Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerinted jogosan akadtam ki...

Szerinted jogosan akadtam ki anyósomra az alábbi, pitinek tűnő ügyben?

Figyelt kérdés

Felújítási munkálatok folynak a lakásunkban és tegnap megkértük párom anyukáját, hogy legyen ott nálunk reggeltől kora délutánig a festővel, mert nem szerettük volna egyedül hagyni a festőt a lakásban. Persze, szívesen segít, reggel át is jött időben, mi készülődtünk a munkába. Meglátta a szobában, hogy tele van a szárító ruhákkal és kijelentette, hogy ő ki fog ma vasalni. Én pedig szépen megkértem, hogy ne vasaljon ki, mert nem szeretnénk. Korábban is voltak hasonló problémák, amikor magától nekiállt rendet rakni, mosogatni nálunk és a párom szépen megbeszélte vele, hogy ezt ne csinálja, mert mi magunk szeretnénk megcsinálni a saját otthonunkban a házimunkát. Jó, oké, egy darabig minden rendben volt, egészen tegnapig.

Munka után sietek haza, hogy tudjak takarítani a festő után, ők ekkor már elmentek. Ő és a festő. Bementem a szobába és a szárítón csak és kizárólag az én ruháim lógtak. A párom ruhái valamint a törölközők, konyharuhák egy kupacban a kanapén kivasalva, összehajtva, párom ingei bent a szekrényben kivasalva. Három másodperc alatt vörös lett a fejem és nagyon ideges lettem. Szerencsére 10 perc múlva a párom is hazaért és kérdezi, hogy mi a bajom. Elmondtam, hogy az, hogy a saját otthonomban, a kifejezett kérésem ellenére csak azért is azt csinálta az édesanya, amit ő akart. Aztán beszélgetünk, beszélgetünk, elmondtam nyugodt, normális hangnemben, hogy nekem nem az a célom, hogy örökösen ezen vitázzunk, hanem az a célom, hogy felnőtt emberek módjára megoldjuk a problémát, hogy szépen tudjunk élni, egymást tiszteletben tartva. És ekkor a párom kibökte, hogy napközben az anyja felhívta a munkahelyén és addig addig kérlelte, hogy hadd vasaljon ki, hogy a párom megengedte neki, hogy az ő ruháit kivasalja. Hát ekkor eldurrant az agyam. Mérhetetlenül rosszul esett, hogy nem állt ki mellettem és hogy a hátam mögött, engem kijátszva, sunyi módon intézték el a dolgot.


Végül a párom megértette, hogy mi a problémám. A vasalás piti dolog, az a lényeg, hogy semmibe vették a kérésemet a saját otthonomban. És ha kis dolgokban nem mellém áll, akkor mi lesz a nagyobb dolgokban? Végül bocsánatot kért a párom és mondta, hogy ezentúl határozottabban fog fellépni az anyjával szemben. Egyébként ő egy olyan nő, aki megsértődik, hisztizik, ha valami nem úgy alakul, ahogy ő szeretné. Már az én jelenlétemben is többször összekaptak és anyósom sértődve sarkon fordult és elvonult. Másnap meg úgy tett, mintha semmi sem történt volna.


Én megértem a páromat is, hogy próbál lavírozni, de mondtam is neki, hogy nem miattam kell úgy éreznie, hogy két tűz között van.

Még nagyon szomorú vagyok, próbálom megemészteni a dolgokat. Látom a párom igyekezetét mióta együtt vagyunk, hogy próbálja kordában tartani az anyját, aki valóban nagyon nehéz eset. Korábban, még mielőtt engem megismert a párom is voltak hangos veszekedések köztük, hol apróbb, hol nagyobb dolgok miatt. Szerencsére a párom is belátja és úgy érzi, hogy az anyja rá van telepedve.


A kérdést azért írtam ki, hogy kikérjem a véleményeteket. Ti hogyan látjátok a helyzetet? Mit tehetnék én, hogy javuljon a helyzet?


30 év felettiek vagyunk mindketten, 1,5 éve együtt.


Köszönöm.


2014. jún. 24. 09:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 anonim ***** válasza:
80%

Basszus,én megértem az itteni anyósos panaszkodások nagy részét,mert az enyém is egy kiállhatatlan gonosz banya,ott tesz keresztbe ahol tud.


