Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogos volt ez a szemrehányás...

Jogos volt ez a szemrehányás anyósomtól? Más is így látja?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy 6 hónapos kislányunk, de jövőhéten szeretnénk elmenni férjemmel kettesben egy wellness hosszú hétvégére. Mióta megvan a gyerek nem voltunk sehol, nem hogy kettesben, sehogysem utaztunk még. Szeretem, imádom a lányunkat, ettől függetlenül viszont kimerítő az anyaság, nagyon jó lenne már kicsit feltöltődni. Nincs sok segítségem a gyerekkel, mert férjem sokat dolgozik, úgyhogy ő maximum munka után tud vele foglalkozni, anyósék meg viszonylag messzebb laknak, úgyhogy csak néha-néha szoktak/tudnak besegíteni. Lebeszéltük anyósékkal előre, hogy 4 nap erejéig vigyázzanak a picurra, amíg mi távol vagyunk, természetesen levisszük hozzájuk a gyereket mindenestül, hogy nekik az utazásra gondjuk ne legyen. Lelkesedtek az ötlet hallatán, látszott rajtuk, hogy szívesen vállalják, viszont anyósom tett egy elég szemrehányó megjegyzést, ráadásul tök bunkó hangnemben odaszúrt valami ilyesmit: “...egy ilyen pici babát azért nem kéne még magára hagyni, hogy lábat lehessen lógatni a medencében”. Bevallom nagyon rosszul esett tőle, mert anyósomat kedvelem, úgy éreztem jó a viszony köztünk, és hogy megkérhetjük egy ilyen szívességre. Férjem kiállt mellettem, mondta anyósnak, hogy rengeteg munkám van a babával, valamint a gyerek születése előtt megbeszéltük, hogy ugyanúgy fogunk kettesben is időt eltölteni. Ez utóbbihoz csak annyit fűznék hozzá, hogy valóban szó volt róla köztünk, hogy a gyerek születése után nem fogunk megszűnni férj és feleségként létezni. Szükségünk van a közös időtöltésre, hogy a kapcsolatunk harmonikus maradjon és ne fásuljunk bele a szülői szerepbe. 6 hónap eltelte után nem gondolom, hogy akkora bűn lenne elmenni kettesben egy 4 napos hosszú hétvégére, hogy kicsit kipihenjük magunkat gyerek nélkül (valójában péntek délután mennénk és hétfő délután érkeznénk, úgyhogy kb 72 óra fog eltelni, ami azért nem teljesen 4 nap, sőt).

Jogos volt ez a beszólás anyósom részéről és tényleg nem kéne másra hagynom a kislányunkat? Őszintén szólva, kicsit elgondolkodtam, hogy vajon én látom-e rosszul a dolgokat, vagy ő. Mit gondoltok?



2022. júl. 3. 20:32
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/132 anonim ***** válasza:
82%

A 6 hónapos gyerekeim lényegében még 100%-ban anyatejesek voltak. De utána is szoptattam még másfél éves korukig majdnem. 4 teljes nap egy csecsemő mellől szerintem is túl sok, túl korai, nem indokolja semmi.

Nem lehetett volna kevesebb nappal indítani legalább....?

2022. júl. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/132 anonim ***** válasza:
84%
Az a baj, hogy két végletben gondolkozol, vagy feláldozzátok a házasságotok, és megszűntök férj és feleség lenni, vagy elmentek 4 napra wellnesszezni. Miért nem lehet elmenni randizni egy estét, addig vigyáz rá az anyós, aztán kész? Nem kell mártírként feláldozni magatok, de ezt a gyereket ti vállaltátok. Nem 6 hónap után kell hirtelen ráeszmélni, hogy férj és feleség vagytok, 6 hónap alatt egyáltalán nem volt egymással időtök? Hétvégén is dolgozik a férjed?
2022. júl. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/132 anonim ***** válasza:
75%
én azt gondolom igazatok van, hogy kell kettesben lenni, viszont 6 hónaposan szerintem a 4 nap sok. anyósodék ki fognak feküdni tőle. én így elsőre 2 napra mentem volna. persze te tudod, hogy milyen a babád.
2022. júl. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/132 anonim ***** válasza:
80%

levisszük hozzájuk a gyereket mindenestül


Legalább annyi eszetek lenne, hogy a baba maradjon otthon.

