Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a macskáimmal?

Mit csináljak a macskáimmal?

Figyelt kérdés
3 éve vannak nálunk, (3 macska) viszont most nemrég kisbabánk született. 1 cicát mindenképpen meg tartanánk, viszont 2 macskát szeretnék el ajándékozni, mert brutál mennyi macska szőr van a lakásban sőt, van, hogy a gyerek szájából és szeméből kell kiszednem a macskaszőrt és már nagyon, de nagyon elegem van ebből. Arról nem beszélve, hogy időm sincs szegényekkel foglalkozni, mert minden időmet a kicsire fordítom! Szerintetek van esélyem arra, hogy a 2 macskát egybe fogadja valaki örökbe? És hogy 100%ra benti macskák legyenek?

#macska #baba #macskaszőr #Macskaörökbeadás
ápr. 15. 12:37
1 2 3 4 5
 21/44 Bögyös Dávid ***** válasza:
74%

Most komolyan ezen kell gondolkodni? nagyon nehéz lehet kitalálni, hogy egy külön helységbe legyenek a macskák, és ahová nem tud bemenni a kisgyerek, nagyon nehéz volt ezt kitalálni! (de most nem? Semmi képpen nem gyökérségből mondom, csak ez számomra tök logikus, vagy ha nem ez, akkor másképp megoldani, máshová tenni őket, eladni őket, elajándékozni, és kész, ebben nem kell segítség...!)

A másik, hogy felporszívózol azt kész a nagy része, nem?

Igazából enyit akartam, nem is okoskodom tovább, mert lehet, hogy tényleg gyökérnek tűnök, de én nem akarok az lenni.

ápr. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
71%
A kispulyát kell lepasszolni nevelőintézetbe, hiszen az édes kis cirmikék voltak ott előbb! 🐱😍
ápr. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
50%
# 20. Neked is igazad van, én se adnám oda a kérdező helyében a macskákat, mivel azok is ugyanúgy kötődnek a gazdájukhoz, mint a kutyák. Én két kutyát tartottam az 50 nm-es belvárosi lakásunkban, amikor a kisfiam született, de eszembe se volt lepasszolni a kutyákat, pedig volt ott is kutyaszőr meg szag bőven. De a kérdés most nem az volt, lepasszolja-e a macskákat vagy sem, hanem hogy hogyan.
ápr. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
84%
A facebookon van néhány ilyen macska örökbefogadás csoportok, itt leírhatnád azt hogy családi/egyéb okok miatt megválnál két cicádtól. Róluk feltehetsz fotót, személyiségükről némi leírást, korukat, merre vannak- és találhatsz olyat aki elfogadja kettőjüket.. nem mondom hogy biztosan találni fogsz, de egy próbát megér. (onnan tudom, hogy nekünk életünkben először van cicánk- és először ilyen csoportokból gondoltam hogy majd látok olyat, amibe beleszeret a kislányom-ezért több csoportba is beléptem, és bár mi végül tenyésztőtől vettük a cicánkat- a csoportoknak tagja maradtam, így láttam már ilyeneket)
ápr. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
87%
Nem értem a kérdést, a macskákkal nem sokat kell törődni, nekem is van, napi 2-3x adsz neki enni meg játszol velük néha, egyébként jól elvannak magukban is, nem kell őket egész nap pesztrálgatni szóval amíg a gyereked alszik vagy le van passzolva máshoz addig tudnál velük is foglalkozni ha igazán szeretnéd őket. A szőrtől sem tudom mi bajod van, neked is ugyanúgy hullik a hajad, az is bekerülhet a csecsemő szájába, az se különb mint egy állaté. A kisgyerek is befog szarni, lesz ott bűz macskák nélkül is. Az én macskám is kivan ivartalanítva és az udvarra is kijár, kertben meg fásban is szokott aludni és mégis jó illata van pedig nem is fürdetem, te valamit nagyon nem jól csinálsz vagy csak kifogást keresel hogy megszabadulj a macskáktól.
ápr. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
100%
Ha ivaros kandúrokról van szó, akkor bizony valóban büdös van. Megoldható ivartalanítással.
ápr. 16. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
52%

Ha ivarosok es budos van ivartalanits( ez alap).

Ha ivartalanok takaritsd az almukat rendszeresen vegyel jo minosegu almot. Szőr ellen meg szinten ott a porszivo.


Tok mókás, hogy dühöngsz es " kidobnad oket mert budos van meg szőr. Ami a te lustasagod/ nem megfelelo tartasuk az oka es nem az ő hibájuk.

ápr. 16. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:

Mind a 3 ivartalanítva van!

