Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerinted jogosan akadtam ki...

Szerinted jogosan akadtam ki anyósomra az alábbi, pitinek tűnő ügyben?

Figyelt kérdés

Felújítási munkálatok folynak a lakásunkban és tegnap megkértük párom anyukáját, hogy legyen ott nálunk reggeltől kora délutánig a festővel, mert nem szerettük volna egyedül hagyni a festőt a lakásban. Persze, szívesen segít, reggel át is jött időben, mi készülődtünk a munkába. Meglátta a szobában, hogy tele van a szárító ruhákkal és kijelentette, hogy ő ki fog ma vasalni. Én pedig szépen megkértem, hogy ne vasaljon ki, mert nem szeretnénk. Korábban is voltak hasonló problémák, amikor magától nekiállt rendet rakni, mosogatni nálunk és a párom szépen megbeszélte vele, hogy ezt ne csinálja, mert mi magunk szeretnénk megcsinálni a saját otthonunkban a házimunkát. Jó, oké, egy darabig minden rendben volt, egészen tegnapig.

Munka után sietek haza, hogy tudjak takarítani a festő után, ők ekkor már elmentek. Ő és a festő. Bementem a szobába és a szárítón csak és kizárólag az én ruháim lógtak. A párom ruhái valamint a törölközők, konyharuhák egy kupacban a kanapén kivasalva, összehajtva, párom ingei bent a szekrényben kivasalva. Három másodperc alatt vörös lett a fejem és nagyon ideges lettem. Szerencsére 10 perc múlva a párom is hazaért és kérdezi, hogy mi a bajom. Elmondtam, hogy az, hogy a saját otthonomban, a kifejezett kérésem ellenére csak azért is azt csinálta az édesanya, amit ő akart. Aztán beszélgetünk, beszélgetünk, elmondtam nyugodt, normális hangnemben, hogy nekem nem az a célom, hogy örökösen ezen vitázzunk, hanem az a célom, hogy felnőtt emberek módjára megoldjuk a problémát, hogy szépen tudjunk élni, egymást tiszteletben tartva. És ekkor a párom kibökte, hogy napközben az anyja felhívta a munkahelyén és addig addig kérlelte, hogy hadd vasaljon ki, hogy a párom megengedte neki, hogy az ő ruháit kivasalja. Hát ekkor eldurrant az agyam. Mérhetetlenül rosszul esett, hogy nem állt ki mellettem és hogy a hátam mögött, engem kijátszva, sunyi módon intézték el a dolgot.


Végül a párom megértette, hogy mi a problémám. A vasalás piti dolog, az a lényeg, hogy semmibe vették a kérésemet a saját otthonomban. És ha kis dolgokban nem mellém áll, akkor mi lesz a nagyobb dolgokban? Végül bocsánatot kért a párom és mondta, hogy ezentúl határozottabban fog fellépni az anyjával szemben. Egyébként ő egy olyan nő, aki megsértődik, hisztizik, ha valami nem úgy alakul, ahogy ő szeretné. Már az én jelenlétemben is többször összekaptak és anyósom sértődve sarkon fordult és elvonult. Másnap meg úgy tett, mintha semmi sem történt volna.


Én megértem a páromat is, hogy próbál lavírozni, de mondtam is neki, hogy nem miattam kell úgy éreznie, hogy két tűz között van.

Még nagyon szomorú vagyok, próbálom megemészteni a dolgokat. Látom a párom igyekezetét mióta együtt vagyunk, hogy próbálja kordában tartani az anyját, aki valóban nagyon nehéz eset. Korábban, még mielőtt engem megismert a párom is voltak hangos veszekedések köztük, hol apróbb, hol nagyobb dolgok miatt. Szerencsére a párom is belátja és úgy érzi, hogy az anyja rá van telepedve.


A kérdést azért írtam ki, hogy kikérjem a véleményeteket. Ti hogyan látjátok a helyzetet? Mit tehetnék én, hogy javuljon a helyzet?


30 év felettiek vagyunk mindketten, 1,5 éve együtt.


Köszönöm.


2014. jún. 24. 09:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/78 anonim ***** válasza:
69%

Megértelek kérdező,én is utálom ha a dolgaimhoz nyulnak,vagy nagyon segiteni akarnak.

Pl sógornőm eljött vendégségbe és mikor eltünt és keresni kezdtem azt vettem észre hogy a konyhát suvickolja.


Viszont megértem a másik oldalt is,hisz én is voltam már"házörzö"(anyósnál) és kb halálra untam magam.


Mivel nem akarok problémát én ugy oldottam ezt meg hogy azért kis feladatokat rájuk bizok(a családomban mindenki tulbuzgó kissé)pl anyósra rábizom hogy ha főzünk ő pucolja meg a levesbe a dolgokat,megmossa a salátát,kiteregethet vagy elmosogathat ha nagyon akar.igy nem érzi magát hasztalannak ha nálunk van.Engem sem hátráltat mert nem halok bele ha valaki néha helyettem a dolgaimhoz nyul(elpakolást mondjuk már nem hagyom).

kompromisszum,én ennek a hive vagyok.10éve van anyósom és még nem volt konfliktusunk,én is probálok alkalmazkodni hozzá és ő is betartja amit szeretnék.

