Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy fogadtatható el anyóssal,...

Hogy fogadtatható el anyóssal, hogy nem kell hozzánk költözni szülés után?

Figyelt kérdés

Kitalálta,hogy amint megszületik a kicsi, ideköltözik "segiteni".

Semmi bajom vele,addig amíg havonta pár órára kell vele lenni,de hogy napi 24 órában itt legyen,na azt nem.

Meg is mondtuk rögtön,hogy köszönjük,de nem kell,hármasban tökéletesen elleszünk,párom is kap 2 hét szabit,nem lesz hiány semmiben,a háztartás nagy részét már így is párom csinálja,én már csak fetrengek.(még egy hét van,már menni alig birok,akkora a hasam és a lábam).


De nem érti,minden telefonhívásnál elmondja,hogy akkor ő jön,és miket fog főzni,meg majd ő megtanítja hogy kell szoptatni,fürdetni.Minden egyes alkalommal elmondjuk mindketten,hogy nem,kórházba majd be lehet jönni látogatóba kicsit,utána otthon első 1-2 hónapban mindenki 1-2 órákra jöhet csak,egyébként hármasban leszünk.

Tegnap már közölte hogy össze is pakolt,ha hamarabb jönne a kicsi.

Normális ez?

Nekem ide ne jöjjön lakni,segiteni senki.

(150km-re lakik,nem megoldható az "átjön naponta fél órára babázni")


2013. jún. 11. 15:44
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:

Na igen,ismerve azokat akik meg fognak látogatni 1-2 órára,garantáltan kaját is hoznak,ahogy most is hoznak amikor jönnek szüleim,nagyszüleim,párom nagyszülei,fagyasztóban is van sokféle eltéve,csak melegiteni kell.

Szóval nem tudom milyen teendő lenne,amihez ide kellene költöznie.

2013. jún. 12. 09:49
 32/46 anonim ***** válasza:
11%

Az "utolsó" vagyok :) - és gőzöm sincs hányadik hozzászólás :)


De nem én vagyok az egyes számú közellenség, sőt még az odaköltözős anyós sem :)


Én csak próbáltam pozitív irányba vinni a szálat, miszerint lehet jó is abban, ha a mama odaköltözik egy kicsit.


Természetesen, ha nem, akkor nem. Viszont, ahogy így itt levezette a kérdező, hogy miért ne jöjjön a mama, így kellene neki is megmondani. Higgadtan, normális hangnemben, de ellentmondást nem tűrően. Biztos, hogy lesz belőle sértődés, mert ezen nagyon meg fog sértődni, főleg, hogy a kérdező családja mehet látogatóba. Erre feltétlen készüljetek fel, mert ez nagy tőrdöfés lesz neki. Biztos, hogy megérdemli ezt a "bánásmódot"?

2013. jún. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:

Látogatóba ő is jöhet,sehol nem irtam hogy nem.

De nekem ne maradjon 1-2 óránál tovább senki.Senki alatt értem a saját szüleimet,nagyszüleimet is.


Ahogy leírtam,így el lett mondva,más már vérig sértődött volna és a környékre se jön,de ő még mindig hajthatatlan és költözni akar.

2013. jún. 12. 11:00
 34/46 anonim ***** válasza:
88%

32 milyen "bánásmód" az, hogy nem akarja, hogy beköltözzön hozzájuk? Ez teljesen normális gondolkodás. Ez nem bánásmód. Szerinted tényleg normális, hogy ODAKÖLTÖZIK? Értem én, hogy megy segíteni esetleg, de azért, hogy beköltözik az már túlzás, főleg, ha nem kérik. Ez mondjuk egy lakásnál még rosszabb, hogy anyóssal a szájában legyen non-stop. Majd meghallja, hogy felsír a gyerek és lohol ő is elő a szobából rögtön még éjszaka is?

Szokjon össze a kis család, legyenek látogatóik, de ne költözzön be senki a kis fészkükbe, pont ez az, hogy van mit megszokni, mihez alkalmazkodni, nincs ott szükség egy új, ráadásul többnyire nagyon okos lakótársra.

2013. jún. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:

Lakás,ráadául nem túl nagy,van nekünk egy szoba,gyerekszoba,nappali,konyha,fürdő.

Első pár hétben ha bejön a meleg,akkor ha úgy van kedvem,had legyek egész nap egyszál semmiben.

2013. jún. 12. 11:11
 36/46 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy én azt nem értem, hogy mindig a háztartásra hivatkoznak a nagy segítség címén, de manapság mi az már? Van automata mosógép, mosogatógép, lefagyasztott kaja gyorsan kész, de a látogatók is hozhatnak, sőt rendelhet is. De ez még hagyján, mert nem is magában lesz, otthon lesz az első két hétben a férje is vele. Akkor minek oda még valaki?
2013. jún. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:

Erre vagyok kiváncsi én is.

Anyóstól is ezt kérdezte párom.

Azt válaszolta,hogy "majd meglátom mennyi mindenben kell segitenie,szoptatni megtanit,fürdetni,bánni a gyerekkel".

Hát ebben meg nem kell,szoptatás majd jön,egyébként is segitenek a kórházban,fürdetni pedig nem az első csecsemő lesz a kezemben,bánni pedig majd eldöntjük,hogy MI hogy akarunk vele.

2013. jún. 12. 11:25
 38/46 anonim ***** válasza:
81%
Na, látod, akkor így kell megmondani neki. Lehet, hogy Neked kellene, és nem a párodnak, mivel arra "nem hallgat", ha viszont Te mondod így, ahogy itt leírtad, akkor kénytelen lesz tudomásul vennie.
2013. jún. 13. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:

Akit esetleg érdekel: 2 hete megszületett a kisbabánk,ép és egészséges.

Anyós jött a kórházba,a szobából hallottam,ahogy párom csititgatja.Kb 2 percet volt nálam,utána párom inkább kivitte,mondván hagynak pihenni.

Nem mondtuk meg hogy melyik nap engednek ki,párom többször mondta hogy majd szólnak,és akkor MEGLÁTOGATNI jöhet,kimegy elé az állomásra,költözést felejtse el.Hozzám nem jött be többet a korházba.

Nővérkéktől valahogy megtudta mikor megyünk haza.Párom reggel ment értünk a korházba,délután 2kor értünk haza.Anyós nagy pakokkal az ajtónk előtt...

Szerintem két utcával odébb is hallották ahogy veszekzik párommal miközben betuszkolta a kocsiba.Olyanokat mondott,hogy párom azóta se vesi fel neki a telefont.

2013. júl. 3. 10:53
 40/46 anonim ***** válasza:
100%

Hűha az nagyon durva.

Gratulálok a kisbabátokhoz!

2013. júl. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!