Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bajban tényleg csak magára...

Bajban tényleg csak magára számíthat az ember? Jogosan esik rosszul?

Figyelt kérdés

Az ovis gyerekem rosszul volt. Hívtam a volt férjem, hogy jöjjön el és vigyük el a sürgősségire. Természetesen kitalált mindent. Hogy sok a munkája, amúgy sincs műszaki a kocsin, holott minden nap azzal jár dolgozni. Nem is tudom mit vártam tőle, soha nem törődött a gyerekekkel. Gyerektartást sem fizet, holott tudja, hogy a kisebbik gyerek nagyon beteges és havi szinten sokba kerül a gyógyszer. Végül mentő vitt be minket. Azóta sem érdeklődött, hogy mi van a gyerekkel.

A másik pedig a testvérem. Hívtam másnap, hogy kórházban vagyunk, ő abban a városban lakik. Mondta, hogy délután bejön. Nem jött. Pár nap múlva hívtam, hogy kiengedtek minket, a telefont sem vette fel, több mint 24 óra múlva sem hívott vissza. Én hívtam ismét, hogy már itthon vagyunk. Akkor is a felesége vette fel, ő a háttérben beszélt. Hozzáteszem én sokat segítettem nekik anno, és mindig olyan örömmel jönnek hozzánk, én azt hittem jóban vagyunk.

A volt férjemet sem hagytam soha cserben, ő is évekkel ezelőtt kórházban volt, végig mellette voltam. 1 éve ugyanez volt, akkor sem érdekelte a gyere, hogy kórházban van.

Tesómra számítottam volna. Így 40 km utaztam a gyerekkel vonattal, majd 1 órát várni kellett a buszra.

Úgy érzem mindenki cserben hagyott.


2023. jan. 1. 21:25
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbb csak addig van szüksége a másikra, míg haszna van belőle, mig a saját érdeke ezt kívanja, viszont nem működik.

Ezt megtanultam a saját káromon.

Tudni kell nemet mondani.! Van aki megérdemli.legközelebb ha hozzád fordulnak segítségért , ne feledd ők hol voltak mikor szükseg lett volna rájuk.

2023. jan. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
82%
Micsoda alja féreg apák vannak. Reméljük a kaki kieszi a dekubituszát, amikor oda kerül...
2023. jan. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
91%

Legtöbb embernek !!! Ez lemaradt..

Bocsika.

És igen, teljesen jogos a kiakadásod.

2023. jan. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
95%
És mi lett a nagyobbal míg kórházban voltatok, rá legalább vigyázott valaki???
2023. jan. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:
Mindegy, megoldódott, csak olyan jól esett kiírni magamból a csalódottságot. Most már tudom, hogy kivel hogy állunk.
2023. jan. 1. 22:11
 16/43 anonim ***** válasza:
79%
ad #8: az a sok, hogy mások segítsenek. Hosszú életem tapasztalata, hogy az emberek egy része azért nem segít, mert tart attól, hogy a segítséget kérő majd ráakaszkodik és nem tud tőle szabadulni. Másoknak az a hozzáállása, hogy mivel neki sem segítettek több esetben, azért ő sem fog másoknak segíteni. Sokan meg azt a népi mondást tartják szem előtt,hogy "segíts magadon és az Isten is megsegít".
2023. jan. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:
A nagyobbik anyukámmal volt itthon. Természetesen nem hagyom egyedül. Ő már 13 éves, de akkor sem maradhat itthon egyedül napokig.
2023. jan. 1. 22:13
 18/43 anonim ***** válasza:
97%
Üdv a való világban és igen, sajnos az ember csak magára számíthat! :(
2023. jan. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%

A gyerektartás kérdését mindenképp rendezd. Ha van megállapított összeg a bíróságról, akkor azt jelentsd be szépen, hogy nem fizeti. Ha meg nincs, akkor irány a bíróság.

Az a pénz jár a gyerekeknek.

2023. jan. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:
Egy idegen férfi felajánlotta, hogy segít vinni a táskát, de akkor már csak pár méter volt a buszmegállóig. Szóval ezért is nem értem, hogy miért a rokonokban kell ekkorát csalódni...
2023. jan. 1. 22:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!