2014. jún. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/78 A kérdező kommentje:
Anyósom például nem enged nekünk semmit csinálni, ha nála vagyunk. Szó szerint semmit. És mielőtt tavaly megbeszélte a párom vele, hogy mi magunk szeretnénk megcsinálni a házimunkát az otthonunkban, volt olyan eset, hogy nekiláttam mosogatni, ő pedig arrébb taszajtott, hogy majd ő megcsinálja.
2014. jún. 24. 10:49
 23/78 anonim ***** válasza:
73%
Én soha nem értettem ezt a "saját lakásomban csak én vasalhatok/moshatok/mosogathatok stb." dolgot. Hozzám bárki bármikor jöhetne bármennyit vasalni, porszívózni, meg amit csak szeretne. Szerintem te csak alapból rühelled az anyósodat valami más miatt, és mindenhol keresed rajta a fogást. Bolha meg az elefánt...
2014. jún. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/78 anonim ***** válasza:
67%

Ez nálad egyfajta hatalmi harc.

Semmi tragédia nem történik, ha az anyósod kivasal. Ettől te nem leszel kevesebb a saját otthonodban, ő pedig nem veszi át a helyed.

A férjed nyilván nem akart felesleges harcokat olyan mondvacsinált okkal, hogy a ti otthonotok... Na és? Végülis a férjed édesanyja volt nálatok órákat, hogy a festőre felügyeljen, és ha mellette jólesett neki annyit segíteni, hogy kivasalt, hát egészségére.


Megnéznélek frissen született babával, sebbel a hasadon, ahogy kimászol az ágyból erőtlenül, "eeez az éééééén otthonom, senki se takarítson, senki se vasaljon", aztán összeesel.


Egy picit vegyél vissza a kakasoskodásból, mert amikor később viszont tényleg szükséged lesz a segítségre, senki sem lesz melletted, mindenkit elmarsz addigra.

2014. jún. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/78 anonim ***** válasza:
71%

21es vagyok.


Látom lepontoztatok de most sem értem hogy valaki a saját otthonában miért ne mondhatná meg azt hogy mit csinálhatnak és mit nem.

2014. jún. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/78 A kérdező kommentje:

Nem is kell megérteni engem, csak el kell fogadni és tiszteletben tartani. Pont úgy, ahogy én is tiszteletben tartom az anyósom kéréseit, fent említettem már példát erre. Olyan is van, hogy anyósom kér tőlünk segítséget, akkor örömmel segítünk is neki, de ha maga akar megcsinálni, elintézni valamit, akkor nem erőltetjük a dolgot, el tudja dönteni, hogy mikor van szüksége segítségre.

Értitek a különbséget?

2014. jún. 24. 10:59
 27/78 anonim ***** válasza:
55%

Azért azt is vegyétek figyelembe, hogy anyós sem enged ezek szerint odahaza semmit sem segíteni a kérdezőnek. Akkor milyen alapon vasalja ki mégis náluk a ruhákat, miután a kérdező mondta, hogy ő szeretné megcsinálni? Vagy neki szabad? A kettős mérce nem túl szép dolog ám.

Nem hinném, hogy anyós-gyűlöletről van itt szó, és azt sem értem, hogy mi a fura azon, hogy nem mindenki szereti, ha az otthonában mások takarítanak. Ennél nagyobb rigolyája ne legyen senkinek...

Mellesleg én együtt élek anyósommal évek óta, és nem jellemzők a viták/sértődések - de nem is vesszük semmibe a másik kérését soha.

2014. jún. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/78 A kérdező kommentje:
Az ÉN részemről hatalmi harc?? Hát ha kakaskodásnak számít az, hogyha valamit szépen (nem bunkózva, nem üvöltözve) kérek az otthonomban akkor legyen kakaskodás. Véletlenül sem az a kakaskodás és erőfitogtatás, hogy csak azért is azt csinálom, amit én akarok, tojva rá, hogy mire kért a másik, a háta mögött intézve a dolgokat. Ezt mégis minek neveznéd? És még én harcolok.
2014. jún. 24. 11:04
 29/78 anonim ***** válasza:
80%
Én valahol megértelek Téged is, de anyósodat és a párodat is. Nem hiszem, hogy semmibe akartak venni, és azt meg főleg nem, hogy nagyobb dolgokba is semmibe venne. Anyósod odament nektek segíteni lényegében egész napra, én is halálra unnám magam. A párod meg azért nem hívott fel, mert valószínű tudta hogy reagálsz. Én is ilyen voltam, mint Te, senki nem csinálhatott nálunk semmit. Aztán lett egy gyerekem, úgy alakult hogy egyedül nevelem, dolgozok 10 órát naponta, és bizony mikor a beteg gyerekre anyukám vigyázott és arra mentem haza hogy ki van vasalva, fel van söpörve és még kaja is van, nagyon hálás voltam. Pedig anyukámnak sem engedtem nálunk csinálni semmit előtte.
2014. jún. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/78 anonim ***** válasza:
78%

Borzasztó egoista vagy.Attól nem lennél kevesebb,ha néha ráhagynád anyósodra az ilyesmit.Unatkozott,hasznos akart lenni.Persze te mondhatod meg,hogy a házadban ki mit tehet,de nem kell minden ügyből büszkeségi kérdést csinálni.Változtass ezen a hozzáálláson.

Volt egy barátnőm.Elmentem hozzá,hogy segítsek neki szenet hordani.Odaérek,erre bevágja,hogy egyedül akarja megcsinálni,hogy elmondhassa magáról,hogy egyedül hordta be.Ennek mi értelme van?

2014. jún. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!