2022. júl. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/132 anonim ***** válasza:
66%
15ös akkor minek neveznéd hogy ott hagy 3 és fél napra egy szinte újszülöttet csak hogy szórakozhasson? aztán meg majd nem érti miért nem bízik meg kötődik a gyereke.
2022. júl. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/132 anonim ***** válasza:
70%
Azt remélem tudod, hogy egy ekkora gyerek három nap alatt, akár el is felejthet. Egy 8-10 hónapos gyerek, aki szeparaciósan szorong, azért ordít állandóan, mert azt hiszi, hogyha nem látja az anyját, az akkor örökre eltűnik. Ha az anyját egy nap 200x látja kimenni a szobából, akkor 200x éli át azt, hogy nem látja soha többet. A tiéd 2 hónappal fiatalabb, szerinted nem fogsz neki hiányozni?
2022. júl. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/132 anonim ***** válasza:
63%
Elhanyagolástol ez emssze van nagyon.
2022. júl. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/132 anonim ***** válasza:
82%

6 hónapos, de úgy drámázol, mintha 6 éves lenne...

Munka, anyagiak stb miatt simán előfordult a párommal gyerek nélkül is, hogy 6 hónapig nem tudtunk menni sehova és itthon meg kb aludtunk egymás mellett, de néha még azt se, mert váltott műszakban dolgoztunk. Mégis kibírtuk, te meg hisztizel, miközben gyönyörű családod van.

Először mondjuk egy estére, pár órára kellett volna elmenni mondjuk moziba, étterembe. Vagy napközben elmész fodrászhoz, vásárolni. Közben vigyázhattak volna a nagyszülők a kicsire, ha 4 napot elvállaltak, biztos hajlandók lettek volna egy-egyszer besegíteni ilyenkor is.

Aztán ha ezeket bírja a gyerek, akkor elmenni mondjuk egy éjszakára kezdetnek. Nem 3-4-re.

2022. júl. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/132 anonim ***** válasza:
76%

Az én kislányom 10 hónapos volt, amikor először hosszabb időt voltunk távol. Kb 12 órát.

Ő is a nagyszüleinél volt, korábban már vigyáztak rá néhány órát, de előtte nem aludt még ott.

Aznap éjszaka én sem aludtam (az idegességtől, hiányérzettől), a kislányom sem sokat, a szüleim meg egyáltalán nem.


Utána 1 éves volt, amikor szintén ott aludt, de akkor már valamivel könnyebb volt.


Most 1,5 éves már 24 órát is velük tölt, de amikor hazajön igazi kis matrica. Nagyon hiányzunk egymásnak, de ő is jól érzi magát és mi is a férjemmel abban a pár szabad órában.


Nekem nem férne bele a 4 nap távollét még most sem.


Tavalyi nyaralás alkalmával a nagyszülőkkel mentünk, így ilyen módon volt némi szabadidőnk. Viszont akkor sem napokra vonultunk el, hanem napi 1-2 órára, ami sokszor eleve alvásidőre esett.


Idén is a nagyszülőkkel megyünk, de most a 10 napból csak 4-et töltünk együtt.

Így azokon a napokon szintén tudunk kettesben némi időt tölteni, de a többi nap mostmár igazi "kis" családi nyaralás lesz.

2022. júl. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/132 anonim ***** válasza:
78%

Bocsi, de én is az anyósodnak és az itt kommentelők javarészének adok igazat. Vagy ez ilyen hergelő kamukérdés?


Mert nem értem, hogy vagytok képesek ott hagyni egy féléves csecsemőt 4 napra, ráadásul számára idegeneknél, bár szerintem egy ekkora gyereknek bárkinél sok idő lenne 4 nap, aki nem az anyja. Úristen. Jómagam nem lettem volna képes elválni ilyen sok időre a gyerekemtől, mikor pici volt, még nekem is rosszul esett volna, nemhogy ha arra gondolok, az a kisbaba mit érezne idegen helyen, idegen emberek, idegen illatok és hangok között...


Sajnos, valóban nem mindenkinek való gyerek, ez ilyenkor derül ki. Mert egyébként én is fontosnak tartom egy házasság ápolását gyerekvállalás után, de azt gondolom, nem kell egy 6 hónapos gyereket otthagyni 4 napra ahhoz, hogy egy pár ne váljon el. Ez önzőség, már bocsi, én is fáradt voltam a gyerek 6 hónapos korában, de akkor sem lett volna lelkem otthagyni ennyi időre, nem is tudtam volna jól érezni magam, arra gondolva, hogy a kisbabám nem érti, hol vagyok.


Ennyi idős baba mellett bőven elegendőnek kellene lenni annak, hogy elmentek egy délután/este valahova kettesben. Én nem értem, nem sajnálod a babádat, hogy nem tudja majd, hol vagy?

2022. júl. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!