.
2013. júl. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
de itt arról van szó, hogy a család nem akar még egy kutyát, még az is felmerült, hogy a szülők tüntették el otthonról az előzőt. Ilyenkor mi marad? a már meglévő kutyákkal foglalkozni, ha ennyire szereti a kutyákat, és ha a kérdező önellátó lesz, akkor lehet saját kutyája. Én mondjuk személy szerint egy kutyát sem tudnék levegőnek nézni, akár a család közös kutyája, akár egy családtagé.
2013. júl. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
Persze ebben egyetértek, csak azt nem értem, hogyha kiderült, hogy van másik állat, akkor miért támadnak rá, hogy mit képzel amiért nem foglalkozik velük, meg miért nem szereti őket, minek neki másik. De ha egyszer nem az övé... Van aki minden állattal meg kutyával jóban van, valaki viszont nem képes minden kutyával ugyanolyan mély kapcsolatot kialakítani. Ez nem azt jelenti, hogy utálja őket, vagy bántja. Jó persze, a másik állatát is meg lehet simogatni, meg megetetni vagy eldobni neki a labdát. De valaki ennél szorsabb, személyesebb viszonyra vágyik! És ez csak olyan állattal megy akit ő akart, ő választott ki, ő nevelt fel.
2013. júl. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:

Nekünk is több kutya van a családban, mindegyik családtagra jut egy-egy kutya. Én se utálom a többi kutyát, de képtelen lennék annyi energiát belefektetni a nevelésükbe, mint a saját kutyám nevelésébe, akivel kölyök kora óta összekovácsolódtam. Egyes kutyák jellemét sem csípem, hiszen mind külön egyéniségek, és ha nem jön be valaki egyénisége már csak azért sem fogok vele hosszabb időt eltölteni.

A kiscsajt elsősorban ezért kezdték csesztetni, ott van a 2. oldalon, innen indult ki a vita.

2013. júl. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!