Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy fogadtatható el anyóssal,...

Hogy fogadtatható el anyóssal, hogy nem kell hozzánk költözni szülés után?

Figyelt kérdés

Kitalálta,hogy amint megszületik a kicsi, ideköltözik "segiteni".

Semmi bajom vele,addig amíg havonta pár órára kell vele lenni,de hogy napi 24 órában itt legyen,na azt nem.

Meg is mondtuk rögtön,hogy köszönjük,de nem kell,hármasban tökéletesen elleszünk,párom is kap 2 hét szabit,nem lesz hiány semmiben,a háztartás nagy részét már így is párom csinálja,én már csak fetrengek.(még egy hét van,már menni alig birok,akkora a hasam és a lábam).


De nem érti,minden telefonhívásnál elmondja,hogy akkor ő jön,és miket fog főzni,meg majd ő megtanítja hogy kell szoptatni,fürdetni.Minden egyes alkalommal elmondjuk mindketten,hogy nem,kórházba majd be lehet jönni látogatóba kicsit,utána otthon első 1-2 hónapban mindenki 1-2 órákra jöhet csak,egyébként hármasban leszünk.

Tegnap már közölte hogy össze is pakolt,ha hamarabb jönne a kicsi.

Normális ez?

Nekem ide ne jöjjön lakni,segiteni senki.

(150km-re lakik,nem megoldható az "átjön naponta fél órára babázni")


2013. jún. 11. 15:44
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
100%

A férjednek kell megmondania. Anya, ne gyere, hármasban akarunk lenni. Ha úgy látjuk, hogy szükséges, azonnal hívunk, de mi szeretnénk eldöteni, hogy mikor és kitől kérünk tartósabb segítséget.

Régen az volt a szokás, ma meg ez, és sok barátunknak bevált. Így szeretnénk/akarjuk.

2013. jún. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 A kérdező kommentje:

EL lett mondva korulbelul igy,de mintha a falnak beszelnenk.Hajtja a magaet,hogy de o jon,mert szukseg van ra,majd meglatjuk.


Most orulok,hogy elkoltoztunk a kozelebol.

2013. jún. 11. 17:30
 23/46 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg a férjednek, hogyha a kedves mama felbukkan, akkor intézze el, hogy menjen is haza, mert az ő anyja, és neked sem a szülés előtt, sem alatt, sem után nem hiányzik az, hogy ilyeneken idegeskedj.


Te meg nyugodj meg, és bízd rá a párodra a dolgot. Ha eddig határozott volt szóban, tettben is az lesz.


Nagyon nem kedvelem az olyan embereket, akik szimpla erőszakossággal a világon mindent kiharcolnak maguknak, csak mert a másik fél nem akar udvariatlan lenni... Most annak kell lenni, már csak a gyerek meg a te érdekedet nézve is, hihetetlen, hogy ezzel kell töltened az utolsó hetedet szülés előtt...

2013. jún. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
100%

Hű, én is ilyesmitől félek, már most eltervezett mindent, még a nevet is kitalálta ami illik a másik unokájához, mindig azzal jön, hogy ő aztán mindent tud a gyereknevelésről, majd segít.

Sógornőméknél is vagy az ő lakásukban gyerekezik, vagy a gyereket nem adja haza, hanem após nagy örömére náluk alszik.

Nem laknak messze így szerencsére azt nem tervezi hogy teljesen idecuccol, de akkor se szeretném, hogy egész nap itt legyen. Jöhet, de magunknak is ki tudunk mosni.

Most is alig tudom kipaterolni, hozza a rakat zsíros kajáját, megnézi rend van-e, kiesik a szeme, hogy még bekukkant a fürdőbe, felajánlja, hogy jön mosni, ruhát hajtani, vagy csak úgy, aranyos egyébként, csak iszonyat túlbuzgó.

2013. jún. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
93%

Volt itt régebben egy ilyen válaszoló, hogy ők is megmondták, anyós mégis megjelent csomagokkal, hogy tyúkok a szomszédra bízva, jött odaköltözni akkor, hogy segítsen. A válaszoló leírta, hogy a férje fogta cókmókostól berakta az autóba, hazavitte és mikor hazajött, csak ennyit mondott: Ne is kérdezd. :D


Végső esetben ez lesz a megoldás. Amúgy figyelj, tudom, hogy az ember jobban visszafogja magát, meg úgy érzi nem illik, szinte nem mer nyers lenni, de más megoldás nincs. Meg kell neki mondani, hogy tessék már felfogni, hogy nem fog ideköltözni! Ha jön, postafordultával megy is úgyhogy ne strapálja magát. Mi nem érthető ezen? Ne hogy azt higgye, ha már idejön, akkor meggondoljuk magunkat, mert nem, csak csinál egy felesleges fuvart.

