Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Munkanélküliek! Ti hogyan...

Munkanélküliek! Ti hogyan viselitek ezt? Hogyan boldogultok a mindennapokban, családtagjaitok mellettetek állnak?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, 23 éves és 4 hónapja keresek munkát. Nem nagy idő, elismerem. Eleinte még élveztem is, hogy itthon vagyok, s azt csinálok, amit akarok.

Van mit ennem, van hol aludnom, s senki nem tör pálcát a fejem fejet, mert nincs munkám. Küldözgetem az önéletrajzokat, telefonálgatok állásügyben. De kb. két hónapja iszonyatosan elkezdett zavarni, hogy nincs munkám. Egy héten legalább három nap van, mikor kiakadok ezen, s aludni se tudok emiatt. S ez nagyon idegesít.


Ti hogyan boldogultok ezzel?


2010. okt. 18. 15:16
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehezen.Én már január óta vagyok itthon.Teljesen el vagyok keseredve.Kilátástalannak tűnik minden.Küldözgetem az önéletrajzokat, telefonálgatok de semmi.Úgy érzem hogy csak eltelik felettem az élet.Legszívesebben meghalnék.
2010. okt. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
100%
én már egyre rosszabbul annyi idős vagyok mint te,márc vége óta munkanélküli vagyok áprilisba is dolgoztam azóta semmi.mindenhonnan elutasitanak,vagy betelt,vagy messze lakok értsd 5-10km vagy túl fiatal vagyok.sajnos a férjemmel ezen össze szoktunk veszni,és nagyon rosszul viselem,az anyósom is beleugat,akivel nem élek együtt,de a szüleim akik tudják milyen nehéz elhelyezkedni,ők próbálják a lelket tartani bennem.már én sokszor érzem hogy itt élősködök a férjem nyakán,pedig jó lenne már dolgozni,mert megörülök ebben a bizonytalanságban.
2010. okt. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
92%
én 21 vagyok,és csak nyáron dolgoztam szeptember végéig,de azóta semmi nincs,nyáron mindig van valami,de télen,én ugyan így érzek,mint te kedves kérdező,unom a semmitevést nem tudok magammal mit kezdeni,egyre nehezebben bírom,külföldi állásban gondolkodok,Spanyolország az álmom,le is telepednék ott,ha találnék munkát,és persze kijutnék oda:(
2010. okt. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
82%

Ez nagy idő? Barátom, menj be egy munka ügyi központba és ott találkozhatsz a segédmunkástól a diplomásig olyan emberekkel, akiknek 1-2éve nincsen munkájuk.

A legtöbb családos, és a reménytelenség, a kilátástalanság egyszerűen felemészt és tönkretesz családokat, embereket.


Megélhetési politikusnak kellet volna menni, akkor még a jó nyugdíj is biztosítva lenne.

De, egy szó mint száz, pocsék egy helyzet, mert először keres, remél az embert és tele van ötletekkel. Aztán jönnek a kudarcok, a sikertelenségek, a vádaskodás, végül az önbecsülés a nullára süllyed, akár olyan mértékben, hogy már egy állás interjún sem tud mosolyogni az ember, vagy optimistán megjelenni, mert már annyi vissza, és elutasítást kapott.

2010. okt. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
89%
igen de ez már 2 éve megy így nálam!nyáron van meló,télen illetve októbertől májusig itthon ez mennyivel jobb?ez a jövő vár a fiatalokra itthon!
2010. okt. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
91%
Egyik legszarabb érzés a világon!!! Szépen lassan tesz tönkre. Én is január óta vagyok itthon, hát nem gondoltam volna, hogy a semmittevésbe is bele lehet őrülni.. :S Mellé persze szülők meg ismerősök folyamatosan cseszegetnek.. "Na és van már valami?" "Aki akar az talál munkát" Egy évvel ezelőtt gondolni se mertem erre, valamikor még enni sincs kedvem valahogy nincs értelme.
2010. okt. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
100%

Én nem keseregni akarok csak leírom, hogy ilyen is van: 2007ben végeztem vegyészként, azóta kb 3 munkám volt összevissza 1,5 hónap és nem a szakmámban.

Ezer helyre küldöm az önéletrajzokat, személyesen is bemegyek, telefonálok stb.

3 év alatt max 30 helyről kaptam visszajelzést, amiben benne van a visszautasítás is.

Kiszúrják a szememet segéllyel és hagynak megrohadni.

Mindenhol próbálkoztam, még több 100km-re is elmentem interjúra, hogy közöljék velem: nincs elég tapasztalatom.

Mindig is imádtam dolgozni, mozogni, egyáltalán VALAMIT csinálni, józan életű vagyok, nyugdíjas édesanyám segít ahol tud, de....

Ma ismét elsírtam magam, mert újabb visszautasítást kaptam. Pedig erős személyiség vagyok, de az utóbbi évek nagyon megtörtek.

Ha csak 4 hónapja nem lenne munkám annak még örülnék is. Úgy még van esélyed.

26/L

2010. okt. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom hallottatok e olyanról hogy belehet menni a polgármesteribe és olyan támogatást kérni akik nem találnak munkát azok kapnak havi 24ezer ft.és ezt önkormányzat adja.ez is ilyen segély féle.eddig én sem tudtam de most befogok menni és kérek,ezt sokan nem tudják,ezért nem hallani róla.
2010. okt. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
100%

15:34 vagyok

Én már odáig süllyedtem, hogy nem látom értelmét az életemnek. Még segíteni sem tudok pl a rászoruló állatokon, mert ha utazni kell akkor pofára esek...ehh. Máris kesergek és könnybe lábadt szemmel olvasom, hogy rengetegen vannak ilyen helyzetben. Nekem nem derogálna az utcaseprés csak oda azért nem mehetek, mert túlképzett vagyok.. Hagyjuk. Tudnék mesélni. Ja és ismerősöm sincs, hogy benyomjanak valahova.

2010. okt. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
100%

én 2009 májusában végeztem, utána a balcsin töltötte a nyarat melóval, így legalább volt pénzem amit be tudtam osztani. de már az is elfogyott, és még mindig munka nélkül vagyok. persze egy átverős házalós nemfizetős dologba is beleszaladtam már elkeseredésemben, mondván, h félre kell tenni már az önbecsülésem és elvállalni az ilyet is. hát nem kellett volna. gyári munkára túképzett vagyok, amire jó lennék ahhoz nem lakom pesten stb. és azokra a pozíciókra amikre meg jogosan pályáznék végzettségem alapján, "alulképzett vagyok" hiszen minek vennének fel engem okj-vel ha diplomást is kaphatnak. a diplomás meg elmegy okj-s melóra mert mást nem tud tenni.

jah meg a másik ugye, nincs jogsim, de rengeteg helyre feltétel, de nem tudok csinálni amég nincs munkám. stb. én meg sírdogálok esténként, h ezt nem hiszem el....

21L

2010. okt. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!