Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A menyem jobban ragaszkodik...

A menyem jobban ragaszkodik hozzám mint a fiam. Miert van ez szerintetek?

Figyelt kérdés
42 eves vagyok a fiam 23 eves mar osszekoltoztetek a parjaval illetve hamarosan mar a menyemnek hivhatom. Az a helyzet olyan mintha a fiam nem szeretne sosem akar hazajonni a menyem jobban mellem all nem szeret vitatkozni mindig probalja elsimitani a dolgokat. A fiam szerint en csak a masik gyerekemet szeretem azal kivetelezek. Meg hogy en mindenbe beleszolok ez nem igaz a fiam sose kerdi meg hogy vagyok. Ritkan jonnek nalunk de a menyem se szokott jonni magaba de peldaul anyosomat a fiam nagyanyjat a fiam el se jot negkoszonteni szuletesnapjan csak a menyem jott be de 5 percre megkoszonteni. Nagyon osszevesztunk ezert. Mit gondoltok errol?

2016. jún. 28. 12:53
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tenyleg kivetelezel es a masik gyereked jobban szereted. Valoszinuleg amikor ez a fiad szova tette, a reakcioddal meg is erositetted a feltetelezeset. Azert nem jon, mert neki a feladatok jutnak, a masik gyereknek meg a szoeakozas. Es meg csak meg se kerdezed, mikozben neked segit, h mi van vele
2016. jún. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
100%
Az kimaradt, hogy ha tiltottad a párjától, akkor igazából ne csodálkozz, hogy berágott rád. A legnagyobb hiba az, amit egy szülő tehet, hogy beleavatkozik a gyereke szerelmi életébe. Inkább próbáld helyrehozni a hibákat, ne pedig beleszólj mindenbe, és rázúdítsd az elvárásaidat. És ne veszekedj vele, ha nem akar menni. Nem tudod rájuk erőszakolni azt az érzést, hogy szeressenek hozzád járni. Inkább próbáld helyrehozni a jó viszonyt (szép szóval)
2016. jún. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
A menyed is nő, mint te. Így sok mindenben jobban megértitek egymást, mint a fiaddal, aki férfi.
2016. jún. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 A kérdező kommentje:
Hat ha eljon valamikor megkerem hogy segitsen meg azt mondja en allandoan osutom az eszet mit kell csinalnia otthon pedig nem osztom csak segitek neg megkerdem miert nem csinalta meg. Meg a multkor megsertodott mert azt mondtam ne egye meg a joghurtot mert a masiknak vettem de a nasik nagyon valogatos az a baj es csak ehy volt. A menyem akarja jogy joba legyink de eszre vettem mpstsnabs nem keres
2016. jún. 28. 13:51
 15/55 A kérdező kommentje:
Egyszer a masik fiam hulyesegbol mondta neki hogy ez az en hazam itt ne kiabalj de csak jatszottak hulyeskedtek ez lett belole megsertodptt a masik fiamra Zolikara amiert ezt mondta es akkor se jott 2 hetig pedig nem volt igaza mindener megsertodik a masik fiam csak viccelt
2016. jún. 28. 13:54
 16/55 A kérdező kommentje:
Koszonom akik irtak. Bocsanat a hibakert gyorsan irok ideges vagyok igen a menyem is no lehet megert engem de most vele is osszevesztem de nar irtam neki de azota olyan fura a fiamal most se beszelek.
2016. jún. 28. 13:57
 17/55 anonim ***** válasza:
100%

"meg azt mondja en allandoan osutom az eszet mit kell csinalnia otthon pedig nem osztom csak segitek neg megkerdem miert nem csinalta meg"


Off: Mi ezért vettük vissza a kulcsot a szülőktől, és ezért költöztünk messzebbre, és ezért jelöltünk ki egy képzeletbeli határt, amit nem engedünk átlépni senkinek, mert a mi életünk, a mi házunk, és mi döntjük el, hogy abban a kevés szabadidőnkben mit csinálunk. Anyukám a mai napig nem heverte ezt ki, mert ő mindig csak segíteni akart nekem, amikor elmondta, hogy mit csinálok rosszul, vagy mit kellene még megcsinálnom.


Egyébként gyakran megyek hozzá, de amikor megpróbál belemászni az életembe, akkor tartok egy kis szünetet.

Megsértődik, de nem érdekel. (ennek ellenére azrét szeretem)


On: A joghurtos sztoriból kiderül, hogy tényleg kivételezel az egyik fiaddal, elég látványosan, hiába is tagadod. Ha nem így lenne, akkor két joghurtot vettél volna, ha meg egy van, miért olyan nagy baj, hogy a nagyobbik megeszi, amikor ott van?


Az én házam kezdetű sztori nagyon durva. A kisebbik fiad olyan pozícióban érzi magát, hogy ő megteheti, hogy ilyet mond a bátyjának. És a nagyobbik fiad azért sértődött meg, mert valószínűleg tényleg azt érzi, hogy a kicsi otthon van, mindent megkap, ő meg csak mehet dolgozni.


Mit gondolok erről az egészről? Azt, hogy nagyon elszúrtad a kapcsolatodat a nagyfiaddal, mert azt hiszed, neki kötelessége segíteni, neki kötelessége téged látogatni, és kötelessége az anyósodat köszöntgetni, és neki kötelessége a saját otthonában is mindent úgy csinálni, ahogy mondod. Nem az.

Amit a fiad a fejedhez vágott, az tökéletesen igaz, másik gyerekeddel kivételezel, és tényleg mindenbe beleszólsz.

Vegyél egy nagy levegőt, nézz magadba, és próbálj meg változtatni a hozzáállásodon. A hozzászólásaidban messziről üvölt, hogy a Zolikát elkényezteted, gondolom, mert ő a kicsi. A nagynak meg a kötelesség jutott.

2016. jún. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 A kérdező kommentje:
Igen Zolika a kisebb nem sajnalom a joghurtot de nem tudok anyit venni meg akkor Zolika koveteli rajtam miert nem vettem Zolikara is ra szolok ha ugy van
2016. jún. 28. 15:55
 19/55 A kérdező kommentje:
A menyem mostanaba nem keres ha en keresem valaszol
2016. jún. 28. 17:31
 20/55 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, de egyszerű vagy te, kérdező. Sajnos a kisebb fiadat elkényeztetted, a nagyobbikat meg csak ugráltatod. Nem valami jó leosztás. Még eléggé jóarc a menyed, hogy egy ilyen nőhöz elrángatja a fiát.
2016. jún. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!