2013. jún. 12. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
11%

Csak egy jó tanácsom van. Nem baj az, ha jön a mama. Főzzön, mosson, takarítson, mert Te fáradt leszel, kialvatlan, főleg az első időben. Ha jól olvastam, első baba. Biztos, hogy jót akar anyósod, fogadd el a segítségét, hisz úgysem örökre fog nálatok maradni. Csinálja a házimunkát, mert aztán meg az fog idegesíteni, hogy halomba áll a szennyes, meg a sok mosogatni való, meg kupi van a lakásban stb. A férjednek is több ideje lesz veletek lenni, te is jobban ki tudod magad pihenni, és nem egy agyonnyúzott, ideges, kiborulós anyuka leszel, aki stresszel mindenen. Hidd el, nagyon jól kitalálták annak idején a komatálazást amikor kisbaba született. Szülés után úgyis fáradékonyabb, gyengébb leszel, neked is szükséged lesz a pihentető alvásra. A mama meg had dajkálja a picit, attól nem fogja elkapatni, és az sem mindegy, hogy nem a te dolgod lesz a húsleves főzése, mert ha azt kívánsz meg, hidd el, anyósod azt fog főzni.


Támaszkodj nyugodtan az idősebb segítségére.

2013. jún. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 A kérdező kommentje:

Utolsó: most sem végzek szinte semmi házimunkát,párom megcsinál mindent meló után,mosni a gép mos,mosogatni a gép mosogat,ő beteszi,kiszedi,nem nagy munka.Főzni máskor is szokott,de van rengeteg kajarendelős cég is.Nem látok olyan házimunkát amit ketten ne csinálnánk meg,nem családi ház,hogy sok legyen.

És tuti nem segitene,hogy fölémáll hogy hogy szoptatok vagy hogy fürdessek.

Láttam már közelről csecsemőt,el fogunk boldogulni.

Ismerem magamat,idegesitene hogy itt van egy felesleges ember 24 órában és minket les.

2013. jún. 12. 08:29
 28/46 anonim ***** válasza:
96%

Utolsó, szerencsés esetben fog ez történni.

De itt anyós már eleve úgy kezdi, hogy "megtanítom". Tehát ő jobban tudja, majd ő elmond mindent. Akaratlanul is azt fogja elvárni, hogy mindent úgy csinálj, ahogyan ő mondja. Az embernek viszont kialakulnak a saját metódusai, és nem szeretik, ha beleszólnak. Pl. nálunk régen a mosogatás. Eleinte anyu mindig mondta, hogy de először ezt mosd el, ezt ide rakd úgy jobb, mittudomén. Mondom anyukám, mostantól kezdve csak egyetlenegy dolgot vagyok hajlandó kritikaként elfogadni a mosogatással kapcsolatban: ha zsíros/koszos marad az edény. Ha legközelebb akármi mást beszólsz, abban a pillanatban abbahagyom, és nem is csinálom többet. Nem is szólt többet, az edények is tiszták voltak mindig. De attól egyszerűen megőrültem, hogy mindig ott toporgott mögöttem, és nézte mit csinálok.

Ezt akarja a Kérdező is elkerülni. Mert óhatatlanul ez történne. Lehet, sőt biztos, hogy csak puszta jóindulat. De akkor is falra lehet ugrani a folytonos "tanítástól".

2013. jún. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 A kérdező kommentje:

És nem főz finom húslevest,azt főz párom,lassan jobbat mint én.


Volt itt olyan kérdező múltkoriban,a felesége elhagyta,mert anyós odakötözött hónapokra és csak a kioktatás ment folyton.

Én se bírnám.

Szerencsére párom nem akarja a nyakunkrahozni.

2013. jún. 12. 08:33
 30/46 anonim ***** válasza:
100%

"Hidd el, nagyon jól kitalálták annak idején a komatálazást amikor kisbaba született."


A komatálazás arról szól(t) hogy viszel valamit és nem zavarsz sokáig. Nem arról, hogy beköltözöl.

2013. jún. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!