De téged nem értelek,anyósod őrzi egész nap a házat,közben unalmában kivasal,te meg sárkány leszel...


Küldd hozzám,4 adag ruha várja hogy kivasalja valaki.

2014. jún. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/78 anonim ***** válasza:
75%
A bolhából csinálsz elefántot... Hadd dolgozzon a pasid anyja, ha akar.
2014. jún. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/78 anonim ***** válasza:
72%
30 feletti vagy, de 14 évesként viselkedsz. Inkább örülnél, hogy segít. Majd ha lesz 2-3 gyereked, akkor könyörögni fogsz neki ezért.
2014. jún. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 anonim ***** válasza:
39%
Itt most nem a vasalás a lényeg,hanem hogy semmibe vették a kérdező kérését és "kijátszották" a háta mögött.
2014. jún. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 anonim ***** válasza:
68%
Na én meg attól rettegek, hogy nehogy ilyen tipusú lánnyal állítson haza a 20 éves fiam egyszer. Te egész egyszerűen egy hárpia vagy. Miért kellett volna anyósnak inkább tévét nézni? Miért nem foglalhatja le magát értelmesen nálatok? Az én anyám/anyósom BÁRMIKOR kibontakozhatott nálam takarítás ügyileg , ha vigyázott valamelyik gyerekemre.
2014. jún. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/78 anonim ***** válasza:
72%

Én is egy kiállhatatlan idióta vagyok, és imádok fröcsögni meg panaszkodni, de te, kérdező...:D


Ekkora litániát írni a semmiről...ha már haragszol rá valamiért, haragudj azért, hogy átjött, hogy nektek ne kelljen szabit kivenni, amíg festenek. Vagy emiatt nem tudsz rá haragudni?:D


Nagyon bicskanyitogató stílusban beszélsz a párod családjáról, hogy ők (=senkik) nem tartják tiszteletben a TE kérésedet, hát kik ők ehhez, igaz?!


27N

2014. jún. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/78 anonim ***** válasza:
70%
Bocs, de szerintem te csak generálod magadnak a konfliktusokat. Ha képes lennél minimális dolgokban rugalmasnak lenni, akkor rengeteg összetűzés elkerülhető lenne. A párod helyében én is megengedtem volna neki, mert ilyen piti ügyekre nem éri meg energiát pazarolni. Ez a párod otthona is, ennyi erővel te is semmibe veszed az ő kérését. Nem ártana egy kis rugalmasság és kompromisszumkészség neked sem.
2014. jún. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/78 anonim ***** válasza:
69%

Dobd ki az egész bagázst, és vasalhatsz egész életed át , amikor csak akarsz. Ha ilyen kisstílű gondok miatt háborogsz, képtelen lennél nagyobb bajokat elviselni, így jobb ha egyedül tengődsz 80 éven át.

Valami hiányzik a szívedből, ki se merem mondani, annyira elfelejtették már az emberek a kapcsolataikban:

s z e r e t e t

2014. jún. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 anonim ***** válasza:
48%

Én azt hiszem értem a kérdezőt. Itt nem a vasalásról van szó. Hanem arról, hogy már egyszer világosan megbeszélték vele, hogy ne takarítson, ne pakolásszon náluk. A kérdező és párja is ezt mondta neki. Az anyuka ennek ellenére megintcsak előrukkolt ezzel. És szerintem a kérdezőt leginkább az bántja, hogy bár a párjával együtt ezt már elmondták az anyósnakk, a kérdező párja most mégis a kérdező ellenében és a megbeszéltek ellenében vizelkedett. Nem ált ki mellette, pedig korábban megbeszélték már, hogy mi lesz a KÖZÖS álláspontjuk.

Nem a vasalás a lányeg itt, hanem az, hogy a közösen megbeszéltekhez nem tartotta magát sem a párja, sem az anyós.

2014. jún. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 anonim ***** válasza:
70%
Egyetértek az előttem szólókkal. Ez nem probléma, ő ettől nem rossz anyós, te vagy hisztis. Kicsit el kellene gondolkodni, hogy ki gerjeszti a feszültséget.
2014. jún. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!