Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csúnya emberek! Hogyan viszony...

Csúnya emberek! Hogyan viszonyulnak hozzátok családtagjaitok, ha van barátaitok. Hogyan boldogultak a mindennapokban?

Figyelt kérdés

Ha vannak, akkor milyen atrocitások érnek.

Nemet, kort is írjatok, köszi!


2010. aug. 15. 11:15
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Van a Life Networkon egy műsor, az a címe hogy a PLasztika tökéletesít? .Legalábbis úgy emlékszem, hogy ez. Abban csinálnak ilyen kísérleteket. PL. először a szép arcbőrű lány megkér idegeneket, hogy töröljék le a korszt az arcáról, és ők megetszik. DE utána elmaszkírozzák a lányt és csúnya lesz a bőre, ekkor már senki nem akar segíteni.

Vagy a szép arcú lány kér pénzt metrójegyre, mert elveszette a tárcáját. Ekkor midnenki ad, sőr van, aki még a bankautómatához is elmegy miatta. Aztán ráraknak egy nagy műorrot a lányra. Ekkor már épp, hogy egy kis aprót kap.


A jelenségnek glória-effektus (mintha glóriaként rgyogna a szépsége) és szarv-effektus(mintha a csúfsága ördögszarv lenne) nevet adtak. Azaz, ha vki jól néz ki, akkor az emberek autómatikusan jó tulajdonságokat társítanak hozzá, jóemebernek gondolják és segítenek neki. Ha vki csúnya kkor nem bírnak benne és kevesebb segítségre számíthat)


Ezzel lehet vitatkozni (áhh biztos nem így van, mindenkiben van szép, jajj én sose tennék különbséget szép és csúnya idegen között...) de nem érdemes. Kísérletek bizonyítják.

2010. aug. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Vannak csúnya emberek, de valakinek ők is szépek. Mivel izlések és pofonok különbözőek, így relatív, hogy ki a csúnya, ki a szép. Van aki nekem csúnya, a barátnőmnek tetszik.
2010. aug. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Én kifejezetten csúnya vagyok, olyasmi, mint a mesebeli boszorkány, ronda horgas orrom van, az arcom is csúnya. Ápolt vagyok, mégis csúnya, és elég idős is. Sokszor megkaptam már: pl.Ha én ilyen ronda lennék, ki se mennék az utcára, vagy pl. Messziről megismertelek a ronda görbe orrodról., vagy pl. Már az utca végéről láttam, hogy te vagy, nincs mégegy ilyen csámpás ember a városban, vagy pl. az ilyen ronda vén trottynak(53 éves vagyok) már rég nem kellene dolgoznia, mert megijednek tőle az emberek, stb. Már eljutottam odáig, hogy szinte rezzenéstelen arccal végighallgatom, de sose sírtam még ezek miatt más előtt, csak gombóc van a torkomban. De sajnos, ezek az adottságaim, ezeken nem tudok változtatni. Akik ismernek, a természetem miatt szeretnek. Azért nem valami jó dolog ilyen csúnyának lenni.
2010. aug. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Köszönöm szépen, ilyen hozzászólást vártam. Kitartást!

2010. aug. 15. 19:15
 25/27 anonim ***** válasza:

Én csak kövér vagyok és nagyon zsíros az arcbőröm meg a hajam. Ha takargatom magam hosszú, nagy polókban akkor még izzadok is ha normálisan lengében vagyok akkor meg bámulnak mintha csak szépek kiváltsága lenne a szép ruha. :S Nem a hurkácskáimat mutogatom, elég ha szoknyát húzok vagy mélykivágású blúzt. A párom így imád de egy barátnőmmel már eldöntöttük, hogy konditerem, fodráz és kozmetikus kijár nekünk ezen a héten. Sőt mindig.

Erre a párom értetlenkedik dehát miért? Kinek akarok tetszeni? Mondtam, hogy legfőképp önmagamnak s persze neki. De úgytűnik vagy a világ s én szerint vagyok csúnya vagy az életem párjának nem jó valami. :(

2010. aug. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

nem vagyok egy nagy eresztés, vékony se vagyok, néha kifejezetten borzalmasnak látom a külsőmet.

viszont volt már ember, aki érdek nélkül mondta, h szép az arcom. (egyik jó haverom)

(anyukának, apukának, párunknak automatikusan nem hiszünk el semmi szépet, mert ők elfogultak :P)


de tényleg vannak olyan emberek, akiknek semmi nem segít.

esetlen az alakjuk, olyan az arcuk, mintha rábaxtak volna egy palacsintasütővel, seszínű a hajuk.


persze, manapság már olyan fejet rendelsz magadnak a plasztikai sebésznél, hogy a saját anyád nem ismer meg...


voltak régebben atrocitások is, pl. hogy milyen dagadt vagyok, stb stb.

de az ember lehet akármilyen dagadt vagy ronda, ha olyan a fellépésed és a kisugárzásod, akkor nem mernek beszólni.

ha elhiteted másokkal, h te így szereted magad, akkor már nem cikiznek, mert nem látják értelmét.

2010. aug. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ez afféle "szubjektív csúnyaság"-ra vagy valódi testi fogyatékosságra vonatkozik-e?

A saját példám a következő: Fiú/férfi. 170cm magas, de az alkatom miatt még köpcösebb. Nagyon kora kamaszkorban erőteljes szőrösödés. (Először a mellkas, majd has, váll, hát) Rövidlátás. Hízásra hajlam, majd 30 fölött: kopaszodás.

Kész is a recept a "szánalmas undormány" kinézethez.

(köpcös-kopaszodó-szemüveges)

Fiatalabb koromban rendkívül gátlásos is voltam emiatt, nem mertem strandra menni, (így éreztem: http://www.youtube.com/watch?v=eQjxEHCSS5g) nem tudtam ismerkedni stb. Néhány csajom volt is, ők biztattak ezzel a férfias=szőrös dumával, de nekem önbizalomhiányt okozott az erős alkat ezzel a magassággal és a szőrösség. (A későbbi hajritkulás már "befutott" emberként ért, és megoldottam)

Szóval: mára eljutottam oda, hogy a hátamat a párom gyantázza, a frontrészt magam szőrtelenítem géppel.

12 éve kontaktlencsét hordok.

Sportolással és egészséges étrenddel lefogytam.

Amikor pár éve a kopaszodás is elkezdődött, fogtam a nullás gépet és puff, letoltam.

Tehát a szánalmas undormány helyett:

egy közepes alkatú, kicsit sportos, max napszemüveges csávóka vagyok, jó párkapcsolatban.

És a külső nem minden, de hihetetlenül jó hatással van a belsőnkre az az önbizalom, amit a számunkra is megfelelő külső meg tud adni. Ebből lesz a "kisugárzás".

2010. aug. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!