Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vannak itt ilyen rosszin...

Miért vannak itt ilyen rosszindulatúak?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre,hogy itt sok nagy kutyatudós lenézi a nem tökéletes fajtakutyákat, akinek nincs törzskönyve vagy keverékek! Ha már nem olyan,mint egy díjnyertes kutya akkor egyből csak egy kis sz.ros hobbykutya akit nem lehet szeretni!

Annyi sok okos van itt, de mégsem szeretik a kutyákat!


2010. márc. 29. 19:09
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/117 anonim ***** válasza:
100%
Itt a spánieles! Komolyan mint az indiánoknál :'DD Na ugye, lehet barátságosan kutyázni. Mi rossz emberek egymásra találunk. xD
2010. márc. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/117 anonim ***** válasza:
100%

20.22.

Skót juhász volt az első kutyám és csodálom őket és a mai napig fáj a szívem érte, hogy legyen, de panelba nem akartam.Én is ilyen mocskos állatkínzó vagyok.És én is rengeteget olvasok,meg kutyasuli, meg minden egyéb,ami ezzel jár. Sok sikert neked, legyenek skótijaid!

2010. márc. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/117 anonim ***** válasza:
100%
Tacskós vagyok. végre normális lett a hangnem ebben a fórumban, mióta kiszálltak a nem idevalók.Én is szeretek minden kutyát ez nem arról szó, hogy lenéznénk a keverékeket, de nem értettek meg minket.
2010. márc. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/117 anonim ***** válasza:
100%

20:26


Köszönöm :D Most nem volt értelme a kérdésnek? Engem megnyugtatott lelkileg, hogy igenis aki "kínozza" a kiállítással a kutyáját, az az egész fajtába hihetetlenül szerelmes és mindent megtenne értük. A szeretet pedig nem gáz. Lehet lepontozniii :'D

2010. márc. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/117 anonim ***** válasza:
100%

Nos a kérdésre válaszolva. Pöttöm korom óta kutyák vettek körül. Fajtatiszták, keverékek. Lényegtelen, mert kutyák.

Mellesleg szerintem nem rosszindulatúak az emberek.Ha valaki egy kutyát szeret, akkor gyakorlatilag minden kutyát szeret.Persze mindig vannak "kedvencek". És általában mindenkinek az a kedvenc, ami az övé. Nekem is volt tk-s nagyon jó tenyésztőtől vett kutyám. Prémium táp, kutyasuli minden ami kell. Másfél éves korára megállt a szíve. DE! Jártam már hasonlóképpen keverék kutyával is.

Felesleges különbséget tenni.

Világéletemben meg voltam róla győződve,hogy rühellem a csivavákat. Mert nekem olyan kicsi kis patkányszerű izéknek tűntek (előre is bocs a csivavarajongoktól),és épp a múlt héten volt alkalmam közelebbről megismerkedni egy ilyen kutyával. Fél perc alatt a szívembe zártam.

Úgyhogy szerintem kár ezen vitázni. A kutya az kutya, ha kicsi, ha nagy, ha keverék, ha fajtatiszta.

2010. márc. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/117 anonim ***** válasza:
100%
ez a lényeg, utolsó, pont így van.
2010. márc. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/117 anonim ***** válasza:
100%
Egymást meggyőztük, de a kérdezőt nem hiszem.
2010. márc. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/117 anonim ***** válasza:
17%

Én egyet értek a kérdezővel.

Annyit tennék hozzá,hogy ha valakinek nincs több száz ezre egy fajtatiszta kutyára,de mégis szeretne,és megkapná az oltásait,de mondjuk nem a legmenőbb,legdrágább táppal etetné,hanem valami olcsóbbal,vagy kevésbé jó minőségűvel,akkor annak már ne is lehessen fajtatiszta kutyája,vagy mi a sz@r?

Jah persze mert a tenyésztőtől vett kutya szűrve van minden betegségre,lehet pont kifogom azt a nem tk-ves,nem tenyésztőtől származó kutyát,aki pont,hogy baromi egészséges lesz.

És mi van,ha én nem "szaporítótól" veszem a kutyámat,hanem pl. egyik ismerősöm kutyája fial,ismerem a kölykök szüleit,szépek,egészésgesek akkor miért ne vegyem meg az ismerősömtől??Mert pl. ez az ismerős,nem fialtatja halálba a kutyáit!

Ennyit erről,ezek a k.cs.g.k nem néznek semmit,csak hogy jó sok zs-ért vedd a kutyádat és legyen neki törzskönyve,mert ha nem akkor az már tényleg nem kutya.

A menhelyi kutyák sorsa pedig nem csak a szaporítók hibája,arról már senki nem tehet,hogy emberek százai megveszik a kutyát,és ráunnak.Ez felelőtlenség,nem más!

2010. márc. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/117 anonim ***** válasza:
100%
"Kedves Kérdező!" Ha igazi tenyésztőtől vetted volna a kutyát, ő garanciát adott volna rá, beszáll a költségeidbe,vagy visszavásárolja/ kicseréli a beteg kutyust. Erről enyit -.-" Nekem két kutyám van egy "utca szépe" kevrencs, meg egy tk.-es szobacirkáló. A pedigreés ebemet szerettem volna kiállításra vinni- ne kövezz meg érte - de láttam rajta, hogy parázik, nem mutatja magát rendesen, leblokkol; úgyhogy ez a terv kilőve. Azóta az ivartalanított hobbi kutyák gondtalan életét éli- ne üss légyszi! :) Jah, és mielőtt elhoztam volna, 3 évig jártam a kenneleket, okosodtam a fajtával kapcsolatban, hogy mikor eljön az idő, biztos, hogy a nekem való kutyust hozzam el.És jól döntöttem! Ettől nem érzem megam sem sznobnak, sem állatkínzónak..
2010. márc. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/117 anonim ***** válasza:
95%

20:48


Akinek nincs rá pénze ne vegyen fajta tisztát, jól kezdted. Ha meg nem tudja jól táplálni, akkor semmilyent ne vegyen. Minden kutyának megjár az, hogy olyan minőségű táplálékot kapjon, hogy egészséges életet élhessen. Szerinted ha az ismerősöd fedezteti a kutyáját kennel név, szűrések, eredmények nélkül akkor tenyészti vagy szaporítja a kutyát? Felháborító, hogy azokat akiknek egy alom kiskutya az olyan 200 ezer forintot jelent egy lapon emlegetitek azzal, akinek ebben munkája fekszik. Hogy olyasmiket néz, hogy tenyészetre alkalmas-e az egyed, egészséges, megfelelő küllemű és sorolhatnám. Amiért ő is felelős. Neki sem ingyen lett kutyája, és azért neki nem adnak pénzt, hogy elvigye a kiállításra. A tenyésztőnek a szaporítóval szemben nem lesz haszna a te kutyádon, ugyanis amennyit tőled elkér annyit rá is áldoz. Ő ezt a kutya szeretetéből adódóan teszi, nem magáért. Ennyi a különbség a szaporító és a tenyésztő közt. Egyik ragaszkodásból megfelelően csinálja, másik pedig kizsákmányolja a kutyákat. Ezt pedig kiveséztük már, hogy egy keverék kutyával is jársz olyan jól mint egy fajta tisztával. Ha nem lennének szaporítók nem lenne több kutya, mint amennyire igény van, így a menhelyre se lenne igény.

2010. márc. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!