Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elegem van! Ti mit tennetek?

Elegem van! Ti mit tennetek?

Figyelt kérdés

Pit bullom van. Sajnos rengetegszer mar messzirol atmennek az utca tuloldalara, a gyerekeiket arrebb kuldik, beszolnak stb.

Emeletes hazban lakom, ma a liftbol szalltunk volna ki, meg sem allt a lift mar kikaptak az ajtot aztan jottek volna be mikor meg ki sem szalltam. A kolykuk meglatta a kutyat, elkezdett visitani mint akit b@$z.i visznek, erre a kutyam ugatott. Persze en voltam a hibas, harcikutya stb. Szerintem teljesen normalis ok-okozat reakcio volt, foleg hogy kb rank masztak, de mikor szoltam neki abbahagyta. De en neveljem meg a korcs kutyam, altassam el stb. Miert ennyire tudatlanok az emberek? Mentett kutya, valoszinu harcoltattak is, viszont hatalmas utat tettunk meg a szocializacio es a bizalom teren. Buszke vagyok ra, es tudom tobbet er az osszes ilyen embernel! Viszont mar komolyan feltem ot, nehogy artsanak neki az eloiteletek miatt. Masokkal is tortennek ilyenek? Annyira szomoru vagyok...



2015. nov. 30. 17:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Az emberekben ha kialakul egy ítéletes kép,az nagyon nehezen fog változni,sajnos. Persze azért okkal félnek,hiszen a média tele van vele. Meg mindenki tudja,rossz kezekben veszélyesek,de ez bármely fajtára igaz!


Amit én láttam itt a környéken, egy pit lánykának egy rózsaszín kendőcskéje van a fojtó mellett. Így kicsit barátságosabbnak hat a kutyus. Amúgy is egy jó fej kutya,meg abszolút nem félelmetes.De a gazdája így próbálja meg a kialakult képet kicsit más irányba venni. Esetleg te is vmi jopofa kendővel feldobhatod. Vagy csak trükközz vele a ház előtt,hogy lássák nincs mitől tartani.Oké,értem miért te tegyél bármit is. Viszont vagy tűrsz,tűrsz vagy pedig kicsit változtatsz rajta,hogy lássák nem fene vad. Múlkor egy nő egy vizsla keverékre azt állította,hogy pitbull és félt, besírtam :D gazdi mondta,hogy nem tudja hanyadik aki pitbullnak nézi a vizsla keverékjét :D

2015. nov. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is mondtak már sértő dolgot a kutyámra, felment bennem a pumpa, de nem kezdtem el pofázni hogy az ő gyereke a neveletlen, mert akkor minden találkozásnál veszekedhetnénk. Jobb a békesség.


Szerintem próbáld elkönyvelni magadban, hogy vannak hülye emberek a világon, akikkel nem érdemes foglalkozni.

2015. nov. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Koszonom! Probalok nem foglalkozni veluk. Nekem mar csak O maradt, es nagyon faj hogy bantjak.
2015. nov. 30. 18:04
 14/21 anonim ***** válasza:
90%

Ne foglalkozz velük. Nekem van egy Argentin Dog kutyám és pl sok más anyukától is kaptam már rossz indulatú megjegyzéseket. Pl " hogy tarthatok ilyen harcikutyát kisgyerekek mellet " én csak mosolyogtam rá.

2-esnek üzenem nincs olyan h harcikutya! Az emberek a hülyék nem a kutya. Mellesleg a Pitbull tenyésztésének eredeti célja " dajkakutya " volt. Megfelelő neveléssel nincs poo velük sem! Amúgy meg tényleg a gyereket is megkéne nevelni ilyen téreni!! Ha kutya van nem kiabálunk ,rikogatunk.

2015. nov. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
A Dogokat is csodalotasnak tartom:) Oket vadaszatra tenyesztettek de sokszor oket is leharcizzak. Eddig meg egyszer sem hitte el senki mikor mondtam hogy eredetileg jomodu csaladoknal volt babysitter:))
2015. nov. 30. 18:15
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Bullterrierem van, rendszeresek a beszólások...Az vált be a legjobban, ha elpoénkodom. Pl kérdezik, hogy nem féltem-e a gyereket a kutyától...dehogynem, a legveszélyesebb része a feneke, meg az onnan feltörő gázok.

Vagy a futtatón, ha felkapják a mamik a szobacirkálókat, megköszönöm, hogy megvédik az enyémet, majd elmondom neki, hogy vigyázzon a kicsi kutyákkal, mert veszélyesek.

2015. nov. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
hehe, szobacirkáló, ez jó:)))
2015. nov. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Tegyél rá kabátot. Komolyan mondom, az én pitemet amúgy is imádják az emberek, de ha kabát van rajta, akkor odáig vannak érte, hogy milyen aranyos és jól nevelt és egyáltalán. Ez ilyen elcseszett asszociáció, hogy kemény kutyának nem kell kabát, szóval ha fázik, akkor biztos aranyos. Főleg a nagymamák ilyenek :D
2015. nov. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű, bárki beszól néz rá illetve nézd le :D és még csak ne is szólj hozzá, csak menj tovább. Ettől ő lesz ideges nem Te.

Nekem ugyan nem harci kutyám van de mi is bérházban lakunk és amikor liftel mentem fel akkor beszólt egy pali hogy a kutyával ne menjek akkor én is nagyon ideges lettem mondtam hogy de igen is menni fogok mert ugyan úgy fizetem a közös költséget mint bárki más és ha nem tetszik akkor meg lehet várni még újra leér a lift üresen....a pali köpni nyelni nem tudott. De mostanában bármi van csak kinevetem bele a képébe megsimogatom a kutyám és megyek tovább.

Ne húzd fel magad az ilyen embereken nem éri meg. :)

2015. nov. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Hát azért te sem vagy piskóta kedves kérdező:)


Értem én a problémád, de ha egy ilyen múlttal rendelkező kutyát ennyire sikerült szocializálni akkor ezzel is számoltál nem?


Drukkolok neked és sok más hozzád hasonló kutyatartónak, hogy sikerüljön feloldani az ellentéteket, de ehhez TI KELLETEK ELSŐSORBAN.


Az nem járja, hogy ha csúnyán néznek a kutyádra akkor te beszólsz, mert ezzel igazolod a másik félelmeit.


Nekem yorkshire terrierem van képzeld el a másik végletet...

2015. dec. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!