Nem lustaság, de a kisbabámtól nem fogom el venni az időt, hogy velük foglalkozzak. És aki meg azt írja, hogy “nem sokat kell velük törődni”, annak biztos, hogy még nem volt macskája!😂állandóan bújnak, de egy merő szőr tőlük a ruhám, így folyamatosan el kell őket lökjem magamtól és máris nyúlhatok a szöszölőhöz, különben a fekete pólóm fehér a rengeteg szőrtől.

Ott a porszívó? Tehát hiába üvölt a gyerek, mert rajtam akar aludni, vagy csak anya hiánya van, én akkor is hagyjam ott, és porszívózzak fel 10 percenként? (Mert igen, annyira durva a helyzet) nem lehet leülni a kanapéra mert a fekete kanapé hó fehér annyi szőr van rajta 10 perc után. A szőnyeg szintén. A konyha pulton csomókban áll a szőr, hiába takarítom le! Az almot meg takaríthatnám napi 2-3x, de gyerek mellett arra sincs időm, max heti 1x. Annyi időm van, hogy egy tiszta csomag almot rá szórjak a “régire”, mert akkor is sír a pici, hogy vegyem föl. Szóval nem, NINCS időm! Örülök, ha amíg esetleg elaludt a kicsi, addig van annyi időm, hogy be kapjak 3 falatot, nemhogy még addig gyorsan almot takarítsak, meg porszívózzam az egész lakást minden órába 5-6x….arról nem beszélve, hogy állandóan rá pisilnek a kanapéra/szőnyegre (a hálószobába már nem tudnak, mert onnan kizártuk őket, de előtte folyamatosan a matracot is szét pisilték), már hívtam hozzájuk macska terapeutát, vittem őket orvoshoz, de az unatkozason kívül semmi bajuk nincsen. Na ebből nagyon elegem van! Nem tudom lerakni a gyereket se a kanapéra, se a szőnyegre, mert mindenbe bele van száradva a macskahugy. Már nem 1x vittük el tisztítóba 50-60-70 ezer Ft-ért a kanapét/szőnyeget/matracot, de a helyzet/bűz nem szűnt meg. Nekem erre nincs energiám gyerek mellett. Arról már nem is beszélek, hogy amikor elmennénk otthonról hosszabb időre, egy picit pihenni, vagy csak el utaznánk a szüleimhez, minden áldott nap haza kell rohangálni macskát etetni, vagy meg kell kérjek valakit, hogy menjen át hozzánk napi 1x és adjon nekik kaját. Mégy egyszer mondom; erre NINCS se időm, se energiám! Arról nem beszélve, hogy gyerek mellett irtó sok pénzt vesz el a kaja és az alom nekik.

És mielőtt kérdeznétek, hogy gyerek előtt ez nem-e jutott eszembe…DE! De azt hittem, majd megoldom és jó lesz, de rá kellett jönnöm, hogy nekem ez teher

ápr. 16. 11:44
 29/44 anonim ***** válasza:
81%

Csomosodo macska alom kell es ha elvegeztek a dolgukat kivenni a cuccost bezacskozni es kuka.

Persze hogy osszevissza hugyoznak mert koszos alomba ok sem fognak bemenni keresnek mas helyet.

Te ezekrol a macskakrol egyaltalan nem tudsz gondoskodni. Es lusta vagy ahhoz is , hogy takarits utanuk. Nem kell itt a gyerek van nem veszem el tole az idot mert ez csak martir kifogas.


Nekem is van gyerekem es kutyam akit a gyerek elott 5 evvel fogadtam orokbe.

Gyerkoc 6 napos koratol hurcikendobe jar velem a futtatora, ha esik ha fuj ha barmi van megyunk. Foglalkozunk a kutyaval mert őt is én vállaltam.


Remelem testvért nem szulsz , mert ha 3 macska gondozasa nehezseget okoz egy gyerek mellett akkor + egy baba az mar boven meghaladja a keoessegeidef . Es rossz hir , hogy a meglevo gyereket nem passzinthatod le.


Szegeny macskak , te egy nagyon nagyon rossz gazda vagy. Lusta es kb mindent is rosszul csinalaz az allataid korul.


Ismerosom 3 macskaval el. Erdekes ott le lehet ulni es budos sincs pedig dolgozik ejjel nappal nem otthon babazgat es panaszkodik hogy nincs ideje kilucolni a macska szart.

ápr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
Elmondásod alapján a macskáknak jobb helye is lenne másik gazdánál. Keresd macskamentők és menhelyek segítségét a meghirdetésükben, és kitartás! Felnőtt macskákat is szoktak örökbe fogadni.
ápr. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!