Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bajban tényleg csak magára...

Bajban tényleg csak magára számíthat az ember? Jogosan esik rosszul?

Figyelt kérdés

Az ovis gyerekem rosszul volt. Hívtam a volt férjem, hogy jöjjön el és vigyük el a sürgősségire. Természetesen kitalált mindent. Hogy sok a munkája, amúgy sincs műszaki a kocsin, holott minden nap azzal jár dolgozni. Nem is tudom mit vártam tőle, soha nem törődött a gyerekekkel. Gyerektartást sem fizet, holott tudja, hogy a kisebbik gyerek nagyon beteges és havi szinten sokba kerül a gyógyszer. Végül mentő vitt be minket. Azóta sem érdeklődött, hogy mi van a gyerekkel.

A másik pedig a testvérem. Hívtam másnap, hogy kórházban vagyunk, ő abban a városban lakik. Mondta, hogy délután bejön. Nem jött. Pár nap múlva hívtam, hogy kiengedtek minket, a telefont sem vette fel, több mint 24 óra múlva sem hívott vissza. Én hívtam ismét, hogy már itthon vagyunk. Akkor is a felesége vette fel, ő a háttérben beszélt. Hozzáteszem én sokat segítettem nekik anno, és mindig olyan örömmel jönnek hozzánk, én azt hittem jóban vagyunk.

A volt férjemet sem hagytam soha cserben, ő is évekkel ezelőtt kórházban volt, végig mellette voltam. 1 éve ugyanez volt, akkor sem érdekelte a gyere, hogy kórházban van.

Tesómra számítottam volna. Így 40 km utaztam a gyerekkel vonattal, majd 1 órát várni kellett a buszra.

Úgy érzem mindenki cserben hagyott.


2023. jan. 1. 21:25
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
97%

16os jo nagy böszmeséget írtál. Az, hogy egy apa a saját gyerekét betegen kórházba viszi, ha a helyzet megkívánja az nem segítség, hanem kötelesség és nem jár érte köszönet. A gyereket nem csak megcsinálmi kell, felelősséggel is tartozik érte, amig él, és az mindegy hogy ki neveli a gyereket, mert amikor megcsinálta akkor ott volt, nem kétheti 2 órában él csak a gyerek.

Mondom ezt úgy hogy én férjnél vagyok.

Kérdező én megértelek, az én kissebbik fiammal is sokat jártunk kórházba. Megnyugtatlak, ha egy rokon netalántán segít az sem jobb, nalunk utana honapokig hallgathattam, hogy mi milyen halasak lehetunk neki, hogy segitett rajtunk....

2023. jan. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
91%
28as valoban te vagy a hulye. Emberek valtoznak, sot neha kifordulnak magukbol. Errol hallottal mar?
2023. jan. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
91%
28-as, a férfiak nagy része ilyen. Akkor a nők többségének nem lenne gyereke. Kénytelenek szar embereknek is gyereket szülni a nők, mert az még mindig jobb, mint ha nem lenne.
2023. jan. 2. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 Darius- ***** válasza:
3%
Ha valamihez nem értunk akkor kérunk segitséget. Am ha magad allsz hozza, tobb a motivacio barmiben.
2023. jan. 2. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%

Kettes: “Te viszont talán túlságosan sokat vársz az emberektől.”

Nehéz lehetett visszanezni a saját bejegyzésedet. (8-as)

2023. jan. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
11%

Mit vártál? Tudtad, hogy a volt férjed milyen, akkor?


Nem értem, komolyan.

2023. jan. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
38%
Vannak ezek a típusú mártikrkódó személyiségek, akiket szeretnek kihasználni mások,majd amikor neki kell a segítség nem kapja meg senkitől. Nem tudom miért, de én is talákoztam már sok ilyennel. Ők mindenkinek ugranak, alázatosak, emberségesek, de amikor nekik kell segítség mindenki szarba hagyja őket, akiknek ő segített. Ezeknek általában vad idegenek előbb segítenek mint a rokonaik, barátaik.
2023. jan. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%

#30

Az én férjem is a terhességem alatt lett egy seggfej és egyre nagyobb barom lett a terhesség előre haladtával. Amikor pedig megérkezett a gyerek mindezt tetézve kocsmázni és inni kezdett és órákig nem jött haza. Holott előtte még alkalmakkor sem ivott soha, sőt utálta és megvetette az alkoholistákat, függőket.

2023. jan. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
86%

Ez kemény, de valami hiba a te készülékedben (is) van, ha te mindenkinek segítesz, téged meg mindenki telibesz..r a gyerekkel együtt!

Szerintem tarts egy kis önvizsgálatot, és ennek megfelelően állj ezek után te is hozzájuk. Kezdhetnéd azzal, hogy te választottad férjedül és gyerekeid apjául azt a semmirekellőt, szóval van némi felelősséged abban, hogy nem számíthatok az apjukra. Ezen változtatni nem tudsz, azon viszont tudnál, hogy ne tehesse meg, hogy nem gondoskdoik legalább anyagilag róluk és legalább annyival, amennyi a törvény szerint járna. Tessék felemelni a poppert, és intézni, és nem azon károgni, hogy nem vezs részt...

A tesód dettó. Legközelebb, ha hív, el kell neki panaszolni, hogy mennyire számítottál volna rá, és milyen nehézségekbe ütköztél amiatt, hogy ignorált, máskor legyen annyira egyenes, hogy megmondja, kerek perec, hogy nem, és akkor idejében intézed magad a dolgaidat (a betegszállító ilyen esetben is működik valahogy, csak nem taxi, szóval vannak szabályai). Le merem fogadni, hogy az ilyen húzásokat lenyeled magadban, ahelyett, hogy szembesítenéd a másik felet, hogy ennyi volt, ne tovább! Nem kell lenyelned, és rendelkezésre se kell állnod, ha nekik kell legközelebb valami!

2023. jan. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
100%
28, bírom, amikor adott egy igazi féreg, selejt pasi, aki felől a saját gyereke akár meg is dögölhet, meg egy normális, gondoskodó nő, aki erőn felül is ellátja a közös gyereket, és akkor MINDIG a nő van számon kérve, hogy minek szült, de a pasit senki nem kérdezi meg, hogy ha nem hajlandó gondoskodni sem anyagilag, sem testileg, sem érzelmileg a gyerekéről, akkor minek csinált mégis?
2023. jan. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!