Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A menyem jobban ragaszkodik...

A menyem jobban ragaszkodik hozzám mint a fiam. Miert van ez szerintetek?

Figyelt kérdés
42 eves vagyok a fiam 23 eves mar osszekoltoztetek a parjaval illetve hamarosan mar a menyemnek hivhatom. Az a helyzet olyan mintha a fiam nem szeretne sosem akar hazajonni a menyem jobban mellem all nem szeret vitatkozni mindig probalja elsimitani a dolgokat. A fiam szerint en csak a masik gyerekemet szeretem azal kivetelezek. Meg hogy en mindenbe beleszolok ez nem igaz a fiam sose kerdi meg hogy vagyok. Ritkan jonnek nalunk de a menyem se szokott jonni magaba de peldaul anyosomat a fiam nagyanyjat a fiam el se jot negkoszonteni szuletesnapjan csak a menyem jott be de 5 percre megkoszonteni. Nagyon osszevesztunk ezert. Mit gondoltok errol?

2016. jún. 28. 12:53
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
85%
Nem ismer 23 éve és nincsenek elvárásai.
2016. jún. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
97%
Bocs a feltételezésért, de nem lehet, hogy te rontottál el valamit a nevelésében, ha ilyen rossz a kapcsolatotok? Egy igazi bunkónak tűnik a fiad, aki lexarja a családját.
2016. jún. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
0%
A nőci biztos a pénzére hajt. Meg családcentrikus.
2016. jún. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 A kérdező kommentje:
Nem tudom ha valamit megkerek hogy segitsen abba segit mindig de mindig monfja a masik miert nem tudja megcsinalni mert elengedem a barataikhoz ha nem engedem az a baj. Meg azt mondja en sose kerdezem meg o hogy van meg a multkor igaz lehet en voltam a hibas mert megsertodtem valamiert
2016. jún. 28. 13:05
 5/55 A kérdező kommentje:
A fizetesuk egyforma 75000ft ugysnaz a munkakor a menyemnel laknak.
2016. jún. 28. 13:06
 6/55 A kérdező kommentje:
Igaz regen en tiltottam a menyemtol spkat nem engedtem el hozza de mar nagyon szeretem a menyem
2016. jún. 28. 13:07
 7/55 anonim ***** válasza:
93%
Ne haragudj, a csalados fiadat rangatod hogy menjen neked dolgozni? A masik meg mehet szórakozni? A menyedet utaltad, tiltottad tole mar meg szereted, szerintem pont olyan vagy mint az idojaras es orulj hogy a menyed hozzad szol ezek utan. De szerintem o is csak azert mert csaladcentrikus es/vagy ha o is ugy allna hozzad mint a fiad akkor meg rosszabb lenne.
2016. jún. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
95%

A menyed valószínűleg családcentrikus, másrészt biztosan nem halmozódtak fel benne a korábbi (esetleg gyerekkori) sérelmek.


Gondold végig, a fiad szemszögéből, hogy mi történik nálatok, jól érzi-e ott magát.

Mit csináltok, amikor ott van? Beszélgettek, örülsz, hogy látod, és jól érzitek magatokat?

Vagy rázúdítod az elvárásidat, hogy miben kellene segítenie, kit kellene megköszöntenie, mikor kellene jönnie..stb. Nézz magadba, és gondolj végig, hogy az az idő, amit nálatok tölt, mennyire szól róla.


Gyanítom oka van, hogy nem szeret hazajárni.

2016. jún. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:

Ennek oka van hogy a fiad miért ilyen, én egy gyerekkori sérelemre gyanakszom hogy akkor valami olyat tettetek vele amit ő nem dolgozott fel lelkileg és így hat ki rá hogy minél távolabb kerüljön tőletek. A menyed meg valószínű azért ragaszkodik ennyire hozzád mert megkedvelt téged, és lehet hogy el akarja érni hogy jó viszonyban legyen veled a fiad. Én nővérem se nagyon jár haza anyuhoz, nem is igazán ragaszkodik hozzá, nincsenek rosszba mert időnként elvannak akkor 1 óra alatt kibeszélik magukat és ennyi. A párja a sógorom jól kijön anyummal gyakran van amikor egymagában átjön ide mert itt dolgozik az utcában és munka után beszokott ide nézni meg segít egy két dologban mióta apu meghalt a tesóm azóta még annyival kevesebbet segít nekünk mint akkor amikor még élt. Apunkhoz nagyon ragaszkodott, vele jóba is voltak, sógorom is nagyon jól kijött ő mondjuk azért mert apa nélkül nőtt fel és apánk rengeteg mindenre megtanította amit a sógorom nem tudott még. A sógorom nem egy elveszett gyerek mert saját magát képzi, ő egy tipikus ezermester, nagyrészt ez is a munkája csak ott autókkal foglalkozik meg kisebb bütykölgetésekkel. Gyakran jár hozzánk ebbe abba segíteni, de a tesómat ritkán látom. Nem vagyok vele rossz viszonyba de nem is vagyunk olyan igazi testvérek. Nála is azzal volt a gond hogy amikor én megszülettem őt elhanyagolták amit anyum akkor ismert be amikor elköltözött itthonról még 19 évesen. A nővérem is pontosan megmondta hogy ennek az az oka hogy ő vele sosem törődtek eleget és sok esetben magára lett hagyva, nem tanultak vele, nem játszottak vele kiskorába, meg mindig én voltam a szent amiről tudok is csak akkor gyerekfejjel még nem igen fogtam fel a dolgokat, most közel 20 évesen kezdem átlátni a helyzetet és én próbálom elérni hogy jóba legyenek, mert hiába a nagy házunk, érettségi után kénytelen voltam rögtön elmenni munkába hogy ellegyünk anyagilag, anyum jól keres de az a plusz ami megmarad az a fűtésre megy el mert sajnos gázzal fűtünk ami mocskosul drága, amit anyum összespórol pénzt nyáron az télen fűtésre el is megy, esetleg egy kevéske marad de sajnos mindig költeni kell valamire. Legutóbb is a bojlerünk ment tönkre, újat kellett venni, így is tudtunk spórolni a szerelővel mert a sógorom hívta két kollégáját és 1 óra alatt kicserélték és rá 3 órával később már tudtunk fürödni. Karácsony után a 20 éves autónk mondta be az unalmast, a sógorom 1 hétig ült rajta mire megbírta csinálni mert folyton talált benne hibát, azzal is munka után foglalkozott a műhelyben bent a munkahelyén mert akkor nem kellett cégnek fizetni a munkadíjat meg egyebeket. Arra is sok pénzünk ráment a sógorom így is meg előlegezte nekünk mert csak 4 havi részletbe tudtuk kifizetni. Az autó meg kell nekünk sajnos minden hétvégén. A tesóm negyed ennyit nem tett értünk.


Persze a sógorom próbálja helyrehozni az ő kapcsolatukat, bár anyum se erőlteti igazát, a sógoromat meg imádja mert kedves, rendes. Mondta is hogy már fiaként tekint rá szinte, sógorom meg alapból jószívű lélek hasonlóan mint az anyukája.

2016. jún. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
Hidd el az elottem szolonak igaza van!
2016. jún. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!